تامین ناوگان حمل و نقل عمومی استاندارد اینقدر سخت است؟

شورای ترافیک که به عنوان مرجع اصلی رسیدگی به امورات ناوگان حمل و نقل عمومی است، باید در بحث مربوط به مشکلات موجود در وسائل نقلیه داخل و خارج از شهر گرمی ورود پیدا کند. 

غارت هویت اقتصادی مرزنشینان در استان اردبیل

براى هر نفر مرزنشین ٥٠ کیلو بدون پرداخت عوارض و مالیات گمرک ترخیص می‌شود که شرکت‌ها مجوز هر نفر که 50 کیلو هست مابین ٥٠هزار تا 60 هزار تومان می‌فروشند و با دریافت پول مجوز را در اختیار تاجران بزرگ قرار می‌دهند.

گرمی، شهر باستانی که موزه ندارد

طبق آمار اعلام شده این شهرستان بیش از ۱۸۶ آثار تاریخی و میراث فرهنگی ثبت شده دارد که تاکنون به دلیل بی‌توجهی متولیان محل مشخصی برای این آثار وجود ندارد.

از آب گل آلود ماهی نگیریم؟!

بی پرده باید گفت افتتاح جایگاه سوخت انگوت که دولت هیچ نقشی جز کاغذبازی و ارائه مجوز در روند احداث آن نداشته است، طبیعتا نمی تواند موضوع مهمی برای حضور استاندار در این شهرستان باشد.

منطقه آزاد در کنار بندر خشک، در پیچ و خم

منطقه آزاد استان اردبیل که از اوایل سال ۹۳ در تیتر خبری رسانه ها و خبر خاص محافل قرار گرفته بود، بدون توجه به نیاز شمال استان به آن، از روی میز مجلسی ها کنار زده شد.

بازنشستگان مدیریت یا طالبان قدرت!؟

جای سوال است برخی بازنشستگان قدرت که در بخش های مختلف مدیریت شهری نقش آفرینی کرده و توان خود را نمایش گذاشتند، مجددا به دنبال کسب کرسی قدرت هستند؟!

خروجی منطقه ویژه اقتصادی نمین چیست؟

تاکنون هیچ حرکتی برای تأمین زیرساخت اساسی همچون راه ارتباطی آن صورت نگرفته و خروجی این مگاه پروژه تقریبا صفر است.

موران، بخشی که به آن توجه نمی‌شود

بخش موران واقع در منطقه مرزی بین ایران و آذربایجان و از توابع شهرستان گرمی مغان، یکی از بخش هایی است که کمتر مورد توجه مسئولان و دستگاه‌ها قرار دارد.

شهرآفتابگیر استان؛ محروم از تدبیر ویژه دولت

بیله‌سوار كه با نام شهر همیشه آفتابگیر و شهر دشت‌های سبز بهاری شناخته شده است، با وجود داشتن شرایط ویژه و منحصر به فرد آنطور که باید و شاید در زمینه مناطق نمونه گردشگری توسعه نداشته است.

سد عمارت بعد از 10 سال مطالعات اولیه پایاب ندارد

فرماندار گرمی مغان با بیان اینکه پس از نزدیک به 10 سال اجرای عملیات سد عمارت هنوز مطالعات اولیه پایاب آن انجام نشده است، تصریح کرد: این کوتاهی متوجه سازمان متولی که باید نسبت به تعیین تکلیف آن اقدام کند.

اینجا مشترک مورد نظر در دسترس نمی باشد

 پوشش اینترنت اپراتورهای تلفن همراه در شهرستان گرمی به قدری ضعیف است که بارها سبب گلایه اهالی شده است.

آیا راهی برای نجات گرمی وجود دارد

وقتی بیشتر پروژه ها راهسازی و اعتبارات ملی در مرکز و جنوب استان هزینه می شود، چطور انتظار دارید سرمایه گذار به این شهرستان بیاید؟ محض رضای خدا تعارفات اداری و سیاسی را کنار گذاشته و شفاف بگوئید، آیا راهی برای نجات شهرستان گرمی دارید؟

اشباع آلودگی‌ ها در خاک مزارع چالش جدید بیله سوار

در حال حاضر موضوع آلودگی آب‌ها نیست بلکه موضوع مورد بحث اشباع آلودگی‌ ها در خاک مزارع است. از سوی دیگر با توجه به اینکه عمده درآمد و فعالیت اهالی شهرهای شمال استان از طریق کشاورزی است، به این موضوع باید توجه اساسی صورت گیرد.

سودی میلیاردی دلالان از کارت مرزنشینانان

با یک بررسی ساده و بدون موشکافی می توان دریافت اکنون تعاونی مرزنشینان برای چند نفر خاص نفع داشته و عملا عموم اعضا از آن بی بهره بوده و گاهی متضرر هستند.