بیش از 300 میلیارد تومان برای نیروگاه سیکل ترکیبی هزینه شده است

استاندار اردبیل گفت: تاکنون بیش از 300 میلیارد تومان برای راه‌اندازی و تجهیز نیروگاه سیکل ترکیبی هزینه شده است.

دلیل رکورد واحدهایی تولیدی استان اردبیل

استاندار اردبیل با اشاره به فعال بودن ۸۰ درصد از واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی استان اضافه کرد: ۲۰ درصد مابقی واحدهایی است که به دلیل مشکلاتی از جمله تحریم نتوانسته‌اند احیا شوند.

بخشدار مشکین شرقی منصوب شد

دکتر مجید خدابخش، استاندار اردبیل، بنا به پیشنهاد فرماندار شهرستان مشکین شهر ، درحکمی عادل نادری جلودار را به سمت بخشدار بخش مشکین شرقی آن شهرستان منصوب کرد.

گله‌مندی‌های اصناف اردبیل از برگزاری نمایشگاه بهاره

استاندار اردبیل در خصوص گله‌مندی‌های اصناف اردبیل از وضعیت برگزاری نمایشگاه بهاره نیز اضافه کرد: نمایشگاه بهاره در دو سال گذشته به هر شکلی که برگزار شده، امسال نیز همان روند را طی خواهد کرد.

مصرف سبزیجات و میوه در ‌اردبیل‌‌ بسیار کم است

استاندار اردبیل گفت: متاسفانه مصرف سبزیجات و میوه در استان ‌‌بسیار کم است و انتظار داریم که مصرف این نوع از اقلام خوراکی در بین مردم ‌اردبیل به صورت همه‌جانبه ترویج شود.

محور مذاکرات بین ایران و آذربایجان روابط اقتصادی است

استاندار اردبیل گفت: محوریت اصلی مذاکرات بین هیأت‌های ایرانی و آذربایجانی گسترش روابط اقتصادی است و امیدواریم به نتایج مثبتی در این زمینه برسیم.

تبدیل اصلاندوز به قطب صادرات در شمال غرب کشور

استاندار اردبیل اظهار کرد: با تصویب و اجرای پروژه بندر خشک در اصلاندوز این شهر به قطب صادرات در شمال غرب کشور تبدیل خواهد شد.

پاسخ استاندار اردبیل به کارگران متحصن ذوب آهن

استاندار در راهکاری عجیب به کارگران معترض ذوب آهن گفت که آنان برای گرفتن حق خود در اداره کار طرح شکایت کنند و موضوع ارتباطی به استانداری ندارد!

مدیران اردبیلی از شیوه کشورهای پیشرفته یاد بگیرید

استاندار اردبیل از مدیران  خواست تا مانند آنچه که در کشورهای پیشرفته مرسوم است شیوه مناسبی را برای متقاضیان سرمایه گذاری در طرح های تولیدی پیدا نمایند.

پیشنهاد استاندار اردبیل برای سرمایه گذاران سرعین

استاندار اردبیل تصریح کرد: سرعین با توجه به حضور بیش از هفت میلیونی گردشگر می‌تواند به عنوان یک بنگاه زودبازده محلی مطمئن برای سرمایه‌گذران باشد.

شرط لازم برای توسعه استان اردبیل

استاندار اردبیل ادامه داد : اجرای طرح ها و پروژه های عمرانی، شرط لازم برای توسعه استان اما شرط کافی نمی باشد و برای رسیدن به پیشرفت و توسعه پایدار چاره ای به غیر از جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی وجود ندارد.

راه‌آهن اردبیل- پارس‌آباد مطالعه نشده است

استاندار اردبیل تأکید کرد: با توجه به اینکه راه‌آهن اردبیل- پارس‌آباد فعلاً مطالعه نشده است، بهترین گزینه انتقال محصولات تولیدی استان بندر خشک است.

 

انتقاد استاندار اردبیل از هتل سازی ادارات در سرعین

استاندار اردبیل در مورد احداث میهمانسراهای مختص اداره‌ها یادآور شد: اداره‌های استان سعی نکنند در شهرهای گردشگرپذیر همچون سرعین میهمانسرا احداث کنند چرا که ایجاد میهمان‌سرا خدمت نیست.

علل نامگذاری بندر خشک اصلاندوز

استاندار اردبیل در مورد علل انتخاب این ناحیه از استان به عنوان بندر خشک گفت: دلیل این عنوان نزدیکترین راه ممکن برای اتصال به شبکه ریلی جمهوری آذربایجان از این منطقه بوده و فقط نیاز به 3 کیلومتر ریل گذاری و احداث یک پل بر روی رود ارس می باشد.

سفر شهرستانی استاندار اردبیل اینبار به پارس آباد/تصاویر

بازدید از کارخانه پروسس بذر سبلان، احداث مجتمع خدماتی و رفاهی ، طرح سرمایه گذاری بستنی میهن، مرکز معاینه فنی خودرهای سنگین و سبک تقی اوغلی و دیدار با خانواده شهید مرتضی مرادزاده، از برنامه های استاندار اردبیل در سفر به پارس آباد بود.