محور مذاکرات بین ایران و آذربایجان روابط اقتصادی است

استاندار اردبیل گفت: محوریت اصلی مذاکرات بین هیأت‌های ایرانی و آذربایجانی گسترش روابط اقتصادی است و امیدواریم به نتایج مثبتی در این زمینه برسیم.

تبدیل اصلاندوز به قطب صادرات در شمال غرب کشور

استاندار اردبیل اظهار کرد: با تصویب و اجرای پروژه بندر خشک در اصلاندوز این شهر به قطب صادرات در شمال غرب کشور تبدیل خواهد شد.

پاسخ استاندار اردبیل به کارگران متحصن ذوب آهن

استاندار در راهکاری عجیب به کارگران معترض ذوب آهن گفت که آنان برای گرفتن حق خود در اداره کار طرح شکایت کنند و موضوع ارتباطی به استانداری ندارد!

مدیران اردبیلی از شیوه کشورهای پیشرفته یاد بگیرید

استاندار اردبیل از مدیران  خواست تا مانند آنچه که در کشورهای پیشرفته مرسوم است شیوه مناسبی را برای متقاضیان سرمایه گذاری در طرح های تولیدی پیدا نمایند.

پیشنهاد استاندار اردبیل برای سرمایه گذاران سرعین

استاندار اردبیل تصریح کرد: سرعین با توجه به حضور بیش از هفت میلیونی گردشگر می‌تواند به عنوان یک بنگاه زودبازده محلی مطمئن برای سرمایه‌گذران باشد.

شرط لازم برای توسعه استان اردبیل

استاندار اردبیل ادامه داد : اجرای طرح ها و پروژه های عمرانی، شرط لازم برای توسعه استان اما شرط کافی نمی باشد و برای رسیدن به پیشرفت و توسعه پایدار چاره ای به غیر از جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی وجود ندارد.

راه‌آهن اردبیل- پارس‌آباد مطالعه نشده است

استاندار اردبیل تأکید کرد: با توجه به اینکه راه‌آهن اردبیل- پارس‌آباد فعلاً مطالعه نشده است، بهترین گزینه انتقال محصولات تولیدی استان بندر خشک است.

 

انتقاد استاندار اردبیل از هتل سازی ادارات در سرعین

استاندار اردبیل در مورد احداث میهمانسراهای مختص اداره‌ها یادآور شد: اداره‌های استان سعی نکنند در شهرهای گردشگرپذیر همچون سرعین میهمانسرا احداث کنند چرا که ایجاد میهمان‌سرا خدمت نیست.

علل نامگذاری بندر خشک اصلاندوز

استاندار اردبیل در مورد علل انتخاب این ناحیه از استان به عنوان بندر خشک گفت: دلیل این عنوان نزدیکترین راه ممکن برای اتصال به شبکه ریلی جمهوری آذربایجان از این منطقه بوده و فقط نیاز به 3 کیلومتر ریل گذاری و احداث یک پل بر روی رود ارس می باشد.

سفر شهرستانی استاندار اردبیل اینبار به پارس آباد/تصاویر

بازدید از کارخانه پروسس بذر سبلان، احداث مجتمع خدماتی و رفاهی ، طرح سرمایه گذاری بستنی میهن، مرکز معاینه فنی خودرهای سنگین و سبک تقی اوغلی و دیدار با خانواده شهید مرتضی مرادزاده، از برنامه های استاندار اردبیل در سفر به پارس آباد بود.

ایجاد بندر خشک مطالبه اصلی مردم پارس آباد است

فرماندار پارس آبادگفت: منطقه آزاد و بندر خشک به یکی از مطالبات اصلی مردم تبدیل شده که در صورت اجرایی منطقه مغان را از رکورد اقتصادی خارج خواهد کرد.

درخواست استاندار اردبیل از وزیر نیرو

استاندار اردبیل با اشاره به این‌که برخی مشکلات در حوزه صادرات از گمرک به کشور آذربایجان وجود دارد، افزود: انتظار داریم دولت با رایزنی‌های اساسی این مشکلات را بین ایران و کشوری جمهوری آذربایجان در حوزه گمرک و صادارت برطرف کند.

چرا آثار مگاپروژه‌ها در سفره مردم استان دیده نمی‌شود؟

اینکه زیرساخت های اساسی، نجات بخش استان محروم اردبیل از فقر انباشته است در این شکی نیست اما نکته و پرسش اساسی تر این است که شعارها و طرح‌های دولت یازدهم و نماینده عالی دولت در این سه سال و اندی که بر روی مگاپروژه ها متمرکز شده تا چه حدی توانسته تا باری از مشکلات فراوان استان و فقر و محرومیت آن بکاهد.

وضعیت پروژه های شهرستان خلخال قابل قبول نیست

نماینده خلخال و کوثر اظهار کرد: در حالی که اعتبارات ساخت راه اصلی خلخال به فیروز آباد چند سال پیش از ردیف اعتبارات ملی تامین و در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته طولانی شدن زمان اجرای این پروژه قابل قبول افکار عمومی نیست.

مدیران انتخاباتی استان اردبیل انتخاب شدند

استاندار اردبیل با صدور احکام جداگانه‌ای، اعضاء و روسای کمیته‌های ۶گانه ستاد انتخابات استان را در برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا منصوب کرد.