هفت چشمه، پلی با خاطرات تاریخی در اردبیل

 پل هفت چشمه در اردبیل میدان پانزده خرداد ابتدای خیابان ساحلی و روی رودخانه با لیقلو چای واقع شده است. بنام های ججین، پل داشکسن و یدی گوزلی، کورپی قرمزی نیز نامیده می شود دارای هفت چشمه است و آثار دوره صفوی است.

جاده شاهرود خلخال زیباترین جاده کشور

روستاهای بخش شاهرود هر کدام دارای چشم اندازی خاص برای گردشگران هستند بعد از عبور از روستاهای شال و دیز وقشلاق دیز به روستای تیل می‌رسیم که یک روستای کوهپایه‌ای با چشم اندازهای طبیعی و چشمه‌های آب سرد گوارا است.

دژی برای زندانی کردن شاهزادگان صفوی

زماني که عثماني ها به تبريز حمله کردند، صفويان مجبور به ترک اين سرزمين شدند و همين باعث شد که صفويان حکومت خود را در حدود 3 سال در مشکين شهر ادامه بدهند. شاه تهماسب اول قلعه قهقهه راساخت تا از اين محل به عنوان زندان و محلي امن براي پنهان کردن اشياي گرانبها استفاده کند.

پلی برای اتصال رودخانه گیوی چای و قزل اوزن

پل معلق پیرتقی، یکی دیگر از پل معلق استان اردبیل با ارتفاع ۶۰ متر از رودخانه قزل اوزن و طول ۱۶۵ متر و عرض یک متر به عنوان یکی از مناطق توریستی و گردشگری استان اردبیل محسوب می شود.

پلی که بخاطر یک دختر زیبا ساخته شد

درباه پل «قیزکورپوسی» یا «پل دختر» داستان زیادی شنیده شده است و  مثلا اینکه بازرگانی برای در امان ماندن دختر خود از دست مغولان برای دختر خود در این منطقه قلعه می‌سازد و....

منحصر به فردترین حمام دنیا را بشناسید/ تصاویر

داش حامامی یا حمام سنگی گیوی در دامنه ی کوه و به صورت غاری است که از یک فضای مستطیل شکل به ابعاد تقریبی 410 متر تشکیل شده است که در دل صخره ی طبیعی توسط یک مرد و زن کنده شده است.

با برخی از آبدرمانی های مشگین شهر آشنا شوید

تعداد چشمه‌های آب گرم معدنی در مشگین شهر حتی بیش از سرعین است و قابلیت این چشمه‌ها پراکندگی در دل طبیعت  است که خاطره خوشی را برای مراجعان فراهم می‌سازد.

شهری که دروازه فرهنگی و صنعتی استان اردبیل است

شهرستان نمین یکی از مهم ترین محل های استقرار گورهای باستانی یا سنگ افراشته های دلمن متعلق به عهد برنز است و این گنجینه های پنهان باستانی اثباتی بر طولانی بودن قدمت حیات تمدن بشری در این منطقه است.

معجزه آبگرم گیوی در معالجه امراض پوستی و درد مفاصل

ایستی سو( آبگرم گیوی ) برای معالجه امراض پوستی و مفصلی مثل رماتیسم و درد مفاصل و همچنین برای لطافت و نرمی پوست مفید است و از تاسیسات مناسبی برخوردار است که در ایام نوروز نظر گردشگران و میهمانان داخلی و خارجی را جلب کرده است.

نیر، شهری با منازل زیر زمینی و غارهای سنگی

اطلاق لفظ زیکرتو در عصر مادها و اوایل هزاره اول و لفظ ساکارتی در عصر هخامنشی به معنی (سرزمین ساکنان در غارهای سنگی)، وجود معابد میترائیسم و نیز اشارات متون اوستا بر وجود بناهایی مثل دژ زیر زمینی و نیز متون شاهنامه که سرشار از چنین اشاراتی است مؤید قدمت این منطقه‌ است.

سرعین، شهری با چشمه های بهشتی

چشمه‌های آبگرم سرعین که با دما، خاصیت و ویژگی‌های درمانی خاصی از دل زمین می‌جوشند، همه ساله مسافران و گردشگران بسیاری را از گوشه و کنار کشور و خارج از ایران به سوی خود جلب می‌کنند.

تصاویری زیبا از منطقه بکر جاده ابریشم

طبیعت بکر و صخره های منقّش جاده سرچم معروف به جاده ابریشم که بر فراز رودخانه همیشه خروشان قزل اوزن می گذرد، دیده ها را حیرت زده کرده و همه ساله میزبان هزاران گردشگر خارجی و داخلی است.

معرفی3 مسجد تاریخی شهر اردبیل

شهرستان اردبیل دارای مکان‌های گردشگری و مذهبی فراوان و فوق‌العاده‌‌ای است که در این گزارش به معرفی تعدادی از آن اشاره می‌شود.

پل معلق مشگین شهر، با طراحی و مناظر زیبایی منحصر‌به‌ فرد

 پس از پل طبیعت که به‌عنوان یکی از نمادهای شهر تهران، پل معلق مشگین شهر پیاده‌روی با طراحی منحصر‌به‌فرد ومناظر زیبایی که از فراز آن می‌توان تماشا کرد، مورد توجه بسیاری از مردم ایران و جهان قرار گرفته است.

کاروانسرای شاه عباسی نیر یادگار تمدن سه هزار ساله

کاروانسرای شاه عباسی نیر در یكی از برف گیرترین گردنه‌های كشور یعنی در گردنه صایین در دوره صفوی به فرمان شاه عباس بنا شده و جزو یكی از 999 كاروانسرای ساخته شده در این دوره است.