نیر صاحب خودروی حمل زباله مکانیزه می شود

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در ادامه قول مساعد درخصوص اختصاص یک دستگاه خودروی حمل زباله مکانیزه به روستاهای بخش مرکزی نیر داد.

برپایی سفره هفت‌سین در داخل شهر نیر

شهرداری نیر با اشاره به اینکه سفر هفت سین تا 13 فروردین ماه در معرض دید مسافران قرار خواهد گرفت، کقت: برنامه های متنوعی برای ایام نوروز در نظر گرفته شده که در قالب طرح ویژه استقبال از بهار 96 اجرا می شود

دستگیری 111 نفر مرتبط با مواد محترقه در استان اردبیل

فرمانده نیروی انتظامی استان اردبیل با اشاره به کشف یک میلیون و 368 هزار و 5 عدد مواد محترقه در استان اردبیل، گفت: 111 نفر توسط نیروی انتظامی استان اردبیل دستگیر شدند.

تولید نیروگاه سیل ترکیبی تا سقف یک هزار و 500 مگاوات می رسد

مدیر‌عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل گفت: در حال‌حاضر شاهد تسهیل روند اجرایی این پروژه عظیم عمرانی در منطقه هستیم که انتظار می‌رود با تکمیل فازهای نخست و دوم این طرح برق تولیدی در استان اردبیل تا سقف یک هزار و 500 مگاوات نیز برسد.

نیر، شهری با منازل زیر زمینی و غارهای سنگی

اطلاق لفظ زیکرتو در عصر مادها و اوایل هزاره اول و لفظ ساکارتی در عصر هخامنشی به معنی (سرزمین ساکنان در غارهای سنگی)، وجود معابد میترائیسم و نیز اشارات متون اوستا بر وجود بناهایی مثل دژ زیر زمینی و نیز متون شاهنامه که سرشار از چنین اشاراتی است مؤید قدمت این منطقه‌ است.

تصاویری زیبا از منطقه بکر جاده ابریشم

طبیعت بکر و صخره های منقّش جاده سرچم معروف به جاده ابریشم که بر فراز رودخانه همیشه خروشان قزل اوزن می گذرد، دیده ها را حیرت زده کرده و همه ساله میزبان هزاران گردشگر خارجی و داخلی است.

کاروانسرای شاه عباسی نیر یادگار تمدن سه هزار ساله

کاروانسرای شاه عباسی نیر در یكی از برف گیرترین گردنه‌های كشور یعنی در گردنه صایین در دوره صفوی به فرمان شاه عباس بنا شده و جزو یكی از 999 كاروانسرای ساخته شده در این دوره است.

اردوگاه دانشجویی شمالغرب کشور در نیر احداث می شود

فرماندار نیر با اشاره به اینکه در تلاش هستیم اردوگاه دانشجویی شمالغرب کشور که نیاز به زمینی بالغ بر 10 هکتار دارد را در نیر احداث کنیم، گفت: احداث این اردوگاه برای 30 نفر اشتغالزایی ایجاد می کند.

مهمترین برنامه های اقتصاد مقاومتی سپاه در نیر

پرورش قارچ، آبزیان،صنایع دستی، کشت گیاهان دارویی، پرورش زنبور عسل و صنایع تبدیلی از مهمترین برنامه های اقتصاد مقاومتی سپاه و بسیج سازندگی نیر محسوب می شوند.

کمک 110 میلیونی مردم شهرستان نیر به مدافعان حرم

فرمانده سپاه ناحیه نیر اظهار کرد: تاکنون 110میلیون تومان کمک نقدی و دو کامیون اجناس به صورت غیرنقدی به مدافعان حرم کمک شده که از این بابت شهرستان نیر رتبه اول استانی را به خود اختصاص داده است.

چرا عمر آسفالت در ایران پایین است؟

به گفته کارشناسان عمر متوسط آسفالت در ايران ۳ تا ۴ سال است، اين در حالي است كه متوسط عمر آسفالت راه ها در ساير كشور، بين ۹ تا ۱۰ سال است و این مساله سالانه هزار و ۵۰۰ ميليارد تومان هزينه به كشور تحميل مي كند.

تانکر سوخت در مسیر نیر واژگون شد/تصاویر

یک دستگاه کامیون بونکر در مسیر نیر - اردبیل بدلیل خستگی و دلیل عدم توانایی راننده در کنترل وسیله دچار حادثه شد.

خودرو پژو 405 در شهرستان نیر آتش گرفت

یک دستگاه خودروی 405 در روستای گلستان شهرستان نیر دچار آتش سوزی شد.

تصاویر بارش شدید برف در شهرستان نیر

بارش برف که از روز سه شنبه شروع شده علاوه بر موجب افت شدید دما موحب یخبندان سطح جاده‌ ها نیز شده است.

۲۷ خیابان و کوچه آسفالت ریزی شده است

شهردار نیر با اشاره به این‌که تاکنون نزدیک به ۲۱ هزار متر مربع عملیات آسفالت‌ریزی در شهرستان انجام پذیرفته است افزود: عملیات آسفالت‌ریزی صورت پذیرفته شامل بیش از ۲۷ خیابان و کوچه می‌شود.