تنها کارخانه لبنیات شهرستان نیر همچنان تعطیل است

کارخانه لبنیات آچاک شهرستان نیر حدود 8 سال است که راکد بوده و علیرغم تلاش ها و پیگیری های مستمر هنوز شروع به فعالیت نکرده است.

نصب المان نماد فرهنگ ایثار و شهادت در شهر نیر

شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر به همراه فرمانده سپاه شهرستان نیر،از روند اجرای المان در حال احداث میدان ورودی شهر در کارگاه استاد و هنرمند نامی کشور ودود مؤذن زاده بازدید نمودند.

سیستم دیجیتال در نیر دیجیتالی نیست

 بعد از گذشت مدت ها هنوز هم شبکه های دیجیتالی در نیر قطع می شود و گاهی اوقات این قطع شدن ها به چندین ساعت می رسد.

نیروگاه CHP در بیله‌سوار احداث می‌شود

فرماندار بیله‌سوار با اشاره به این‌که در آینده‌ای نزدیک نیروگاه CHP در بیله‌سوار احداث می‌شود، گفت: نیاز است از این نیروگاه به عنوان یک فرصت مغتنم برای ایجاد تولید و اشتغال استفاده شود.

نیر صاحب خودروی حمل زباله مکانیزه می شود

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در ادامه قول مساعد درخصوص اختصاص یک دستگاه خودروی حمل زباله مکانیزه به روستاهای بخش مرکزی نیر داد.

برپایی سفره هفت‌سین در داخل شهر نیر

شهرداری نیر با اشاره به اینکه سفر هفت سین تا 13 فروردین ماه در معرض دید مسافران قرار خواهد گرفت، کقت: برنامه های متنوعی برای ایام نوروز در نظر گرفته شده که در قالب طرح ویژه استقبال از بهار 96 اجرا می شود

دستگیری 111 نفر مرتبط با مواد محترقه در استان اردبیل

فرمانده نیروی انتظامی استان اردبیل با اشاره به کشف یک میلیون و 368 هزار و 5 عدد مواد محترقه در استان اردبیل، گفت: 111 نفر توسط نیروی انتظامی استان اردبیل دستگیر شدند.

تولید نیروگاه سیل ترکیبی تا سقف یک هزار و 500 مگاوات می رسد

مدیر‌عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل گفت: در حال‌حاضر شاهد تسهیل روند اجرایی این پروژه عظیم عمرانی در منطقه هستیم که انتظار می‌رود با تکمیل فازهای نخست و دوم این طرح برق تولیدی در استان اردبیل تا سقف یک هزار و 500 مگاوات نیز برسد.

نیر، شهری با منازل زیر زمینی و غارهای سنگی

اطلاق لفظ زیکرتو در عصر مادها و اوایل هزاره اول و لفظ ساکارتی در عصر هخامنشی به معنی (سرزمین ساکنان در غارهای سنگی)، وجود معابد میترائیسم و نیز اشارات متون اوستا بر وجود بناهایی مثل دژ زیر زمینی و نیز متون شاهنامه که سرشار از چنین اشاراتی است مؤید قدمت این منطقه‌ است.

تصاویری زیبا از منطقه بکر جاده ابریشم

طبیعت بکر و صخره های منقّش جاده سرچم معروف به جاده ابریشم که بر فراز رودخانه همیشه خروشان قزل اوزن می گذرد، دیده ها را حیرت زده کرده و همه ساله میزبان هزاران گردشگر خارجی و داخلی است.

کاروانسرای شاه عباسی نیر یادگار تمدن سه هزار ساله

کاروانسرای شاه عباسی نیر در یكی از برف گیرترین گردنه‌های كشور یعنی در گردنه صایین در دوره صفوی به فرمان شاه عباس بنا شده و جزو یكی از 999 كاروانسرای ساخته شده در این دوره است.

اردوگاه دانشجویی شمالغرب کشور در نیر احداث می شود

فرماندار نیر با اشاره به اینکه در تلاش هستیم اردوگاه دانشجویی شمالغرب کشور که نیاز به زمینی بالغ بر 10 هکتار دارد را در نیر احداث کنیم، گفت: احداث این اردوگاه برای 30 نفر اشتغالزایی ایجاد می کند.

مهمترین برنامه های اقتصاد مقاومتی سپاه در نیر

پرورش قارچ، آبزیان،صنایع دستی، کشت گیاهان دارویی، پرورش زنبور عسل و صنایع تبدیلی از مهمترین برنامه های اقتصاد مقاومتی سپاه و بسیج سازندگی نیر محسوب می شوند.

کمک 110 میلیونی مردم شهرستان نیر به مدافعان حرم

فرمانده سپاه ناحیه نیر اظهار کرد: تاکنون 110میلیون تومان کمک نقدی و دو کامیون اجناس به صورت غیرنقدی به مدافعان حرم کمک شده که از این بابت شهرستان نیر رتبه اول استانی را به خود اختصاص داده است.

چرا عمر آسفالت در ایران پایین است؟

به گفته کارشناسان عمر متوسط آسفالت در ايران ۳ تا ۴ سال است، اين در حالي است كه متوسط عمر آسفالت راه ها در ساير كشور، بين ۹ تا ۱۰ سال است و این مساله سالانه هزار و ۵۰۰ ميليارد تومان هزينه به كشور تحميل مي كند.