چه کسی دستور تعطیلی مدارس اردبیل را صادر می کند؟

متأسفانه در استان اردبیل اعلام تعطیلی با نظر خود فرمانداران است در حالی که در دنیا استانداردهایی برای اعلام تعطیلی محاسبه شده و بر اساس آن دانش‌آموزان به مدرسه نمی‌روند.

از حرکت شتابزده شورای شهر اردبیل تا استعفای ناگهانی مدیران استان

نماینده مردم اردبیل با اشاره به سنگ اندازها و تنگ نظری های برخی از مسئولان اشاره ای نیز به حرکت شتابزده شورای اسلامی شهر اردبیل داشته است که بجای می توانست تیم فوتبال اردبیل را به 5 میلیارد واگذار کند.

احداث پل‌های عابر پیاده بدون تردد مردمی

افزایش پل‌ها در وضعیتی مطرح شد که برخی اعضای شورای شهر از بلااستفاده ماندن پل‌های موجود، وضعیت نامطبوع ظاهر و فیزیک پل‌ها و حتی ایمنی پل‌ها انتقاد کردند.

راز تهیه و نامگذاری غذاهای سنتی استان اردبیل

کهنسال اردبیلی به یاد دارد که در گذشته با آغاز فصل سرما زنان دست به کار پختن قره حالوا می‌شدند و حالوا در گلوله‌های درشت در محل مناسبی به مانند آذوقه نگه‌داری می‌شد.

هفت در مقدس برای رسیدن به حریم شیخ؛ ریشه دارالامان و دارالارشاد اردبیل

آنچه در این معماری یکی از رموز مگو است، طی هفت در برای رسیدن به محل دفن شیخ صفی‌الدین اردبیلی در بقعه است این هفت در حتی منجر به تغییر نام‌گذاری بخش‌هایی از شهر شده و این نام‌گذاری همچنان پابرجاست.

دلسوزی‌هایی که ثبت جهانی راتهدیدمی کند

 تغییرات در محوطه بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی طی سال‌های اخیر همواره مخالفان جدی داشته و اینبار مداخله‌های غیراصولی نگرانی‌هایی رادرباره ثبت جهانی این بقعه به وجود آورده است.

درختان فسیل‌شده مشگین شهر با ۱،۵ میلیون سال قدمت

در روستای شیخ محمد لو از توابع شهرستان مشگین شهر درختان فسیل‌شده‌ای کشف شده که به گفته کارشناسان یادگار آخرین فعل‌وانفعالات آتشفشان کوه سبلان است.