سم پلاستیک در رگ درختان

پرفورمنس محیط‌زیست بهانه‌ای بود تا زبان بگشاییم برای طرح دغدغه‌هایی که شاید در تنهایی نجوا می‌شود. زمانی که مرگ ماهیان رودخانه‌ها، قطع درختان بی‌دفاع، زباله‌های انباشت شده شهرها و زمینی بایر و تشنه را می‌بینیم.

تب دکتر شدن در دختران اردبیلی

والدین دانش‌آموزان می‌گویند زمانی که فارغ التحصیل رشته دندان‌پزشکی چند ۱۰ برابر یک لیسانس حقوق یا عمران درآمد دارد و از سویی پرستیژ اجتماعی به مراتب بالاتری دارد بی‌شک اغلب دانش‌آموزان و والدین به تجربی گرایش پیدا می‌کنند.

نان در اردبیل همچنان متولی مشخصی ندارد

 پنج سال پیش سند کیفیت نان در استان تهیه شد در آن مقطع این سند راحلی برای افزایش کیفیت نان عنوان شد که مسئولیت هر یک از دستگاه‌ها مشخص می کرد ولی از آن زمان تاکنون در عمل تحولی در کیفیت نان حاصل نشده و به تعبیر خود مسئولان نان در اردبیل متولی ندارد.

جمعیت استان اردبیل روز به روز پیرتر می شود

زمزمه‌های هشدار از وضعیت مبهم جمعیت اردبیل شنیده می‌شود و گواه آمارها ایجاب می‌کند، نسبت به تعادل بخشی به جمعیت گروه‌های سنی و تأمین نیازمندی هر گروه برنامه‌ریزی شود.

طرحی که رضایتمندی را به نارضایتی تبدیل کرده است

 با گذشت دو سال اغلب شهروندان از روند نوبت‌گیری ابراز گله‌مندی می‌کنند. بطوریکه بررسی ها نشان می‌دهد  صرف نوبت‌دهی اینترنتی نتوانسته بار مراجعات را کاهش داده و اهداف طرح را تأمین کند.

خطر در محور اردبیل- پارس‌آباد حذف نشد

حوادث رانندگی در محور اردبیل- پارس‌آباد تمامی ندارد. بطوریکه زمانی محور مشگین شهر- پارس‌آباد به صورت هفتگی شاهد بروز حوادث بود و کشتارهای هفتگی این جاده رانندگان را نگران کرده بود.

کمبود مدرسه سوغات جدید مسکن مهر/وقتی اعتبارات راه گم می‌کند

 باید پرسید تکلیف وضعیت تحصیلی دانش‌آموزان ساکن در این مناطق چیست و آیا به مانند مدرسه‌سازی، ادارات مسئولیت اجتماعی برای حمایت تحصیلی دانش‌آموزان را در خود احساس نمی‌کنند؟

ابهام در سرنوشت حفاظت و ثبت شیروان دره سی

افسانه‌های متعددی پیرامون این منطقه وارد ادبیات بومی شده است. بطوریکه گفته می‌شود صخره‌های سنگی در واقع انسان‌هایی هستند که به فکر فرو رفته‌اند.

خط آهن اردبیل فقط شعار برخی برای ورود به مجلس بود

در این سال‌ها عده‌ای از مسیر راه‌آهن ابراز گله‌مندی کرده و حتی تغییر آن را سال‌ها بعد از کلنگی که خود زده‌اند، درخواست داشتند، برای عده‌ای نیز راه آهن اردبیل به شعار انتخاباتی و تبلیغاتی تبدیل شد تا به مجلس راه یابند.

لذت آنی به دردسر رفتگران تبدیل شد

 متأسفانه در روز طبیعت برخی شهروندان سبزه‌های خود را در رودخانه‌ها و جوی‌های آب رها می‌کردند و در حالی که با شادی حرکت سبزه در آب را تماشا می‌کردند، رفتگران شهرداری در دمای زیر صفر سبزه‌ها را جمع می‌کردند.

پیام روشن گردشگران اردبیلی به مسئولان

بر اساس آمارخروج خودروها از اردبیل به مراتب بیشتر از ورود آن بوده که همین موضوع پیامی به متولیان است از جمله اینکه گردشگران به دنبال برنامه‌های شاد و مفرح هستند و در هر کجا شادی باشد، استقبال خواهند کرد.

خشکاندن آبدرمانی ها مشگین شهر بخاطر نبود تبلیغات

تبلیغات گسترده آب‌های گرم معدنی سرعین موجب شده اغلب گردشگران راه کوتاه کرده و به سرعین سفر کنند غافل از آنکه تعداد چشمه‌های آب گرم معدنی در مشگین شهر حتی بیش از سرعین است. 

داستان زندگی زنان اردبیل در تاروپود گلیم

زنان و دختران روستایی با طرح گلیم، نه تنها هنری ماندگار بر جای می‌گذارند بلکه اسطوره های انسانی را که بدون توجه به محل زندگی در بین انسان‌ها از اصول اخلاقی مشترک برخوردار است، معرفی می‌کنند.

کارتن‌ سازی عاقبت نشریات استان اردبیل

نشریات برگشتی استان اردبیل که صاحب امتیاز آن نشریات مبالغ زیادی برای چاپ آن هزینه می کنند، به جای  مطالعه از کارخانه‌های کارتن‌سازی و شرکت‌های تولید قارچ سردر می‌آورد.

بازاری که به مانند قدم زدن در تاریخ اردبیل است

بازار قیصریه اردبیل که از آن بعنوان شریان حیاتی تجارت و تأمین کالا برای ساکنان شهر اردبیل نام برده می شود، امروز هر چند به دلیل تغییر ذائقه مشتریان شکل اولیه خود را از دست داده‌ ولی به مانند  قدم زدن در تاریخ اردبیل است.