خشکاندن آبدرمانی ها مشگین شهر بخاطر نبود تبلیغات

تبلیغات گسترده آب‌های گرم معدنی سرعین موجب شده اغلب گردشگران راه کوتاه کرده و به سرعین سفر کنند غافل از آنکه تعداد چشمه‌های آب گرم معدنی در مشگین شهر حتی بیش از سرعین است. 

داستان زندگی زنان اردبیل در تاروپود گلیم

زنان و دختران روستایی با طرح گلیم، نه تنها هنری ماندگار بر جای می‌گذارند بلکه اسطوره های انسانی را که بدون توجه به محل زندگی در بین انسان‌ها از اصول اخلاقی مشترک برخوردار است، معرفی می‌کنند.

کارتن‌ سازی عاقبت نشریات استان اردبیل

نشریات برگشتی استان اردبیل که صاحب امتیاز آن نشریات مبالغ زیادی برای چاپ آن هزینه می کنند، به جای  مطالعه از کارخانه‌های کارتن‌سازی و شرکت‌های تولید قارچ سردر می‌آورد.

بازاری که به مانند قدم زدن در تاریخ اردبیل است

بازار قیصریه اردبیل که از آن بعنوان شریان حیاتی تجارت و تأمین کالا برای ساکنان شهر اردبیل نام برده می شود، امروز هر چند به دلیل تغییر ذائقه مشتریان شکل اولیه خود را از دست داده‌ ولی به مانند  قدم زدن در تاریخ اردبیل است.

گزارشی از حمام کردن اردبیلی ها در 100 سال قبل

هر هفته تمامی اعضای خانواده از کوچک تا بزرگ به حمام‌های عمومی می‌رفتند، در حمام دومشگه را بر روی کیسه ها مالیده و برای از بین بردن لکه ها صورت و پوست استقاده می شد.

چه کسی دستور تعطیلی مدارس اردبیل را صادر می کند؟

متأسفانه در استان اردبیل اعلام تعطیلی با نظر خود فرمانداران است در حالی که در دنیا استانداردهایی برای اعلام تعطیلی محاسبه شده و بر اساس آن دانش‌آموزان به مدرسه نمی‌روند.

از حرکت شتابزده شورای شهر اردبیل تا استعفای ناگهانی مدیران استان

نماینده مردم اردبیل با اشاره به سنگ اندازها و تنگ نظری های برخی از مسئولان اشاره ای نیز به حرکت شتابزده شورای اسلامی شهر اردبیل داشته است که بجای می توانست تیم فوتبال اردبیل را به 5 میلیارد واگذار کند.

احداث پل‌های عابر پیاده بدون تردد مردمی

افزایش پل‌ها در وضعیتی مطرح شد که برخی اعضای شورای شهر از بلااستفاده ماندن پل‌های موجود، وضعیت نامطبوع ظاهر و فیزیک پل‌ها و حتی ایمنی پل‌ها انتقاد کردند.

راز تهیه و نامگذاری غذاهای سنتی استان اردبیل

کهنسال اردبیلی به یاد دارد که در گذشته با آغاز فصل سرما زنان دست به کار پختن قره حالوا می‌شدند و حالوا در گلوله‌های درشت در محل مناسبی به مانند آذوقه نگه‌داری می‌شد.

رازهایی شنیده نشده از بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی

آنچه در این معماری یکی از رموز مگو است، طی هفت در برای رسیدن به محل دفن شیخ صفی‌الدین اردبیلی در بقعه است این هفت در حتی منجر به تغییر نام‌گذاری بخش‌هایی از شهر شده و این نام‌گذاری همچنان پابرجاست.

دلسوزی‌هایی که ثبت جهانی راتهدیدمی کند

 تغییرات در محوطه بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی طی سال‌های اخیر همواره مخالفان جدی داشته و اینبار مداخله‌های غیراصولی نگرانی‌هایی رادرباره ثبت جهانی این بقعه به وجود آورده است.

درختان فسیل‌شده مشگین شهر با ۱،۵ میلیون سال قدمت

در روستای شیخ محمد لو از توابع شهرستان مشگین شهر درختان فسیل‌شده‌ای کشف شده که به گفته کارشناسان یادگار آخرین فعل‌وانفعالات آتشفشان کوه سبلان است.