احداث نیروگاه حرارتیCHP در گرمی

برقساوالان خبر: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل گفت:‌ نخستین نیروگاه برق حرارتیCHP استان اردبیل با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در گرمی احداث می‌شود.

علیرضا علیزاده در جلسه بررسی و تامین زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری احداث نیروگاه برق حرارتیCHP در گرمی اظهار داشت: با پیگیری‌های مسئولان و به ویژه فرماندار شهرستان گرمی نخستین نیروگاه برق حرارتیCHP استان اردبیل با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در گرمی احداث می‌شود.

وی با بیان اینکه این نیروگاه با سرمایه‌گذاری ۱۲۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی و مشارکت بانکی در شهرستان گرمی احداث می‌شود، افزود:‌ با این امر ظرفیت استان اردبیل در حوزه تولید برق افزایش و توسعه می‌یابد.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل از قرارداد خرید تضمینی برق تولیدی نیروگاه‌های بخش خصوصی توسط توانیر خبر داد و گفت: برق تولیدی نیروگاه حرارتی گرمی نیز پس از تکمیل به صورت تضمینی خرید و وارد مدار می‌شود.

وی با بیان اینکه ظرفیت تولید برق نیروگاه حرارتیCHP گرمی ۶ تا ۷ مگاوات خواهد بود، اظهار کرد: نیروگاه برق حرارتی CHP تولید همزمان برق و گرما با استفاده از احتراق سوخت است و بخار تولیدی در این نیروگاه در مراکز گلخانه‌ای و تامین گرما کاربرد دارد که امیدواریم با تامین زمین مورد نیاز در کمترین زمان ممکن این کارخانه احداث شود.

در این جلسه فرماندار شهرستان گرمی نیز با اشاره به ضرورت پراکنده بودن مراکز تولید برق در نقاط مختلف گرمی بیان کرد: نیاز شهرستان گرمی به برق به دلیل خیز بزرگ توسعه صنعتی و کشاورزی رو به افزایش است و با حمایت از سرمایه‌گذاران ، زیرساخت‌های لازم سرمایه‌گذاری در این بخش تامین می‌شود.

میرعلی رحیمی‌زاد ابراز امیدواری کرد با احداث نیروگاه حرارتی و تکمیل پست ۶۳کیلوولتی ساری نصیرلوی گرمی علاوه بر رفع افت ولتاژ برق انگوت و تامین نیاز برقی شیرآلات قهرمان، نیاز گرمی به برق صنعتی برای توسعه کارخانجات صنعتی نیز مرتفع شود.

شماره خبر : 111768 - شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۰۷:۳۷
1396 copyright.