احداث گلخانه ۲۰۰ هکتاری در پارس آباد مغان

اکبر بهنام جو

اکبر بهنامجو افزود: در جلسه ای با مدیرعامل هلدینگ کشاورزی سازمان اقتصادی کوثر برای شروع سرمایه گذاری این هلدینگ در استان توافق کرده و توافقنامه ای بین ۲ طرف به امضا رسیده است.

وی بیان کرد: همچنین با رفع برخی مشکلات، شرکت اجداد سپیدان کوثر احداث مجتمع دام سبک ۲۰ هزار راسی با ۱۰ هزار راس دام مولد را در استان شروع خواهد کرد.

بهنامجو اضافه کرد: این مجتمع در زمینی به وسعت ۹۵ هکتار با اشتغالزایی مستقیم و پایدار برای ۲۰۰ نفر و سرمایه گذاری ۸۰۰ میلیارد ریال در ۱۸ ماه اجرایی و به بهره برداری خواهد رسید.

به گفته وی، طبق این توافق نامه شرکت اجداد سپیدان کوثر از سوی سازمان اقتصادی کوثر مجری طرح توسعه ایستگاه های موجود اصلاح و تکثیر شترهای دو کوهانه استان خواهد بود.

استاندار اردبیل افزود: همچنین بر اساس این توافق نامه، شرکت مرغک به عنوان بزرگترین کارخانه جوجه کشی خاورمیانه از سوی سازمان اقتصادی کوثر و با مشارکت کارخانه تولید خوراک دام و طیور زیبادانه اردبیل، برای تکمیل زنجیره تولید تخم مرغ و ایجاد واحد بزرگ یک میلیون قطعه ای مرغ تخم گذار با سرمایه گذاری بالغ بر ۱۸۰۰ میلیارد ریال اقدام می کند.

بهنامجو افزود: همچنین این شرکت در زمینه ایجاد صنایع وابسته کشاورزی از جمله بسته بندی و تولید کود و صادرات محصولات در این بخش مشارکت خواهد کرد.

گلخانه

شماره خبر : 183113 - پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۷:۰۷
1396 copyright.