کمبود نقدینگی اصلی ترین مشکل تولیدکنندگان 

حسین پیرموذن
رئیس اتاق بازرگانی استان اردبیل با اشاره به اینکه کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش از جمله اصلی‌ترین مشکلات تولیدکنندگان است گفت: با وجود مشکلات فراوانی که سرعت توسعه صادرات را کند کرده است، صادرات استان اردبیل در حال افزایش است و در همین راستا گمرک تخصصی صادرات در اردبیل نیز در آینده‌ای نزدیک راه‌اندازی خواهد شد اما هیچ‌کدام از اینها اقدام مؤثری و زیرساختی برای بهبود وضعیت صادرات در استان اردبیل نخواهد بود.
وضعیت پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش برای واحدهای تولیدی مناسب نیست
رئیس اتاق بازرگانی استان اردبیل با انتقاد از وضعیت نامطلوب پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش برای واحدهای تولیدی گفت: اگر بانک‌ها انتظارات بخش خصوصی در این رابطه را تأمین نکنند برطرف کردن مشکل بغرنج‌تر می‌شود.
 حسین پیرموذن در دیدار با برخی مسئولان در اردبیل ضمن انتقاد از وضعیت نامطلوب پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش برای واحدهای تولیدی اظهار داشت: اگر بانک‌ها انتظارات بخش خصوصی در این رابطه را تأمین نکنند برطرف کردن مشکل بغرنج‌تر می‌شود.
اشتغال در کارخانه
عضو هیئت رئیسه اتاق ایران گفت: دولت باید هر چه سریع‌تر دستورات مقتضی را برای روان‌سازی مسیر تولید تهیه و برای اجرا به بانک‌ها ابلاغ کند چرا که واحدهای تولیدی بدون در نظر گرفتن مشوق‌های دولتی و بانکی نمی‌توانند در امر صادرات رونق چشمگیری را رقم بزنند اما ارائه یارانه‌های دولتی به واحدهای تولیدی می‌تواند در این مقوله راهگشا باشد.
پیرموذن تسهیل ایجاد واحدهای تولیدی و اشتغال از طریق اعطای تسهیلات را بسیار مهم ارزیابی و تصریح کرد: متأسفانه در مورد پرداخت تسهیلات روستایی نیز حمایت‌های لازم از سوی بانک‌ها و دولت انجام نمی‌گیرد و ما انتظار داریم روند فعلی در آینده‌ای نزدیک تغییر کند.
وی وابستگی صادرات را به استفاده از ارزهای دولتی یادآور شد و افزود: بهبود وضعیت صادرات نیازمند تسهیل در دسترسی به ارز دولتی و حذف بروکراسی‌های موجود در این حوزه است.
پیرموذن گفت: به‌منظور تسهیل مناسبات تجاری بین دو کشور ایران و آذربایجان بعد از رایزنی‌های انجام گرفته مقرر شد کمیته داوری تجاری در اردبیل و باکو راه‌اندازی شود. هماهنگی‌های لازم با مسئولان کشور آذربایجان انجام شده است تا مراودات تجاری بین دو کشور در قالب این طرح سالم‌سازی شود
شماره خبر : 184540 - شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۰:۲۲
1396 copyright.