آبیاری تحت فشاراستان اردبیل رکورد شکست

آبیاری مزارع کشاورزی

رضا کریمی  در جلسه شورای اداری شهر ثمرین از توابع شهرستان اردبیل که  با حضور مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد، اظهار کرد:کمیسیون کشاورزی مجلس از کمیسیون های تخصصی است و خوشبختانه در بودجه بندی سال ۹۸ که در اواخر سال گذشته صورت گرفت به صورت جدی ورود پیدا کرد و در حوزه کشاورزی در سطح ملی در راستای گشایش و تامین اعتبارات مورد نیاز بخش اصلاحات اساسی را انجام داد.

نائب رئیس کمیسون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: در استان اردبیل از باب اعتبارات مورد نیاز برای اجرای پروژه ها و اجرای آبیاری نوین آبیاری تحت فشار با هیچ مشکلی روبرو نیستیم و هم اکنون با توجه به اقدامات اساسی صورت گرفته در یک و نیم سال گذشته بویژه سه ماهه اول سالجاری سازمان جهاد کشاورزی در حوزه آب و خاک موفقیت های چشمگیری را کسب کرده بطوریکه از رتبه آخر کشوری با صعود ۱۱ پله به رتبه ۱۹ کشوری ارتقاء یافته است که این مدیریت های موفقیت آمیز را قابل تحسین می دانم و امید وارم با سعی و اهتمام در ادامه راه ماه به ماه شاهد پیشرفت اساسی در حوزه آبیاری تحت فشار باشیم.

کریمی افزود: درسازمان جهاد کشاورزی استان در حوزه مکانیزاسیون هم با عملکرد بسیار مناسب خود بیشتر از تعهدات خود عمل کرده و در جذب اعتبارات ملی از سهم سایر استانها هم استفاده کرده است.

 

رضا کریمی

وی  افزود:  در خصوص استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی هم اکنون در حال حاضر بیش از هفتاد درصد اعتبارات این صندوق به حوزه کشاورزی اختصاص یافته است و با سودهای یارانه دار در حوزه های کشاورزی در مناطق محرم و روستایی اعطا می‌شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی افزود: در حوزه مدیریت آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی اردبیل در مدت یک و نیم سال گذشته کارهای زیادی انجام گرفته بخصوص در حوزه مطالعات که هم اکنون ۳۵ هزار هکتار در دست مطالعه دارند که در طی سالهای گذشته به هیچ وجه انجام نشده بود و در حال حاضر از این مطالعات انجام شده ۸ هزار هکتار آبیاری تحت فشار در دست اجرا می باشد.

کریمی با اشاره به استعداد ها و پتانسیل های بالای استان در زمینه کشاورزی گفت: بنا به پیگیری های انجام شده استان اردبیل به عنوان پایلوت شاهد واردات دام سنگین و سبک پر تولید از نژاد سمینتال خواهد بود که از لحاظ رونق تولید و افزایش و تقویت اقتصاد دامداران بسیار با اهمیت می باشد.

شماره خبر : 186559 - شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۷:۲۸
1396 copyright.