تشکیل پرونده قضایی برای ۲ سد در خلخال

دادگاه اختلاس

دادستان عمومی و انقلاب خلخال گفت: پرونده‌های جداگانه قضایی برای ۲ پروژه ناقص اجرا شده خلخال در دادسرا تشکیل شده و بزودی مسببین اجرای ناقص و دارای مشکل فنی این پروژه‌ها تحت پیگرد قانونی قرار گرفته و به مردم معرفی خواهند شد.

علی نباتی در جلسه ستاد تنظیم بازار خلخال با انتقاد از ضعف نظارت بر اجرای برخی از طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی در مدیریت‌های سابق جهاد کشاورزی خلخال افزود: در حالی که برای اجرای ۲ سد معیشتی شیران‌چشمه و درو در بخش شاهرود خلخال در سال ۹۴ بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال از اعتبارات و منابع دولتی توسط جهاد کشاورزی هزینه شده هر ۲ پروژه دارای نقص فنی بوده و به همین دلیل آبگیری نمی‌شوند.

وی گفت: نظر مشاور طرح در زمان آغاز عملیات اجرایی این پروژه‌ها اجتناب از اجرای آنها در محل رانش و ریزش کوه بوده و لزومی بر اجرای این طرح و حیف و میل بیت‌المال از سوی جهاد کشاورزی نبود.

فاضلاب

هشداد دادستان خلخال به هدایت فاضلاب خانگی به رودخانه هروچای

دادستان خلخال همچنین با هشدار به ادامه هدایت فاضلاب خانگی در محل تصفیه‌خانه فاضلاب شهری به رودخانه هروچای، ادامه فعالیت غیرقانونی محل دفن زباله‌های این شهر و بی‌توجهی شهرداری به راه‌اندازی محل پسماند جدید زباله‌ها اظهارداشت: موارد یاد شده تهدید علیه بهداشت و سلامت عمومی جامعه بوده و با مسوولان بی‌توجه به این امر قطعا برخورد خواهد شد.

نباتی افزود: در برخی از موارد عملکرد سامانه بازرسی و نظارت بر بازار ضعیف بوده و نتیجه جلسات کمیته نظارت بر فرایند کالاهای ضروری تشکیل شده در گذشته و در مقابله با گران‌فروشی و تامین کالاهای اساسی و مایحتاج عمومی مردم چندان مطلوب نبوده است.

دادستان عمومی و انقلاب خلخال با تاکید براینکه عملکرد همه مسوولان اجرایی شهرستان در خصوص نوع و نحوه خدمات ارائه شده به مردم منطقه توسط تشکیلات قضایی رصد می‌شود، افزود: در خصوص کوتاهی با پدیده افزایش قیمت کالاها و خدمات با مسوولان ضعیف و ناکارآمد برخورد خواهد شد.

وی با بیان اینکه پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و افزایش بنزین هیچ گونه گزارشی مبنی بر افزایش قیمت کالاهای ضروری مردم گزارش نشده ، گفت: این امر دلیلی برای افزایش قیمت و استفاده افراد سودجو و فرصت‌طلب از این وضعیت در آینده نیست و در هیچ شرایطی اجازه افزایش قیمت به هیچ کسی داده نخواهد شد.

شماره خبر : 195747 - پنجشنبه ۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۵:۰۳
1396 copyright.