جاده اردبیل – آستارا چهار خطه می شود

محبوب حیدری

محبوب حیدری در جلسه شورای مسکن و راه اردبیل اظهار کرد: از سال ۹۶ در حوزه راه اقدامات موثر و گسترده‌ای با همکاری استاندار اردبیل، نمایندگان مجلس و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل آغاز شده و سال به سال این اقدامات اساسی دنبال می‌شود.

اعتبار کل راه‌های شریانی استان اردبیل به ۱۶۰ میلیارد تومان رسید

وی خاطرنشان کرد: در سال ۹۶ اعتبار کل راه‌های شریانی استان ۱۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بوده که در سال گذشته این رقم به ۷۰ میلیارد تومان و امسال به ۱۶۰ میلیارد تومان رسید.

 

جاده

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل با بیان اینکه اکثر راه‌های اصلی استان از ردیف ملی و اعتبارات کافی برخوردار هستند، افزود: در دو سه سال اخیر اعتبارات حوزه راه استان ۱۰ برابر سال‌های گذشته افزایش یافته در حالی که به هیچ عنوان اعتبارات عمرانی کشور به این میزان رشد نداشته است.

امسال ۱۹۰ تا ۲۰۰ کیلومتر احداث بزرگراه در اولویت این اداره کل قرار گرفته است

حیدری توجه به مسایل ایمنی را در توسعه راه‌ها و بهبود تردد در جاده‌های استان یادآور شد و گفت: در سال ۹۷ بالغ بر ۴۵۰ کیلومتر از راه‌های استان نظیر اردبیل – سرچم و باند دوم اردبیل – آستارا از ردیف ملی برخوردار شده‌اند که تخصیص منابع مورد نیاز این پروژه‌ها ۱۰۰ درصد بوده و این اعتبارات تا دو برابر افزایش یافته است.

 

جاده

وی بیان کرد: در سال گذشته ۴۵۰ کیلومتر پروژه راهسازی با برخورداری از ردیف اعتباری ملی در اولویت اجرا قرار گرفته تا توسعه بزرگراه‌ها را شاهد باشیم که امسال ۱۹۰ تا ۲۰۰ کیلومتر احداث بزرگراه در اولویت این اداره کل قرار گرفته است.

اتمام مطالعات چهار خطه اردبیل – آستارا

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل در مورد محور اردبیل – سرچم نیز تصریح کرد: ۱۹ کیلومتر از این مسیر دوبانده شده و آماده افتتاح است و در دو قطعه دیگر ۵۵ کیلومتر پروژه به پیمانکار واگذار شده تا شکل اجرایی به خود بگیرد.

 

گردنه حیران

حیدری از اتمام مطالعات چهار خطه اردبیل – آستارا و احداث تونل دوم در این مسیر خبر داد و گفت: برای احداث این تونل ۱۸۰ متر گمانه‌زنی انجام شده و از سال آینده اجرای این پروژه را با تلاش پیمانکار شاهد خواهیم بود.

۲۵ کیلومتر از اتوبان اردبیل- مشگین شهر آماده افتتاح است

وی یکی از اولویت‌های اداره کل راه و شهرسازی را توسعه بزرگراه‌ها و ایمن‌سازی جاده‌های مواصلاتی اعلام کرد و افزود: هم در شمال و هم جنوب این استان راه‌های ارتباطی و شریانی در حال توسعه است و ما تلاش می‌کنیم پروژه‌های نیمه تمام و در حال اجرا را در محورهای اردبیل – سرچم، اردبیل – آستارا، اردبیل – مشگین‌شهر، رضی – امیرکندی و گرمی – بیله‌سوار به انجام برسانیم.

 

جاده بزرگراه

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل در مورد آخرین وضعیت بزرگراه اردبیل – مشگین‌شهر نیز اظهار کرد: اعتبار دو میلیارد تومانی این پروژه در سالجاری به ۲۵ میلیارد تومان افزایش یافته و با تخصیص‌های به موقع و تلاش شبانه‌روزی پیمانکاران و همکاران ما ۲۵ کیلومتر از این مسیر تکمیل شده و به زودی به زیر ترافیک خواهد رفت.

باند دوم گرمی به بیله‌سوار به زودی به پیمانکار سپرده می شود

حیدری در مورد نگهداری و برفروبی جاده‌ها نیز خاطرنشان کرد: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با آشنایی به وظایف خود در فصول سرد سال به رانندگان و مسافران ارائه خدمات می‌کند و هر یک از ما با آشنایی به وظایف خود سعی داریم بدون سردرگمی پاسخگوی مطالبات مردم باشیم.

وی افزود: هر چند در سطح ملی نگاه متمرکز و سیاست‌گذاری یکپارچه در این حوزه مورد انتظار است اما در استان دستگاه‌های مرتبط در قابل شورای هماهنگی راه و شهرسازی به درستی به وظایف خود عمل می‌کند.

 

احداث جاده بزرگراه

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل ادامه داد: در شمال استان اردبیل مطالعات محور سه راهی صحرا به گرمی، گرمی به بیله‌سوار، پارس‌آباد و مشگین‌شهر به طول ۴۰۰ کیلومتر شروع شده تا بعد از تکمیل مطالعات بزرگراهی در این مسیر احداث شود تا ساکنان شمال استان با ایمنی در این مسیرها تردد کنند.

حیدری در پایان گفت: محور انجیرلو – آغداش قابلیت احداث بزرگراه را ندارد و امیدواریم باند دوم گرمی به بیله‌سوار به زودی به پیمانکار سپرده شود.

شماره خبر : 196788 - یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۴:۳۲
1396 copyright.