مطالبه مردم اردبیل از رئیس جمهور

حسن روحانی

 

اهالی استان ها انتظار تحقق برخی مطالبات در سفر مقامات ارشد کشوری به‌ویژه رئیس جمهوری و هیات دولت دارند. آخرین سفر «حسن روحانی» به اردبیل تابستان سال ۹۳ بوده است و در ۵ سال گذشته، رئیس جمهور به جز سفر انتخاباتی به اردبیل سفری نداشته است. امروز استان اردبیل میزبان رئیس جمهور و هیئت دولت برای افتتاح برخی پروژه ها و بدون دیدار مردمی است.

 مطالبات مردمی

فریبرز احمدیان از عشایر مغان اظهار می کند: اگر عشایر را ذخایر انقلاب می دانند ما عشایر منطقه سالهاست در مورد تملک زمین های خود با مشکل مواجه هستیم. انتظار داریم دولت در حالی که کشت وصنعت را به بخش خصوصی واگذار کرده است به بلاتکلیفی چندین ساله عشایر محدوده کشت و صنعت مغان و پارس پایان دهد.

افشار ستارزاده از شهروندان اردبیلی نیز اظهار می کند: حضور رئیس جمهور بعد از ۵ سال برای افتتاح پروژه های نه چندان بزرگ نشان از محرومیت اردبیل دارد.
وی می افزاید: در این استان همه #پروژه_های_بزرگ مانند تالار شهر، پتروشیمی، راه آهن، پایاب سد گیوی و دوبانده کرده جاده بی سرانجام مانده اند.
این شهروند می گوید: انتظار داشتیم رئیس جمهور بعد از ۵ سال دیدار مردمی با اهالی استان داشته باشد.

لیلا رضایی دیگر شهروند اردبیل اظهار می کند: استان اردبیل از نظر اقتصادی بسیار ضعیف است و شرایط اقتصادی کنونی فشار مضاعفی به اهالی این استان تحمیل می کند.

وی با اشاره به سرانه درآمد نصف میانگین کشوری در استان اردبیل می گوید: از مسئولان استان می خواهیم به دور از آمارسازی واقعیت ها و محرومیت های استان را به مقامات ارشد دولت منتقل کنند.

شهرام بهرام وش از شهروندان مشگین شهری نیز به موضوع جاده های شمال استان به عنوان مطالبه اصلی مردم اشاره می کند و می افزاید: ما درخواست می کنیم رئیس جمهور ساعتی را برای مشاهده وضعیت جاده های شمال استان اختصاص دهد و با سفر زمینی خود وضعیت مردم را بهتر درک کند.

رئیس جمهور در این سفر می تواند مصوبات سفر قبلی خود را مرور کرده و ببیند در طول ۵ سال گذشته چه کاری در این استان انجام شده است. اگر بیش از ۵۰ درصد مصوبات سفر قبلی همچنان بی سرانجام مانده است دلیل آن را ریشه یابی و پیگیری کند. مردم استان مرزی و محروم اردبیل چشم انتظار تحقق وعده هایی هستند که تا کنون عملی نشده اند.

پوپک قاسمی

شماره خبر : 197738 - چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۶:۵۰
1396 copyright.