سن امید به زندگی در استان ۷۶ سال اعلام شد

فرزند نوزاد

بابک نخستین در نشست بررسی آخرین وضعیت مراکز بهداشتی و درمانی اردبیل اظهار کرد: در دو استان همسایه ما آذربایجان شرقی ۲۱ کشته و گیلان ۱۷ کشته براثر ابتلا به آنفلوآنزا به ثبت رسیده که سه برابر آمار کشته‌های ماست و در بین استان‌های مختلف کشور وضعیت ما متوسط به پائین است.

وی با بیان اینکه در کشور ۱۰۶ نفر به دلیل ابتلا به بیماری آنفلوآنزا جان باخته و تعداد زیادی نیز بستری شده‌اند، خاطرنشان کرد: این بیماری در یک هفته اخیر کاملا فروکش کرده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اشاره به فعالیت مراکز بهداشتی و خانه‌های روستایی گفت: ما براساس چارت مشخص شده در آئین‌نامه‌های کشوری، مراکز بهداشتی شهری و خانه‌های بهداشت روستایی را تجهیز می‌کنیم و در این تجهیز و تامین امکانات خانه بهداشت اردبیل هیچ تفاوتی با مرکز کشور ندارد.

نخستین در مورد محدودیت‌های اعمال شده برای توسعه آموزشگاه‌های بهورزی بیان کرد: با توجه به جذب فوق دیپلم و لیسانس برای رشته بهورزی و کوتاه شدن مدت آموزش به کمتر از چهار ماه نیازی به توسعه آموزشگاه بهورزی در استان نیست و آموزشگاه موجود در اردبیل و مشگین‌شهر پاسخگوی نیاز استان است.

وی در مورد جمعیت شناور برخی از شهرها و حضور پزشکان در این مراکز تصریح کرد: با اجرای برنامه‌های آموزشی از طریق صداوسیما سعی‌مان بر این است تا عموم مردم را نسبت به رعایت مبانی بهداشتی بیشتر از این ترغیب و تشویق کنیم.

آنفلوآنزا با ۷ کشته در اردبیل فروکش کرده است

اردبیل معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: بیماری آنفلوآنزا با یک هزار و ۳۱۵ بستری و ۷ فوتی در استان اردبیل کاملا فروکش کرده است.

نخستین از راه‌اندازی ۶ دفتر سلامت محیط در سطح استان اردبیل خبر داد و بیان کرد: با اخذ مجوزهای کشوری در حوزه بهداشت محیط فعالیت‌ها به بخش خصوصی واگذار می‌شود تا نظارت دقیق، مرتب و منظم از مجموعه‌های تولیدی و صنوف حساس انجام شود و ارائه مشاوره‌ها نیز در بخش بهداشت محیط پررنگ‌تر خواهد شد.

وی از شهرداری‌ها و دامپزشکی خواست؛ تا در جمع‌آوری فضولات حیوانی دانشگاه علوم پزشکی را کمک کنند تا آسیبی از این محل متوجه مردم نشود.

شماره خبر : 198127 - یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۳:۵۸
1396 copyright.