برگزاری جشنواره سماور ویژه دمنوش‌های محلی در مشگین شهر

دمنوش

نادر فلاحی اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده جشنواره سماور ویژه دمنوش‌های محلی مرداد ماه امسال در شهر رضی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به همکاری دستگاه‌های اجرایی در برگزاری این برنامه فرهنگی افزود: با توجه به اینکه این جشنواره برای اولین بار و در شهر رضی برگزار خواهد شد ضروری است تا شاهد همکاری و مشارکت بیش از پیش دستگاه‌های اجرایی مربوطه نیز باشیم.

فلاحی برگزاری این جشنواره را در توسعه صنایع دستی و گردشگری استان موثر دانست و تصریح کرد: برگزاری این جشنواره علاوه‌بر تاثیری که در جذب گردشگران داخلی و خارجی به مناطق مختلف استان اردبیل خواهد داشت در معرفی و توسعه صنایع دستی استان نیز نقش ویژه‌ای ایفا می‌کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با تاکید بر اینکه بخش صنایع دستی باید در این جشنواره فعال باشد بیان کرد: با هماهنگی انجام شده غرفه‌هایی نیز در این جشنواره برای معرفی تولیدات هنرمندان، صنعت‌گران و صنایع دستی استان اختصاص خواهد یافت.

وی از تلاش برای ثبت جهانی دمنوش‌های محلی استان اردبیل خبر داد و اظهار کرد: برای ثبت جهانی دمنوش‌های محلی مناطق مختلف استان اردبیل تلاش می‌کنیم به طوری که در این جشنواره ضمن معرفی آن‌ها به مستندسازی از این گونه‌ها نیز خواهیم پرداخت.

شماره خبر : 207463 - پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۶:۲۹
1396 copyright.