پیشنهاد نماینده اردبیل برای عوارض اخذ شده از آب‌های معدنی

شناسه خبر : ۴۹۸ چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۵

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: ضروری است عوارض اخذ شده برای آب‌های معدنی در اختیار شهرداری و دهیاری همان منطقه جغرافیایی قرار گیرد.

به گزارش ساوالان خبر؛ نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: ضروری است عوارض اخذ شده برای آب‌های معدنی در اختیار شهرداری و دهیاری همان منطقه جغرافیایی قرار گیرد.

صدیف بدری در گفتگو با مهر تصریح کرد: در حال حاضر عوارض چشمه‌های آب‌معدنی و درمانی توسط شوراهای اسلامی مربوطه تعیین می‌شود.

وی افزود: در واقع هر شورا عوارض آب‌های معدنی شهر یا روستای محدوده خود را مشخص می‌کند و تمامی آب‌های معدنی ظرفیت گردشگری یک منطقه محسوب می‌شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: اختصاص این عوارض به صورت مستقیم به شهرداری و دهیاری همان شهر و روستا از کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه درخواست شده است.

به گفته بدری این عوارض می‌تواند مستقیماً در بهبود زیرساخت‌های گردشگری یک منطقه مورد استفاده قرار گیرد و لازم است کمیسیون تلفیق برنامه ششم نسبت به اجرایی شدن این مهم اقدام کند.

وی متذکر شد: در خود استان اردبیل برخی شهرها برخوردار از چشمه‌های آب‌معدنی است اما زیرساخت‌های گردشگری کافی را ندارد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد این اقدام که از سوی نمایندگان استان پیگیری می‌شود اثرات مثبتی در بهبود زیرساخت‌های گردشگری این گروه از شهرهای استان داشته باشد.