سبلانه,
فرودگاه

dotخطر بیخ گوش مسافر فرودگاه اردبیل/عکس

هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی تابان حامل ۱۶۳ مسافر هنگام نشستن در باند فرودگاه اردبیل دچار سانحه ترکیدگی لاستیک شد.

ناصر عتباتی,
دادگستری,
هواپیما

dotهشدار دادستان اردبیل بخاطر تاخیر هواپیماهای اردبیل

دادستان اردبیل گفت: نظمی‌ها و بی انضباطی‌ها در بحث حرکت، تاخیرهای بی مورد و نگهداری مسافران در داخل هواپیما از مصادیق بارز تضییع حقوق عامه است و اگر سوء تدبیر و بی توجهی به حقوق عامه صورت گیرد، دادستانی با جدیت ورود می‌کند.

صادق حضرتی,
علوم پزشکی

dotمصرف نمک در اردبیل بیش از میانگین کشوری است

معاون امور بهداشتی علوم پزشکی استان اردبیل گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد اردبیلی‌ها مصرف بالای نمک داشته و حتی از میانگین کشوری بیشتر مصرف می‌کنند.

شیخ صفی‌ الدین,
فرهنگ منطقه,
عبدالرحمن وهاب زاده,

dotکتاب هایی که از بقعه شیح صفی غارت رفت

حدود ۱۷۰ سال پیش روس‌ها به عنوان غنیمت جنگی کتاب‌های عتیقه، نایاب و ارزشمندی را به کشورشان بردند. بعد از غارت بقعه توسط روس‌ها، دست‌های یغماگران دیگر نیز به کتابخانه و موزه دراز شد و فرمانروایان محلّی، متجاوزین و مهاجمین هر چه خواستند و توانستند از بقعه برداشتند و بردند. 

حمید لطف اللهیان,
شهرداری اردبیل,
هفت سين

dotحفظ فرهنگ اصیل بومی یکی از اهداف شهرداری است

شهردار اردبیل با تأکید به اینکه شهرداری اردبیل احیای هویت فرهنگی و تاریخی را بخشی از رسالت خود می‌داند، ادامه داد: حتی در اجرای پروژه‌های عمرانی نیز پیوست فرهنگی مورد تأکید است.

رضا کریمی,
نمایندگان استان اردبیل,
آب,

dotآب های استان اردبیل شور می شود

نماینده اردبیل با اشاره به اینکه آب‌های قابل دسترس استان اردبیل متاسفانه به خزر سرازیر شده و شور می شود،گفت: این در حالی که ما به دنبال شیرین کردن آب شور و کشاورزی برای تامین آب کشاورزی و شرب هستیم !

فرهنگ منطقه,
نواوستی,
چهارشنبه سوری,
شهرداری اردبیل,
حمید لطف اللهیان

dotرسمی برای سپردن مشکلات به آب روان

در این رسم افراد هفت تکه سنگ را به نماد مشکلات خود به آب پرتاب می‌کنند. برخی شهروندان لنگه‌کفش‌های کهنه را به بهانه اینکه تنگی و گرفتاری سالی که سپری شده در آب پرتاب می‌کنند.

رحیم سعیدی,
تاکسی,
تاکسیرانی,
شهرداری اردبیل,

dotکرایه تاکسی‌های اردبیل افزایش نمی یابد

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی اردبیل در مورد افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها در سال آینده بیان کرد: با توجه به افزایش نیافتن قیمت بنزین تصمیم و پیشنهادی برای افزایش قیمت کرایه تاکسی‌ها وجود ندارد.

سیما میرقاسمی,
چهارشنبه سوری,

dotانفجار آرازعلی زنگ خطری برای مسئولان شهری!

انفجار آرازعلی انفجار حاشیه‌نشینی بوده با تمامی آسیب‌های فرهنگی، اجتماعی و امنیتی که می‌تواند شهری را به آتش بکشد بنابراین توجه به حاشیه‌نشینی و تغییر ریخت شهری لازم و ضروری است.

ناصر عتباتی,
دادگستری,
چهارشنبه سوری,

dotفوت یکی دیگر از مصدومان انفجار خانه مسکونی در اردبیل

 یکی دیگر از مصدومان انفجار خانه مسکونی در محله آراز علی که به دلیل سوختگی به تبریز اعزام شده بود فوت کرد و آمار فوتی‌های ناشی از این حادثه حادثه به هشت نفر رسید.

سمیه درازی,
چهارشنبه سوری,

dotرسوم و آداب"چرشنبه بایرامی" در اردبیل

در چنین شبی دختران دم بخت دور یکی از تازه عروسان فامیل جمع شده وهر یک از آنها انگشتری خود را در داخل تشت آبی که در مقابلشان بود انداخته و روی آن را با یک روسری می پوشاندند و تازه عروس از زیر روسری دست در تشت آب کرده و با خواندن شعری یکی از آن انگشتری‌ها را بیرون می آورد.

رحیم سعیدی,
شهرداری اردبیل,
تاکسی,
تاکسیرانی,

dotتاکسی های اینترنتی به اردبیل نیز رسید

در حالی که هنوز تکلیف اسنپ و تپسی در تهران مشخص نشده، سازمان تاکسیرانی اردبیل خبر از راه اندازی تاکسی اینترنتی در این شهر خبر داد.

حوادث,
چهارشنبه سوری,

dotنارنجک در دستان مادر 50 ساله اردبیلی منفجر شد

مادر 50 ساله اردبیلی که قصد داشته است با ضربه زدن به نایلون حاوی مواد محترقه آن را بیرون بیندازد، متاسفانه بر اثر ضربه وارده به نارنجکها، منفجر شده و دچار سوختگی و جراحت می شود.

بیمارستان تروما,
سینا بندعلیزاده

dotمدیریت‌ها در اردبیل، بوی پیگیری نمی‌دهند

 عدم تکمیل بیمارستان ترومای اردبیل، سبب فوت یکی از مصدومان در حادثه انفجار محله آرازعلی شد که در راه انتقال به مرکز سوانح و سوختگی تبریز درگذشت.

یوسف خدادادی,
زندان,
حوادث,

dotپدر اردبیلی که بخاطر جهیزیه دخترش زندانی شد

 فردی در اردبیل به دلیل ناتوانی در بازپرداخت چک خرید جهیزیه برای دختر خود زندانی شده بود؛ در حالی که کل مبلغ جهیزیه خریداری شده ۱۰ میلیون تومان بود و این فرد قادر به پرداخت پنج میلیون تومان نبوده و چک برگشت خورده بود.