شهر باید راهنمای فرهنگی برای میهمان باشد

شهرهای ما به ویژه شهرهایی که پذیرای میلیون ها گردشگر به صورت سالانه هستند، به این موضوع بی تفاوت بوده اند و همین امر باعث شده تا شهرهای مذهبی، فرهنگی و تاریخی ایران، بدون تبیین شاخصه های بصری خود در ورودی هر شهر، تنها به یک تابلوی "خوش آمدید" برای معرفی خود به گردشگران بسنده کنند.

عکس,تصویر,خبرگزاری فارس,
صدیف بدری,
ساختمان,
ایمنی,

dotاعتراف به ناامن بودن ساختمانهای اردبیل

نماینده اردبیل با بیان اینکه خطر ساختمان‌های قدیمی و تاریخی اردبیل را تهدید می‌کند، اظهار کرد: شهروندانی که در ساختمان‌های قدیمی اردبیل به فعالیت اقتصادی مشغولند باید به هشدارهای ایمنی توجه داشته باشند.

عکس,تصویر,

dotشهر باید راهنمای فرهنگی برای میهمان باشد

شهرهای ما به ویژه شهرهایی که پذیرای میلیون ها گردشگر به صورت سالانه هستند، به این موضوع بی تفاوت بوده اند و همین امر باعث شده تا شهرهای مذهبی، فرهنگی و تاریخی ایران، بدون تبیین شاخصه های بصری خود در ورودی هر شهر، تنها به یک تابلوی "خوش آمدید" برای معرفی خود به گردشگران بسنده کنند.

عکس,تصویر,ولی ملکی,
استخدام

dotکارگزاران صندوق بیمه کشاورزی استخدام می شوند

نماینده مردم مشگین شهر می گوید: خوشبختانه یکشنبه هفته گذشته با تصویب نمایندگان مجلس قرار شد تمام کارگزاران بیمه محصولات کشاورزی به استخدام دولت در بیایند.

عکس,تصویر,کارخانه سیمان,
عادل روحی,
خبرگزاری ایرنا,

dotتعطیلی فعالیت کارخانه سیمان اردبیل تکذیب شد

مدیرعامل کارخانه سیمان اردبیل برخی شایعه و مطالب مطرح در فضای مجازی در باره توقف تولید این کارخانه و تعطیلی آن را تکذیب کرد و گفت: هم اکنون برخی تعمیرات داخلی در حال انجام است وپس ازپایان کار، کارخانه دوباره در مسیرتولید قرار می گیرد.

عکس,تصویر,بیمارستان تروما,
سبلان ما,
بشیر خالقی,

dotتکمیل بیمارستان ترومای اردبیل فعلا غیر ممکن است

 نانوای سوخته شده بخاطر کمبود امکانات در اردبیل به تبریز منتقل کردند از یک نماینده درباره علت عدم تکمیل بیمارستان ترومای اردبیل جویا شدیم و این نماینده علت طولانی شدن زمان ساخت این پروژه را که از سال 1386 آغاز شده را نامشخص خواند و گفت که بایستی منشاء این موضوع بررسی شود.

عکس,تصویر,شهرداری اردبیل,
بهروز محبی

dotمساحت فضای سبز شهر اردبیل 375 هکتار است

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز اردبیل افزود: مساحت فضای سبز شهر اردبیل 375 هکتار و سرانه فضای سبز عمومی شهر اردبیل 7.5 مترمربع است که با احتساب فضای سبز نیمه عمومی شامل باغات خصوصی، محوطه‌های ادارات و مجتمع‌های مسکونی این فضا 9 متر مربع است و با استاندارد فضای سبز کشور که 15 مترمربع است فاصله زیادی داریم.

عکس,تصویر,

dotشهروند اردبیلی در اداره صنعت و معدن خود را به آتش کشید

روز گذشته یک مرد نانوا در مقابل اداره کل صنعت و معدن و تجارت استان اردبیل اقدام به خودسوزی کرد.

عکس,تصویر,ونوس بهنود,
غذا,
حلوای سیاه,

dotراز تهیه و نامگذاری غذاهای سنتی استان اردبیل

کهنسال اردبیلی به یاد دارد که در گذشته با آغاز فصل سرما زنان دست به کار پختن قره حالوا می‌شدند و حالوا در گلوله‌های درشت در محل مناسبی به مانند آذوقه نگه‌داری می‌شد.

عکس,تصویر,

dotتنها کارخانه افتخار آفرین اردبیل هم تعطیل شد/سند

 رکود ساخت و ساز و کاهش بودجه‌های عمرانی باعث شده تا کارخانجات سیمان با کمبود تقاضا در بازار مواجه شوند و به تدریج به مرز تعطیلی برسند.

عکس,تصویر,سالار شاکر,
شورای اسلامی شهر اردبیل

dotسنگ اندازی در راه شهرداری خیانت به شهر است

عضو شورای اسلامی شهر اردبیل با اشاره به اینکه تمامی خدمات شهرداری نمود عینی دارد، گفت: سنگ اندازی به این مجموعه در واقع خیانت به آینده شهرداری است.

عکس,تصویر,علی خاک‌ نژاد,
آب

dotآیا آب اردبیل کاملا بهداشتی است؟

مدیرکل آب و فاضلاب شهری استان اردبیل گفت: کیفیت آب در شهر اردبیل هیچ مشکلی ندارد و نظارت‌های اداره کل بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی تاییدکننده این مطلب است.

عکس,تصویر,لیلا تقوی,
شورای اسلامی شهر اردبیل,

dotتصمیم گیری شورا بدون داشتن اطلاعات کافی

نایب رئیس شورای شهر اردبیل گفت: وقتی اعضای شورا از وجود و تعداد پل رو گذر شهر اردبیل اطلاع ندارند چگونه می خواهند در مورد احداث های پل رو گذر جدید تصمیم گیری کنند.

 

عکس,تصویر,حسین افسانه,
شورای اسلامی شهر اردبیل,

dotتهدید اعضای شورای شهر توسط یکی از کارمندان شهرداری

این کارمند با ادعای های خود درخواست کرده که مدیر یکی از بخش‌های شهرداری شده و پسر وی نیز باید استخدام شهرداری شود.

عکس,تصویر,ذکی‌ الله خوشبخت,
شورای اسلامی شهر اردبیل,

dotپشت پرده واگذاری زمین شورابیل به یکی از دوستان شورا

این عضو شورای شهر اردبیل در خصوص مقدار زمین اهدایی افزود: مقدار زمین نه ۱۰ هزار متر و نه هزار متر است بلکه حتی مقدار مشخص نشده و در طرح سرمایه‌گذاری تحت عنوان «جزیره» قید شده است.

عکس,تصویر,سبلان ما,

dotظهور گورخوابان در شهر دارالامان اردبیل

سطح شهر اردبیل حکایت از وضع بحرانی، هشدارگونه و رو به تزاید بی‌خانمان‌ها و کارتن خواب در این شهر دارد به طوری که در کنار هر سطل زباله تعبیه شده در معابر و میادین و به طور شبانه روزی می‌توان این گروه را بدون در نظر گرفتن جنسیت و سن به عینه مشاهده کرد.