سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ - ساعت : ۲۱:۳۶
۱۳۹۸/۰۵/۲۹ :: ۲:۲۹

راه اندازی کافه ای در اردبیل از نوع فناوری

کافه فن‌آوری با هدف ایجاد جریان فکری نوآورانه یا طوفان ذهنی برای کمک به دانش و شکل‌گیری استارت‌آپ‌ها ایجاد شده و امیدواریم که در این فضای اشتراکی و راحت و صمیمی شاهد خلاقیت و آموزش‌ها و خدمات هدفمند در زمینه فناوری باشیم.

راه اندازی کافه ای در اردبیل از نوع فناوری

کافه فن‌آوری با هدف ایجاد جریان فکری نوآورانه یا طوفان ذهنی برای کمک به دانش و شکل‌گیری استارت‌آپ‌ها ایجاد شده و امیدواریم که در این فضای اشتراکی و راحت و صمیمی شاهد خلاقیت و آموزش‌ها و خدمات هدفمند در زمینه فناوری باشیم.

فناوری سایبر اینترنت

همزمان با عید غدیر خم و در مرداد تحولی پارک علم و فناوری استان اردبیل کافه فناوری افتتاح شد.

در این مراسم که با حضور جمعی از فعالان و صاحبان کسب و کار نوآورانه در طبقه پائین پارک علم و فناوری اردبیل برگزار شد، مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل اظهار کرد: کافه فناوری در حقیقت با رویکرد نوآورانه سعی دارد تا زمینه حضور جوانان را در یک فضای معقول و منطقی فراهم آورد چرا که اساسا کافه‌ها محل فکر کردن، برقراری یک رابطه عقلانی و فضای تفکر و اندیشیدن است.

شفیع شفیعی خاطرنشان کرد: در حقیقت در این مکان‌ها که زمینه گفتگوی اخلاق‌مدارانه و امیدبخش فراهم می‌آید جوانان در کنار هم سعی می‌کنند از فرصت دورهمی در راستای تعالی فکر و اندیشه و حرکت به سمت تغییر و تحول استفاده کنند.

کافه فن آوری در راستای ایجاد جریان فکری نوآورانه یا طوفان ذهنی راه اندازی شده است

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل هم در آیین افتتاحیه کافه فن‌آوری در اردبیل اظهار کرد: در مرداد ماه سال‌جاری اقدامات موثری در خصوص توسعه علم و فناوری انجام یافته و تحول بنیادینی در زیرساخت‌های فناوری پارک علم و فناوری انجام یافته است.

 

حبیب ابراهیم پور

 

وی افزود: ایجاد مرکز رشد صنایع خلاق در شهرستان نمین، راه‌اندازی کارخانه نوآوری در اردبیل از دیگر اقدامات موثر در حوزه علم و فناوری استان بوده و راه‌اندازی کافه فن‌آوری یکی دیگر از اقدامات مثبت در این راستا محسوب می‌شود.

 حبیب ابراهیم پور بیان کرد: کافه فن‌آوری با هدف ایجاد جریان فکری نوآورانه یا طوفان ذهنی برای کمک به دانش و شکل‌گیری استارت‌آپ‌ها ایجاد شده و امیدواریم که در این فضای اشتراکی و راحت و صمیمی شاهد خلاقیت و آموزش‌ها و خدمات هدفمند در زمینه فناوری باشیم.

کافه فن آوری اردبیل محلی برای خلاقیت  و کارخانه نوآوری

 رئیس بنیاد نخبگان استان اردبیل در این مراسم بیان کرد: امیدواریم که در این مرکز و کافه فن‌‌آوری با همت صاحبان علم و فن‌آوری، شرکت‌های دانش بنیان وارد عرصه علم و فن‌آوری استان شوند و ایجاد مراکز رشد و فن‌آوری در اکثر نقاط استان فضای پرورش ایده‌های نو را باز تر کرده است.

حسین شایقی افزود: با توجه به زمینه‌های توسعه در استان اردبیل اعم از گردشگری و کشاورزی، ایجاد مرکز رشد گردشگری با همفکری پارک علم و فن‌آوری و فعالان در این حوزه و هم‌چنین استفاده از ایده‌های نوین در بحث کشاورزی  لازم بوده و امیدواریم که فناوران و صاحبان ایده با ورود به این موضوع زمینه توسعه استان در این زمینه‌ها را فراهم کنند.

 

فناوری سایبر

 

شایقی گفت: برنامه‌های موجود در پارک علم و فن‌آوری و ایجاد کافه فن‌آوری به عنوان محلی آرام برای خلاقیت و احداث کارخانه نوآوری از جمله اقدامات مثبت در  این حوزه بوده و سبب شکوفایی علم و فن‌آوری در استان خواهد شد.

کافه فناوری محلی برای هم اندیشی و هفکری جوانان

در این مراسم مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان اردبیل نیز گفت: ما ارتباط و تعامل خوبی را با پارک علم و فناوری داریم و هیچ مرز و حدی بین فعالیت ما و پارک وجود ندارد.

بهروز رزمی بیان کرد: در کافه فناوری که با هم اندیشی و همفکری جوانان نوآور و خلاق در پارک راه‌اندازی شده ما قطعا شاهد شکل‌گیری مجموعه‌های دانش بنیان و کسب و کار سودآور در حوزه آی‌سی‌تی خواهیم بود.

 

بهروز رزمی

 

وی ضرورت راه‌اندازی مرکز رشد تخصصی آی‌سی‌تی را یادآور شد و تصریح کرد: اخیرا طرح نوآوری را وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان‌ها ابلاغ کرده تا با پرداخت تسهیلات مورد نیاز در قالب این طرح در سطح کشور ۸۶ هزار فرصت شغلی ایجاد شود که سهم استان اردبیل از این تسهیلات کم بهره نیز مشخص شده است.

در این مراسم همچنین به همت و تلاش پارک علم و فناوری استان اردبیل کافه فناوری که به فضای کار اشتراکی پارک معروف است راه‌اندازی شد تا به فضای دورهمی پاتوق جوانان در توسعه کسب و کارهای فناورانه تبدیل شود.


اخبار استان اردبیل، پارک علم و فناوری استان اردبیل، کافه فن آوری استان اردبیل، حبیب ابراهیم پور

اشتراک این خبر :

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است