یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ساعت : ۲۳:۱۴
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ :: ۱۴:۳۲

به گفته دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل پذیرش معتادان در مراکز درمان استان در سال جاری ۲۳ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش دارد.

اعتیاد معتاد

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل گفت: امسال ۱۹ هزار و ۸۶۸ نفر در مراکز ترک اعتیاد استان تحت پوشش درمان و ترک اعتیاد قرار گرفته‌اند.

بهنام بهشتی افزود: ۲ هزار نفر از این تعداد بهبود یافته‌اند.

وی با بیان اینکه پذیرش معتادان در مراکز درمان استان در سال جاری ۲۳ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش دارد،بیان کرد: تعداد ۹۳ مرکز درمان سرپایی مصرف مواد مخدر در استان فعال بوده و ۱۶ هزار و ۱۳۷ نفر در آنها تحت درمان هستند.

۱۶ هزار و ۱۳ تحت درمان هستند

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اظهار کرد: ۲۹۹ زن نیز در مراکز سرپایی سوء مصرف مواد مخدر در استان پذیرش و ۹ نفر به مراکز بهبودی اقامتی استان‌های همجوار ارجاع داده شدند.

بهنام بهشتی

بهشتی با اشاره به گستردگی دام اعتیاد به مواد مخدر در جامعه، اقدامات فرهنگی و پیشگیری را از جمله اولویت‌های مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد و گفت: در همین راستا طرح یاری‌گران زندگی به منظور صیانت و جامعه پذیری معتادان بهبود یافته در استان اجرا می‌شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تصریح کرد: طرح یاری‌گران در چهار جامعه هدف آموزشی، محیط خانواده، محیط کار و فضاهای عمومی اجرا می‌شود.

وی افزود: ۵۵ سازمان مردم‌نهاد در بحث پیشگیری، درمان و کاهش آسیب در اجرای این طرح مشارکت دارند.

اشتراک این خبر :

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است