شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ساعت : ۲۲:۱۱
۱۳۹۸/۰۸/۱۴ :: ۱۲:۵۵

ابراز علاقه متفاوت مردی به همسرش

انتشار عکسی از ابراز علاقه متفاوت یک مرد به همسرش در شبکه‌های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت و احتمالا بعضی زن و شوهرها به آن‌ها غبطه خوردند.

ابراز علاقه متفاوت مردی به همسرش

انتشار عکسی از ابراز علاقه متفاوت یک مرد به همسرش در شبکه‌های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت و احتمالا بعضی زن و شوهرها به آن‌ها غبطه خوردند.

عکس پربازدید ابراز علاقه مردی به همسرش با گردن بندی از گل زعفران، ضرورت استفاده از هر فرصتی برای تقسیم شادی با همسر را یادآوری می‌کند

انتشار عکسی از ابراز علاقه متفاوت یک مرد به همسرش در شبکه‌های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت و احتمالا بعضی زن و شوهرها به آن‌ها غبطه خوردند. احساس زنی که شوهرش در روستای وامنان استان گلستان و در زمان برداشت زعفران به فکر غافل گیر کردن اوست، دوست‌داشتنی‌خواهد بود.این روزها، شادمانه زیستن هنری ضروری برای زوج هاست که می تواند ایمنی بخش زندگی مشترک‌شان باشد. در ادامه چند نکته در همین باره مطرح خواهد شد.

غافل گیری ساده به جای هدایای گران‌قیمت!

برخلاف تصور عموم و به خصوص جوانان، شادمانه زیستن لزوما به معنای لبخند زدن همیشگی، ولخرجی، لاکچری زندگی کردن و پیروی از صنعت مدلینگ و سوار شدن بر موج برندها نیست. برای شادمانه زیستن درزندگی‌مشترک نیازی به خرید هدایای گران‌قیمت، داشتن خانه آن‌چنانی و خودروی مدل بالا نیست که معمولا بر پایه هیجانات سطحی هستند بلکه نیاز به شناختی عمیق از باورها و اهداف مشترک است و گاهی یک غافل گیری موقتی و ساده، تاثیر بیشتری بر همسر خواهد داشت.

۵ ویژگی زوج های شاد

به یاد داشته باشیم زوج هایی که شادمانه زیستن را انتخاب کرده‌اند، هم مطمئنا در لحظات مختلف زندگی‌شان مشکلات و بحث‌هایی را تجربه کرده‌اند اما پیوسته الگوی زندگی خود را به‌روز‌رسانی کرده‌ و در مواجهه با مشکلات متعدد، راهی سازنده و موثر را یافته یا ساخته‌اند.

۱- روابط اجتماعی بهتری دارند و در این روابط حواس‌شان به سم مهلک مقایسه کردن هست و از آن دوری می‌کنند. آن‌ها در عین اجتماعی بودن، تعهدات‌شان به زندگی‌مشترک را رعایت می‌کنند.

۲- آغوش‌شان برای یکدیگر باز است و احترام به یکدیگر را سرلوحه زندگی‌شان قرار می‌دهند. آن‌ها می‌دانند اگر در یک رابطه احترام میان دوطرف وجود نداشته باشد، رابطه محکوم به جدایی و شکست است و به خوبی می‌دانند لجبازی‌های کوچک، مقدمه از بین رفتن احترام‌هاست.

۳- تصمیمات مهم زندگی را با همفکری یکدیگر می گیرند و در زندگی نگاه بالا به پایین ندارند. همواره تلاش شان بر همراهی، همدلی و هم‌اندیشی است.

۴- زبان بدن شاد و پر انرژی درباره همدیگر دارند. آن‌ها می‌دانند انرژی و نشاط باعث افزایش کیفیت سلامت جسمانی‌شان، افزایش طول عمر، کاهش بیماری‌های سیستم ایمنی و در نتیجه بهزیستی می‌شود. همواره اگر انتقادی هم به یکدیگر داشته باشند به جای این‌که تمام شخصیت همسرشان را هدف هجمه قرار دهند، با رعایت احترام، صرفا روی مشکل به خصوصی که پیش آمده، مانور می‌دهند.

۵- نکته آخر هم این که از هر فرصتی برای شاد کردن همسرشان استفاده می‌کنند. آن‌ها منتظر فرا رسیدن یک روز خاص، یک زمان خاص یا دست‌یابی به دستاوردی بزرگ نیستند و بدون مناسبت، پیامک عاشقانه برای همسرشان می‌فرستند.

نویسنده : حمید ذوالفقاری| دانشجوی دکترای روان‌شناسی و عضو بنیاد نخبگان

اشتراک این خبر :

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است