جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ساعت : ۰۸:۲۰
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ :: ۲۲:۴۲

اکنون اما به لطف کار تشکیلاتی جمنا، این چالش تعیین کننده از پیش روی نوعی اقدم برداشته شده است.

با فرونشستن غبار جنجال آفرینی ها بر علیه لیست ۹ نفره جمنا ، اکنون وقت تحلیل علمی نتایج حاصل از این لیست بر آرایش سیاسی انتخابات اردبیل فرا رسیده است.
در برخورد اول شاید این ادعا برای برخی ها شوکه آور باشد، اما می توان به دلایل روشن حسن نوعی اقدم را برنده بزرگ کنش سیاسی جمنا معرفی کرد.

با لیست جمنا در واقع بزرگترین خدمت سیاسی به حسن نوعی اقدم را رقم خورده است اما چرا؟

قرار گرفتن علی نیکزاد در سرلیست جمنا هیچ کس را متعجب نکرد، زیرا جمنای اردبیل برای کسب اعتبار نمی توانست از کنار وزن سیاسی این چهره ملی بی تفاوت عبور کند.

قرار گرفتن نامهای دیگر دولتمردان دولت عدالت محور چون احمدی، دبیر، موسوی و اکبری در رتبه های بعدی هم قابل پیش بینی بود.

اما کمتر کسی فکر می کرد در جو حاکم بر جمنا، نوعی اقدم به عنوان یک اصولگرای میانه رو، در رتبه ای بالاتر از بدری قرار بگیرد و حتی محمدی نماینده اختصاصی این جریان در مجلس هشتم از لیست جا بماند.

گفته می شود سخنرانی مستدل و قدرتمندانه دکتر نوعی اقدم، جو جمنا را به نفع این سیاستمدار کارکشته دگرگون کرده است.

اما این همه ماجرا نیست.

بزرگترین دستاورد لیست جمنا برای نوعی اقدم، همراهی اخلاقمدارانه دکتر بهبود معصوم زاده با نظر جمعی جمنا و کناره گیری از گود رقابت ها بود.

همگان می دانند در انتخابات دوره های گذشته، کاندیداتوری معصوم زاده به عنوان داماد خاندان نوعی اقدم، بزرگترین چالش حسن در انتخابات بود.

اکنون اما به لطف کار تشکیلاتی جمنا، این چالش تعیین کننده از پیش روی نوعی اقدم برداشته شده است.

پس می توان نتیجه گرفت فارغ از رتبه بندی و امتیازات نزدیک به هم کاندیداها در لیست اعلام شده، نوعی اقدم بزرگترین برنده این رخداد سیاسی شده است.

در حداقل ترین حالت اگر نیمی از آرای بیست هزار تایی معصوم زاده به سبد نوعی اقدم اضافه شود، از هم اکنون می توان نتایج آن در رقابت های تنگاتنگ پیش رو را پیش بینی کرد. تاثیر کلیدی تر اما یکدستی فعالان ستادی نوعی اقدم و معصوم زاده در انتخابات پیش رو است.

به ویژه آنکه قرار گرفتن نام نوعی اقدم در کنار نیکزاد، لیست جمنا را به لیست چهره_های ملی اردبیل تبدیل خواهد کرد.

اشتراک این خبر :

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است