جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ساعت : ۰۸:۰۴
۱۳۹۸/۰۹/۰۹ :: ۱۱:۳۵

کریم یاوری گفت: تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری در مهر ماه نسبت به شهریور سه درصد کاهش پیدا کرده است.

بیمه تامین اجتماعی
 کریم یاوری در نشست با کارکنان اداره کار استان اردبیل با بیان اینکه بیش از ۱۳ هزار نفر از مقرری بگیران بیمه بیکاری کشور در هفت ماه اول سال جاری اشتغال مجدد پیدا کردند ، عنوان کرد: بیمه بیکاری یک حمایت اجتماعی بوده که طی آن به بیمه شدگان طبق مقررات قانون بیمه بیکاری در زمان از دست دادن شغل مقرری ماهانه پرداخت می‌شود.
وی افزود: تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری در مهر ماه نسبت به شهریور سه درصد کاهش پیدا کرده است.
اشتغال زنان سرپرست خانوار

اشتغال مجدد ۱۳ هزار مقرری بگیر بیمه بیکاری در کشور

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بیش از ۱۳ هزار نفر از مقرری بگیران بیمه بیکاری کشور در هفت ماه اول سال جاری اشتغال مجدد پیدا کردند.
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: حمایت از بنگاه‌های اقتصادی مشکل دار موجب شد تا تعداد برقراری بیمه بیکاری با روند کمتری نسبت به مدت مشابه افزایش داشته باشد.
یاوری تصریح کرد: با توجه به فعالیت کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید در استان‌ها و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی انتظار می‌رود با حمایت از بنگاه‌های مشکل دار شاهد خروج تعداد کمتر نیروی کار از بنگاه‌های اقتصادی باشیم.
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: سپری کردن دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای فرصت ویژه‌ای برای مقرری بگیران بیمه بیکاری است تا با مهارت آموزی، بازآموزی یا ارتقای مهارت فرصت بیشتری برای اشتغال مجدد پیدا کنند.
اشتراک این خبر :

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است