پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ساعت : ۱۳:۵۴
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ :: ۰:۰۷

مسیر انتخاباتی نامزدهای انتخابات در ۱۵ روز آتی می تواند سرنوشت ساز و این تحلیل را با درگونی مواجه کند.

بعد از اعلام دومین مرحله از تایید صلاحیت های داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه اردبیل ، نامزدهای تایید صلاحیت شده آرایش انتخاباتی به خود گرفتند.

 ۱ . ردصلاحیتی معالادت را بهم ریخت

رد صلاحیت کمال الدین پیر موذن ، حسن نوعی اقدم و مجید خدابخش آب سردی بود بر سر حرارت انتخابات در اردبیل . سه قدرت انتخاباتی که حضورشان در عرصه آزمون مردمی، زانوی هر رقیبی را به لرزه وا می داشت .

 ۲ . رضا کریمی و صدیف بدری ، سنگ تعادل انتخابات

دو نماینده فعلی استان که موفق به اخذ صلاحیت شدند ، با توجه به عملکردی که داشته اند و امروز هم استان شاهد ریل گذاری راه آهن شد ، از امید های درجه یک انتخابات هستند . بدری حلیم و بردبار ، بدور از جنجال و حاشیه با آهنگی رو به رشد در حال پیش برد اهداف انتخاباتی خود است ، او علاوه بر آرایی که پشتوانه ثابت بدری خواهند بود، تنها نماینده ای در میان اصولگرایان است که از آرای مرکز استان سهم قابل توجهی دارد . رضا کریمی نیز به عنوان تنها نماینده اصلاح طلبان در اردبیل با سرعتی خیره کننده در حال سازماندهی انتخاباتی و هجوم به صدر جدول شانس های انتخابات است ، پدیده انتخاباتی که به احتمال زیاد اینبار نماینده شگفتی ساز خواهد شد ، اجماع اصلاح طلبان در سنگر کریمی نقشی حیاتی خواهد داشت.

 ۳ . سلام سید بر دور اول ، یوسفی که عزیز می شود

سید کاظم موسوی در این دوره از انتخابات بازنگری اساسی در روش انتخاباتی خود انجام داده و نقاط ضعف خود را به خوبی پوشش داده است ، روندی که وی طی می کند در صورت حفظ و ارتقا در ۱۵ روز آینده می تواند سید کاظم موسوی را در دور اول انتخابات راهی مجلس کند ، روزهایی که به شدت باید مراقبت شده و سیاست گذاری انتخاباتی هوشمندانه ای صورت پذیرد. یوسف اکبری که در ابتدای ثبت نام انتخاباتی با تحلیل های ناشی از عدم اطلاع کافی از توانایی های او روبرو شده بود ، جدای از نتیجه روز سوم اسفند بلاشک پدیده انتخابات خواهد شد ، ادبیاتی که وی بر اساس آن وارد انتخابات شده است و ستادی که بدون در دست داشتن ماشین حساب از جان و دل برای وی زحمت می کشند شانس یوسف را برای عزیز اردبیل شدن فراتر از انتظارات بالا برده است.

به شخصه رقابت اصلی را بین این چهار نفر، سید کاظم موسوی ، رضا کریمی ، صدیف بدری و یوسف اکبری میدانم ، در مورد آقایان منصور حقیقت پور و علی نیکزاد و کاظم دبیر نیز پیشتر مطالبی نوشته بودم که تکرار مکرر آنها را لازم نمیدانم .

اشتراک این خبر :

یک دیدگاه

  • تحلیلت بدرد خودت میخوره حیف قلمی که در دستت می چرخه خیانت به شهرت به چه قیمتی؟ دکتر نیکزاد تنها وزیر استان و مرد عمل شانس اول اردبیل می باشد