جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ - ساعت : ۰۱:۱۳
۱۳۹۹/۰۱/۰۴ :: ۱۱:۴۸
استاندار اردبیل:

۹۰ درصد مردم استان مورد استعلام قرار می گیرند

اکبر بهنام جو گفت: تا چند روز آینده ۹۰ درصد مردم استان توسط تماس‌های تلفنی کادر بهداشتی مورد استعلام قرار گرفته و وضعیت بیماران و افراد در معرض خطر کنترل و احصا می‌شود.

طب کرونا

استاندار اردبیل گفت: تولید اقلام و تجهیزات مورد نیاز کادر درمانی و نیز لوازم بهداشتی افزایش یافته و نیازهای بیمارستان‌ها در داخل استان تامین می‌شود.

اکبر بهنامجو در بازدید از بیمارستان سبلان تامین اجتماعی اردبیل افزود: به لحاظ تامین تجهیزات پزشکی بیمارستانی در استان، علاوه بر سهمیه وزارت بهداشت به استان ها، لباس‌های فردی مخصوص پرستاری و پزشکی یکبار مصرف نیز در استان تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه مواد ضدعفونی کننده نیز به اندازه کافی تولید و در داروخانه‌های استان موجود است، بیان کرد: روزانه ۱۰۰ هزار عدد ماسک در استان تولید می شود که ۱۰ درصد آن از استاندارد بالا برخوردار بوده و به جهت پارچه‌ای بودن جنس آن گران‌تر است.

او اضافه‌کرد: تولید ماسک لایه و ماسک۹۵n هم در استان در چند روز آینده شروع می‌شود.
استاندار اردبیل همچنین گفت: با توجه به رعایت توصیه‌های بهداشتی و اقدامات مناسب اصناف و مردم در تعطیلی واحدهای کسب و کار و عدم دید و بازدید عید، میزان مراجعات مردم به مراکز درمانی روند کاهشی نشان می‌دهد.

بهنامجو با قدردانی از تلاش‌های کادر درمانی و بهداشتی در خصوص ارائه مشاوره‌های تلفنی بهداشتی به ۷۰ درصد مردم در طرح غربالگری این امر را در افزایش میزان مشارکت مردم تاثیرگذار دانست.

بهنامجو ضمن قدردانی از اصناف و بازاریان استان به دلیل تعطیلی مراکز صنفی گفت: با اینکه این اقدام در میزان درآمد و اقتصاد همه تاثیرگذار است، ولی با استمرار آن کمک بزرگی به گذر از وضعیت کنونی خواهد شد.

وی با بیان اینکه بانک های استان نیز تا ۱۵ فروردین ماه تعطیل است، اظهارکرد: ادارات نیز با نیروهای شیفتی فقط اقدامات اورژانسی و ضروری را انجام خواهند داد.

استاندار اردبیل از آمادگی کامل بیمارستان‌های استان برای بستری و درمان بیماران خبر داد و گفت: وضعیت بیمارستان‌ها مورد بررسی و رصد قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به همکاری بیمارستان تامین اجتماعی سبلان اردبیل در پذیرش ۶۵ بیمار کرونایی از وجود ظرفیت بیشتر در این بیمارستان خبر داد.

در استان اردبیل ۲۸۹ بیمار مبتلا به کرونا بوده و ۳۸ نفر نیز تاکنون جان باخته‌اند.

اشتراک این خبر :

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است