جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ - ساعت : ۰۶:۲۷
۱۳۹۹/۰۲/۰۵ :: ۱۴:۱۳
 شهردار مشگین شهر خبر داد

احداث دریاچه مصنوعی در مشگین شهر/ تحقق بودجه ۹۰ درصدی شهرداری

شهردار مشگین شهر با اشاره به اینکه تحقق بودجه در سال گذشته ۷۵ درصد بود، گفت: امسال ۹۰ درصد تحقق بودجه داشتیم که این شاخص مهم برای شورا و شهرداری مشگین شهر است.

رحمت انوزی آذر

رحمت انوری آذر در اولین نشست با اصحاب رسانه و خبرنگاران با اشاره به اینکه ۱۶ ماه است شهرداری مشگین شهر را بر عهده گرفتیم، اظهار کرد: در این مدت در راستای توسعه شهری گام های مثبتی داشتیم.

وی با اشاره به بیماری کرونا عنوان کرد: کادر درمانی سنگ تمام گذاشته است و تلاش شبانه روزی داشتند که در این راستا از زحمات آنها نهایت تشکر و قدردانی را داریم.

وی گفت:  ۲۰۰ نفر پرسنل شهرداری درگیر با ویروس کرونا با کرونا بوده و هیچ کونه کوتاهی در این باره نداشتند.

 ۵۰ درصد افزایش بودجه نسبت به سال ۹۷ داشتیم

شهردار مشگین شهر با اشاره به اینکه ۵۰ درصد افزایش بودجه نسبت به سال ۹۷ داشتیم یاد آور شد: در این راستا ۶ میلیارد تومان بیمه پرسنل بروز کردیم ۳ میلیارد تومان نقد پرداخت کردیم ۳ میلیارد تومان اقساط ماهی ۱۲۰ میلیون تومان پرداخت می کنیم.

انوری آذری با اشاره به اینکه ۷۵۰ میلیون تومان به سی ان جی شماره یک شهرداری بدهی داشتیم، گفت: بعد از تسویه بدهی این جایگاه را به بخش خصوصی واگذار کردیم.

وی با اشاره به مطالبات پرسنل شهرداری یادآور شد: جمع مطالبات ۳۰۰ پرسنل تا به امروز ۵ میلیارد بود که این مبلغ را به ۳ میلیارد رسانده ایم.

انوری گفت: آذری امروز در بحث پرداخت حقوق پرسنل هیچ مشکلی نداریم.

شهردار مشگین شهر با اشاره به رکود اقتصادی و تحریم های ظالمانه عنوان کرد: در سال ۹۸ با وجود تحریم کارهای مهمی در حوزه آسفالت، جدول و فضای سبز و امورات جاری شهرداری کارهای مهمی انجام شده است.

به کسی باج نمی دهم

وی با اشاره به اینکه برخی افراد با محوریت پدرخوانده شهرداری و شورا را زیر سوال بردند، گفت: متاسفانه این افراد به صورت رادیکالی در صدد تخریب هستند.

انوری آذر در ادامه با اشاره به ابنکه مخالفان بحای تخریب برنامه ارائه دهند، گفت: به شعور مردم توهین نکنید بنده انتصاب نشدم بلکه انتخاب شدم اگر برخی حرکت های رادیکالی را کنار بگذارند.

وی گفت: ابن افراد با حمایت برخی کانال ها بی هویت توهین را بیشتر کرده و درصدد باج گیری هستند.

شهردار مشگین شهر یاد آور شد: اصحاب رسانه باید با صداقت و وجدان کاری داشته باشد و نباید از آب گل آلود ماهی بگیرد.

وی با اشاره به اینکه بنده انتخاب شورای شهر و شورای شهر انتخاب مردم است، هستم، گفت: بنده خادم مردم هستم و اگر قرار است کسی حرف زور بزند باید بداند من به کسی باج بده نیستم.

انوری آذر با اشاره به اینکه فردی که سال ۸۸ بخشدار بود می خواست جلوی خانه خود را اتوبان کند ، ادامه داد: کار این مسول خارج از ضوابط بود که شهرداری بر اساس ماده ۱۹ می تواند اقدامات لازم را انجام دهد.

۳ طرح مهم شهر مشگین شهر دنبال می شود

وی گفت: در سال ۹۸ دریاچه مشگین شهر طراحی و کمربندی طراحی شده و به شورا تقدیم می شود.

شهردار مشگین تاکید کرد: در خصوص بحث دریاچه مصنوعی شخص استاندار و فرماندار محترم به جد پیگیر موضوع هستند و ما نیز منتظر اتمام طرح مطالعاتی مشاور هستیم تا کارهای عملیاتی خود را شروع نمائیم.

شهردار مشگین شهر گفت: سال ۹۹ بحث سرمایه گذاری دریاچه به جد دنبال می شود و دفاع از پروژه برنامه داریم.

انوری آذر با اشاره به اینکه پیاده راه سال گذشته با تلاش زیادی انجام شده است ولی متاسفانه همکاری اداره برق کم رنگ بود، گفت: اخیرا با مدیریت فرماندار بحث جابجایی کابل نهایی شده است.

وی گفت: امیدواریم با نشستی که با مدیریت محترم برق استان داریم در اسرع وقت مشکلات فی مابین حل و فصل گردد.

۱۷ میلیارد تومان پروژه عمرانی در دستور کار

شهردار مشگین شهر با اشاره  پروژه های عمرانی سال ۹۹ ، ۱۷ میلیارد است، گفت: ۴ میلیارد تومان بحث آسفالت خیابان در برنامه داریم و پروژه قره درویش هزینه هایی انجام شده است که جهت شناسایی پیمانکار در مرحله اجرا هستند.

وی افزود: تمامی پروژه ها بر اساس سامانه دولتی به پیمانکاران واگذارشده است و هیچ دخل و تصرفی در آن انجام نشده است.

محل دفع زباله ۵۰۰ میلیون تومان خرج کردیم

شهردار مشگین شهر ادامه داد: طراحی و مکان یابی ساختمان جدید شهرداری انجام شده است.

انوری آذر با اشاره به اینکه تجهیز گلخانه ها و فضای سبز جزو اولویت های اسای است، گفت: امسال نصب المان میدان امام حسین و .. احداث فاز سه فرهنگیان و نصب مبلمان پارک نصب می شود.

طرح خرید درختان پارک جنگلی اجرا می شود

انوری آذر افزود: درختان جداره جاده اصلی پارک جنگلی به عمق ۴ متر از مالکان خریداری شده و پلاک گذاری می شود.

وی گفت: ٣٠٠ میلیون تومان اعتبار برای خرید درختان در نظر گرفته شده است که این کار سبب حفظ درختان و ترغیب مردم و مالکان برای مراقبت و نگهداری از درختان باغشان میشود که منجربه زیبایی پارک جنگلی می شود.

شهردار مشگین شهر بیان کرد: پارک جنگلی متعلق به مردم و کسانی است که سالها در ملک خود در آن منطقه تلاش کرده اند، با همکاری صاحبان ملک در پارک جنگلی طرح های خوبی در دست اجرا داریم.

انوری آذر گفت: در حوزه خدمات شهری برای اولین بار یک سوم شهر ۲ میلیارد تومان سامانه دولتی وارد کردیم که تجدید آگهی کردیم و سال ۹۹ تنظیف شهری را ارتقا داده و ۲۵ نیروی بازنشسته داریم.

وی با بیان اینکه رنگ آمیزی جداول….. در مرحله شناسایی پیمانکار است، افزود: واگذاری تفکیک زباله از مبدا به بخش خصوصی در شورای شهر در حال بررسی است.

افزایش ۳۰ درصدی سرمایه گذاری در مشگین شهر

شهردار مشگین شهر با اشاره به اینکه ۳۰ درصد سرمایه گذاری در مشگین شهر افزایش می یابد، گفت: طرح تفصیلی با درایت استاندار اردبیل و مسولان مصوب و گام مثبت و مهمی در توسعه شهر خواهد شد.

انوری آذر یادآور شد: ترافیک شهری توسعه و مبلمان شهری از اولویت های در دست اقدام شهرداری است.

انوری آذر شهردار ادامه داد: خبرنگاران چشم و گوش مردم هستند انتظار دارم مشکلات را بگوئید تا هر آن چه از دستمان برمی آید در راه خدمت به مردم دریغ نمائیم.

وی افزود: هیچوقت نخواسته ام عملکرد شهرداری را مطابق باب و میل عده ای خاص پیش ببرم نسبت به شهر و شهروندان خود احساس مسئولیت دارم.

واگذاری زمین روبروی انتقال خون روند قانونی داشته است

شهردار مشگین شهر عنوان کرد: برخی از کانالها بدون اطلاع از ماهیت قضایا نسبت به انتشار برخی مطالب اقدام می کنند.

انوری آذر با تاکید بر اینکه مسئله فروش زمین در روبروی انتقال خون با مصوبه شورای شهر و کمیته تطبیق صورت گرفته شده است، تصریح کرد: برخی قصد قبول واقعیت ها را ندارند، همه اسناد در شهرداری و فرمانداری و شورا موجود است و کسانی که قصد اطلاع از اسناد را دارند می توانند به شهرداری مراجعه و مشاهده نمایند

وی گفت: کلیه اقدامات فروش زمین از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت و طبق قانون معاملات صورت گرفته است و اگر برخی نگران این قضیه هستند و واقیعت را قبول دارند، می توانند از طریق نهادهای نظارتی و قضایی پیگیری نمایند.

اشتراک این خبر :

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است