یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ساعت : ۲۳:۱۶
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ :: ۱۴:۰۲

مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل گفت: از هفته جاری با تشدید نظارت‌ها بساط کشتار غیرمجاز و غیربهداشتی در منطقه آراللوی اردبیل برچیده می‌شود.

گوشت

صادق صالحی اظهار کرد: با تاکید مسئولان قضایی و بهداشتی و اتمام حجت با قصابان منطقه آراللو قرار شده از هفته جاری کشتار خود را در کشتارگاه اردبیل انجام دهند تا نسبت به فروش گوشت قرمز به صورت بهداشتی و با مهر دامپزشکی اقدام کرده و نگرانی مردم از بابت عرضه گوشت غیربهداشتی برطرف شود.

وی با بیان اینکه تمام کشتارگاه‌های استان در این ایام اعم از کشتارگاه صنعتی دام و طیور، شبانه‌روزی فعالیت کرده و در تامین گوشت و فرآورده‌های آن در خدمت مردم هستند، خاطرنشان کرد: همکاران ما هم بر ذبح شرعی و هم بهداشتی دام‌ها نظارت دارند تا مردم بدون نگرانی گوش قرمز و سفید خود را تامین و مصرف کنند.

مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل افزود: اکیپ‌های نظارتی و بازرسی اعم از دادستان، مسئولان بهداشتی و اجرائی بر نحوه کشتار و عرضه دام و طیور نظارت دارند و تذکرات لازم را به مسئولان امر می‌دهند تا نسبت به رفع ایرادات و اشکالات اقدام شود.

صالحی ادامه داد: دامپزشکی استان در ایام کرونا و تعطیلات نوروزی به صورت شبانه‌روزی فعالیت داشته و با قویت بازوهای نظارتی بیش از ۲۰ تن گوشت قرمز و سفید را که تاریخ مصرف گذشته بوده معدوم‌سازی کرده است.

وی تصریح کرد: فروشندگان و قصابان موظف هستند تا در این شرایط کرونایی مسایل بهداشتی و عرضه گوشت را به صورت بسته‌بندی رعایت کنند تا فرصتی برای ارتقای سلامتی تک تک افراد جامعه مهیا شود.

اشتراک این خبر :

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است