دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ساعت : ۰۰:۰۴
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ :: ۱۴:۲۳

صادق صالحی با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا، سطح نظارتها افزایش یافت، گفت: قطعه بندی مرغ در فروشگاههای پروتیئنی ممنوع شد.

گوشت مرغ

مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل گفت: شهروندان در صورت مواجهه با تخلفات احتمالی در عرضه انواع گوشت می توانند موارد را به ادارات دامپزشکی شهرستان ها اطلاع دهند و شماره تلفن های ١۵١٢ و ٣٣۴٩۴٨٠٠ راه تماس تلفنی با اداره کل دامپزشکی استان است.

صادق صالحی اظهار کرد: تمامی تماس‌ها و گزارشهای اعلامی هموطنان در کمترین زمان ممکن پیگیری میشود.

وی با بیان اینکه نظرات و شکایاتی که در رسانهها و شبکههای مجازی منتشر میشود را هم رصد میکنیم، تصریح کرد: اکثرا این موارد پیگیری شده و خوشبختانه نتایج بسیار خوبی هم داشته است.

صالحی با اشاره به اینکه مردم استان اردبیل به عنوان یاوران سلامت، همکاری مناسبی با اکیپهای نظارتی دارند، اظهار کرد: با توجه به محدودیت امکانات، نیرو و نیز گستردگی استان و پراکنش بالای مراکز عرضه فرآوردههای خام دامی امکان بازرسی و نظارت کامل توسط این اداره کل گاهی مقدور نمیباشد، بنابراین از مردم استان خواهشمندیم که از خرید گوشت فاقد مهر دامپزشکی و مرغ خارج از بسته بندی خودداری کنند.

مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل با بیان اینکه همکاریهای نزدیک مردم با این اداره کل و ارسال گزارشهای تخلفات توسط آنها قابل تقدیر است، ادامه داد: حساسیت ویژه و پیگیریهای مداوم مقامات اجرایی و قضایی استان خصوصا رئیس کل دادگستری استان، استاندار، دادستانها، فرمانداران، سازمان تعزیرات حکومتی، نیروهای انتظامی و امنیتی نسبت به امنیت غذایی مردم جای قدردانی دارد که در همه حال یاور و پشتیبان فعالیتهای این اداره کل هستند.

صالحی با اشاره به اقدامات انجام شده در اداره کل دامپزشکی استان برای کاهش شیوه ویروس کرونا، اضافه کرد: در خصوص نگرانی های به حق مردم در حوزه مواد خام پروتئینی، بلافاصله پس از اعلام شیوع کرونا ویروس در جامعه، اقداماتی با هماهنگی ستاد کرونای استان و رئیس کل دادگستری و دادستانها در کشتارگاهها و مراکز قطع بندی و مراکز عرضه آغاز شد.

وی با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا، سطح نظارتها افزایش یافت و قطعه بندی مرغ در فروشگاههای پروتیئنی ممنوع شد، گفت: تشدید برخورد با کشتارهای غیرمجاز در شهرها و حاشیه جاده ها و اخذ دستور پلمپ مغازه متخلفان از مراجع قضایی، تاکید ویژه بر رعایت اصول ایمنی فردی در کشتارگاهها، ضد عفونی و گندزدایی خودروهای توزیع گوشت و مشارکت در برنامههای رسانه ملی و اطلاع رسانی از طریق شبکههای مجازی و رسانههای مکتوب و دیجیتال از دیگر اقدامات این اداره در زمان شیوع ویروس کرونا بود.

مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل اضافه کرد: کووید ١٩ یکی از دهها بیماری مشترک انسان و دام است و برخی بیماریهای دیگر هم امکان انتقال از گوشت دام به انسان را دارند که با توجه به فصل، تب کریمه کنگو یکی از آنها است که با رعایت خرید ایمن و دقت بر مهر دامپزشکی لاشه، از عدم انتقال عامل این بیماری ها به انسان نیز مطمئن خواهیم بود.

اشتراک این خبر :

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است