شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ - ساعت : ۲۱:۴۹
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ :: ۱۳:۱۸

مراتع خورش‌رستم خلخال طعمه حریق شد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: در اثر آتش‌سوزی ۱۰ هکتار از مراتع بخش خورش‌رستم خلخال طعمه حریق شد.

مراتع خورش‌رستم خلخال طعمه حریق شد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: در اثر آتش‌سوزی ۱۰ هکتار از مراتع بخش خورش‌رستم خلخال طعمه حریق شد.

آتش سوزی

شهامت هدایت در بازدید از منطقه خورش‌رستم خلخال اظهارداشت: اخبار منتشر شده در خصوص آتش‌سوزی گسترده در جنگل درختان قد کوتاه در بخش خورش‌رستم خلخال و از بین رفتن ۵۰ تا ۱۰۰ هکتار از اراضی جنگلی این منطقه خلاف واقعیت است.

وی افزود: به محض اطلاع از وقوع حادثه آتش‌سوزی در مراتع منطقه خورش‌رستم ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی خلخال همراه سایر نیروهای کمکی اعزامی از شهرداری شهر هشجین و سایر ارگان‌های دارای امکانات آتش‌نشانی و نیروهای کمکی مردم در محل حضور یافته و با اطفای حریق مانع از سرایت شعله‌های آتش به اطراف شدند.

او با بیان اینکه وفور علوفه در مراتع منطقه همراه با وزش باد در منطقه می‌تواند از علل وقوع وقوع آتش‌سوزی در مراتع منطقه خوشنامه از بخش خورش‌رستم شهرستان خلخال باشد، گفت: برغم سرعت عمل ماموران اداره منابع طبیعی برای مهار آتش‌سوزی وزش باد موجب شد تا در این حادثه ۱۰ هکتار از مراتع منطقه از بین برود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل با توصیه به چوپانان برای پرهیز از روشن کردن آتش در مراتع و مناطق جنگلی خلخال افزود: سهل‌انگاری در روشن کردن آتش و یا خاموش نکردن آن قبل از ترک منطقه از سوی طبیعت‌گردان نیز موجب آتش‌سوزی در مراتع می‌شود.

شهرستان خلخال با برخورداری از بیش از ۲۰۰ هزار هکتار جنگل و مرتع از مناطق سرسبز جنوب استان اردبیل بوده و در حال حاضر ۴۵ هزار هکتار جنگل که ۸۰ درصد از مجموع جنگل‌های استان را تشکیل می‌دهد، در این شهرستان واقع شده است.

اشتراک این خبر :

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است