انتشار : شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰

تصویب واگذاری اراضی ۳هکتاری به عشایر مغان

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل از تصویب لایحه واگذاری اراضی سه هکتاری عشایر مغان خبر داد.

داود شایقی

داود شایقی اظهار کرد: با هدایت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل و پیگیری مجدانه استاندار اردبیل این لایحه امروز تصویب شد.

وی خاطرنشان کرد: با عنایت دولت تدبیر و امید و همراهی نماینده مردم پارس آباد و اصلاندوز در مجلس، پس از گذشت چند سال لایحه واگذاری اراضی سه هکتاری عشایر مغان تصویب شد و برنامه اجرایی آن نیز آغاز می‌شود.

ابلاغ ۲۳۵ میلیارد تومان اعتبار برای پروژهای اردبیل

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل از ابلاغ ۲۳۵ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه های عمرانی در استان اردبیل خبر داد.

داود شایقی اظهار کرد: سازمان برنامه و بودجه مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان برای راه آهن اردبیل اختصاص داد تا روند احداث این خط ریلی سرعت بیشتری بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: رییس سازمان برنامه و بودجه در بازدیدهای متعدد از راه آهن اردبیل _ میانه تاکید کرد که این پروژه هیچگونه محدودیت اعتباری ندارد و تا پایان دولت تدبیر و امید آماده افتتاح خواهد شد.

شایقی همچنین از اختصاص ۱۰۰ میلیاردتومان برای پروژه های سفر رییس جمهور در سال گذشته به اردبیل خبر داد و بیان کرد: عمده پروژه های مصوب سفر مربوط به توسعه بزرگراه و حوزه آب و خاک است که با تزریق این اعتبار عملیات اجرایی آنها تسریع می شود.

بیر شورای برنامه ریزی و توسعه استان گفت: همچنین رئیس سازمان برنامه و بودجه امروز ۳۵ میلیارد تومان برای تکمیل پل قدس ابلاغ کرد تا روند احداث این پروژه شهری سرعت بیشتری بگیرد.

شایقی اضافه کرد: با تزریق این منابع شهرداری نسبت به خرید میلگرد و سایر مصالح مورد نیاز پل اقدام کرده و چندین محموله نیز در کارگاه تخلیه شده است.

پایاب سد خدآفرین کارگاه تجربه‌اندوزی بود که مفت از دست دادیم

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: پایاب سد خدآفرین برای پیمانکاران و مهندسان استان اردبیل فرصت خوبی بود تا آبدیده شوند اما با بی‌تدبیری این فرصت با مفت از دست دادیم.

صدیف بدری اظهار کرد: در راستای توسعه استان نیاز است تا مشاوران و مهندسان زبده‌ای را پرورش دهیم و این کار باید به صورت زیربنایی در استان پیگیری شود.

وی با اشاره به اینکه پروژه‌های عمرانی بزرگ در استان همچون سد خدآفرین کارگاه بزرگ تجربه‌اندوزی برای مهندسان مبتدی می‌توانست باشد، خاطرنشان کرد: با بی‌برنامگی‌های صورت گرفته در اردبیل ما این فرصت را از دست دادیم در حالی که پیمانکاران از سایر استان‌ها مهندسان و مشاوران خود را در استان آموزش داده و برای طرح‌های بزرگ عمرانی آبدیده‌ می‌کنند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: مصوبات شورای فنی استان در سال‌های اخیر مناسب است اما به نظر می‌رسد آنطور که باید به این مصوبات به صورت جدی نگاه نشده است که باید در این راستا تجدیدنظر کلی صورت گیرد.

بدری با تاکید بر اینکه مدیریت پروژه‌های بزرگ باید در کنار نیروهای متخصص بومی از ظرفیت مهندسان نوپا و مبتدی نیز استفاده شود، تصریح کرد: در استان‌هایی مانند آذربایجان شرقی که تراز پروژه‌های عمرانی آنها بالاست شاهد این امر هستیم که در اردبیل نیز باید الگوی این طرح اجرایی شود.

وی با اشاره به اینکه در مشاوره‌‌های پروژه‌های عمرانی قانون دست متولیان را در واگذاری‌ها باز گذاشته است، گفت: باید سازوکارهای این امر در استان تعریف شود تا بتوانیم علمی‌تر و تخصصی‌تر از ظرفیت‌های به وجود آمده به ویژه در شورای فنی استان بهره‌مند شویم.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اهتمام استاندار اردبیل و معاونت عمرانی را در ارتقای سیمای عمرانی استان را مناسب ارزیابی کرد و افزود: باید با در نظر گرفتن شاخص‌های امتیازدهی مهندسان مشاور بومی را تقویت و برای بر عهده گرفتن پروژه‌های بزرگ عمرانی در استان و حتی کشور آماده کنیم.

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.