یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ساعت : ۰۵:۵۱
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ :: ۲۳:۰۲

منتخبانی که” تو زرد” از آب درآمدند

مواردی که در شورای شهر پنجم و شهرداری‌های وابسته به آن‌ها در شهرهای مختلف، فسادی رخ داده که منجر به دستگیری و تشکیل دادگاه شد.

منتخبانی که” تو زرد” از آب درآمدند

مواردی که در شورای شهر پنجم و شهرداری‌های وابسته به آن‌ها در شهرهای مختلف، فسادی رخ داده که منجر به دستگیری و تشکیل دادگاه شد.

فضای سیاسی حاکم بر انتخابات در بسیاری از شهرها موجب شد مردم در سیاست‌زدگی و هیجان‌های لیستی، افرادی را انتخاب کنند که چندان شناختی از آنان نداشته و صرفا به‌خاطر اعتماد به لیست یک جناح، نام‌هایی را در برگه رای بنویسند که نتیجه‌ آن در برخی موارد سوء مدیریت یا در برخی دیگر، ناپاکی باشد.

انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری، ۲۹‌اردیبهشت سال‌۱۳۹۶ برگزار شد و به‌طور میانگین بیش از ۷۰‌درصد کرسی‌های این شورا در شهرهای مختلف کشور را جناح موسوم به اصلاح‌طلب به‌دست آورد تا کمتر از یک سال دیگر این صندلی‌ها دوباره به رای گذاشته شوند.

در این مدت عمده اخباری که از این شوراها انعکاس یافته مربوط به تخلفات یا دستگیری یک یا چندنفر از اعضای این شوراها می‌شود. بیشترین تخلفات نیز ناشی از فساد مالی است اما تنی چند هم به اتهام فساد اخلاقی دستگیر شدند.

فضای سیاسی حاکم بر انتخابات در بسیاری از شهرها موجب شد مردم در سیاست‌زدگی و هیجان‌های لیستی، افرادی را انتخاب کنند که چندان شناختی از آنان نداشته و صرفا به‌خاطر اعتماد به لیست یک جناح یا اسامی، نام‌هایی را در برگه رای بنویسند که نتیجه‌ آن در برخی موارد سوء مدیریت یا در برخی دیگر، ناپاکی باشد.

نمونه‌وار، مواردی که در شورای شهر پنجم و شهرداری‌های وابسته به آن‌ها در شهرهای مختلف، فسادی رخ داده که منجر به دستگیری و تشکیل دادگاه شد، آن‌ها منتخبانی بودند که توزرد از آب درآمدند.

برای مثال چهار عضو از پنج عضو شورای شهر بیله سوار در استان اردبیل خرداد سال گذشته به اتهام تبانی و دریافت رشوه دستگیر شدند.

از چهار متهم این پرونده سه نفر به حبس، شلاق، جزای نقدی و رد مال محکوم شدند و همچنین یک نفر تبرئه شد.

دی‌ماه پارسال البته شورای شهر بیله‌سوار مغان با جایگزین شدن سه عضو جدید و با انتخاب هیات رییسه فعالیت دوباره خود را شروع کرد.

اشتراک این خبر :

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است