شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ - ساعت : ۲۲:۱۲
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ :: ۱۴:۰۵

رمز موفقیت رتبه یک کنکور تجربی سال ۹۹

سیدامیر سیدشنوا از اردبیل که رتبه کنکور ۱ را کسب کرده است معتقد است ساعت‌های بیشتر مطالعه منجر به موفقیت در آزمون نمی‌شود.

رمز موفقیت رتبه یک کنکور تجربی سال ۹۹

رمز موفقیت رتبه یک کنکور تجربی سال ۹۹

سیدامیر سیدشنوا از اردبیل که رتبه کنکور ۱ را کسب کرده است معتقد است ساعت‌های بیشتر مطالعه منجر به موفقیت در آزمون نمی‌شود.

سید امیر سید شنوا دانش آموز دبیرستان استعدادهای درخشان شهید بهشتی ناحیه یک اردبیل با کسب رتبه یک کنکور سراسری در رشته علوم تجربی برای استان اردبیل افتخار آفرین شد.

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، این دانش آموز اردبیلی توانسته است با درخشش در آزمون سراسری ورود به دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور در سال ۹۹ به عنوان برترین نفر شرکت کننده در رشته علوم تجربی، بیشترین امتیازات علمی این آزمون را بخود اختصاص دهد.

رتبه اول آزمون سراسری علوم تجربی گفت: سال اولم بود که در کنکور شرکت کردم و برنامه‌ریزی و توکل به خداوند دلیل اصلی موفقیت بنده در کنکور است.

سیدامیر سیدشنوا اظهار داشت: از کلاس هفتم در مدرسه تیزهوشان تحصیل می‌کردم، در ایام مطالعه برای کنکور تفریحاتم را کنار نگذاشتم، سال اولم بود که در کنکور شرکت کردم و برنامه‌ریزی و توکل به خداوند دلیل اصلی موفقیت بنده در کنکور است.

وی افزود: از سال یازدهم شروع به مطالعه کردم، از کتاب‌های کمک آموزشی استفاده می‌کردم، اما نیازی به استفاده از کلاس تقویتی نداشتم، چون سطح مدرسه‌ای که در آن تحصیل می‌کردم خیلی بالا بود و در ایام تعطیلات کرونا معلمان و مربیان آموزشی با من همکاری تنگاتنگی داشتند.

نفر اول کنکور رشته تجربی ادامه داد: رشته مورد نظرم پزشکی دانشگاه تهران است و موضوعی که باید به داوطلبان کنکور سال‌های بعد بگویم این است که ساعت‌های بیشتر مطالعه منجر به موفقیت در آزمون نمی‌شود و به همین دلیل توصیه می‌کنم پشت‌کنکور نمانند چرا که پشت‌کنکور ماندن پدیده سختی به شمار می‌رود.

 

رتبه اول کنکور تجربی

 

روزی ۶ ساعت درس می خواندم

سیدشنوا گفت: من در مدت مطالعه برای کنکور ۶ تا ۷ ساعت مطالعه در روز داشتم و قبل از کنکور به هیچ عنوان شبکه مجازی استفاده نمی‌کردم اما روزی یک یا نهایتاً دو ساعت برنامه تلویزیونی مشاهده می‌کردم.

وی بیان کرد: اخبار کنکوری را از رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها رصد می‌کردم و با برنامه‌ریزی جدی برای تمام کارهایم قدم برمی‌داشتم که این مسئله بیش از هر مسئله دیگری رمز موفقیت بنده بود که توانستم پله‌های ترقی را با موفقیت طی کنم.

این رتبه یک کنکور تجربی ۹۹ در ادامه درباره اینکه آیا قصد مهاجرت به کشور خارجی را دارد یا خیر، گفت: تاکنون قصد مهاجرت به کشوری را نداشته‌ام.

این دانش‌آموز نخبه در گفتگو با تسنیم، بیان کرد: تلاش پدر و مادرم و سخت‌کوشی معلمان و مسئولان در موفقیت من خیلی مؤثر بود که جا دارد از زحمات این بزرگواران تقدیر و تشکر کنم.

گفتنی است سید امیر پسر  دکتر سید جلال سید شنوا است که وی در سال ۸۸ از سوی وزیر علوم طی حکمی به عنوان مسئول راه اندازی دانشگاه صنعتی اردبیل منصوب شده بود.

اشتراک این خبر :
برچسب ها :

یک دیدگاه