شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ساعت : ۱۰:۲۵
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ :: ۱۹:۴۳

زبان چینی آری؛ زبان مادری ممنوع!

علی اکبر روح نواز مدیر مسئول نشریه “چشم انداز اردبیل” در صفحه شخصی خود به اظهارات یک مقام وزارت آموزش و پرورش ایران که از احتمال ورود زبان چینی به فهرست آموزش زبان‌های خارجی دانش‌آموزان خبر داده داد، واکنش نشان داد.

زبان چینی آری؛ زبان مادری ممنوع!

زبان چینی آری؛ زبان مادری ممنوع!

علی اکبر روح نواز مدیر مسئول نشریه "چشم انداز اردبیل" در صفحه شخصی خود به اظهارات یک مقام وزارت آموزش و پرورش ایران که از احتمال ورود زبان چینی به فهرست آموزش زبان‌های خارجی دانش‌آموزان خبر داده داد، واکنش نشان داد.

 

وی می نویسد:

بطحایی، وزیر وقت آموزش و پرورش گفته بود که آموزش به زبان مادری در برخی مناطق کشور، موضوعی بسیار خطرناک است زیرا بچه‌ها زبان مادری را در خانواده فرا می‌گیرند پس باید زبان رسمی کشور را در مدرسه بیاموزند.

حالا هم علی محبی،‌ معاون این وزارتخانه خبر داده که علاوه بر زبان انگلیسی،‌ باید زبان “چینی” نیز در برنامه درسی مدارس گنجانده شود!

چین،انگلیس،آلمان و فرانسه برای حفظ اصالت زبان خود، اجازه نداده‌اند زبان علمی کشورشان آلوده زبان خارجی شود؛ اما مسئولان آموزش و پرورش ایران برای توجیه شکست انحصار آموزش زبان انگلیسی، بنا دارند درهای زبان علمی کشور را به روی زبانهای خارجی و حتی چینی باز کنند.

پ.ن: با تداوم سیاست یک بام و دو هوا، نه تنها زبان رسمی بلکه سایر زبانهای رایج این سرزمین در مسیر استحاله قرار دارند.

اشتراک این خبر :

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است