شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ساعت : ۱۴:۲۹
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ :: ۲۱:۳۳

برای اولین بار سند دو رودخانه در اردبیل صادر شد

این دو سند برای قوری چای سیاب در شهرستان اردبیل و آلوارس چایی در محدوده شهرستان سرعین صادر شده است.

برای اولین بار سند دو رودخانه در اردبیل صادر شد

برای اولین بار سند دو رودخانه در اردبیل صادر شد

این دو سند برای قوری چای سیاب در شهرستان اردبیل و آلوارس چایی در محدوده شهرستان سرعین صادر شده است.

محمدی مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان اردبیل گفت: برنامه اداره کل ثبت استان بر این است تا سال ۱۴۰۰ ، تمامی اسناد مالکیت اراضی ملی را تثبیت و سند مالکیت تک برگی صادر کند.

طباطبایی دادستان مرکز استان اردبیل نیز گفت: برای اولین بار در سطح استان سند رسمی بستر رودخانه در شهرستان سرعین صادر شد که کار بسیار فاخری بود چرا که این سند دومین سند کشوری و اولین سند استانی است.

وی افزود: به مردم اسنان توصیه می کنیم که حتما در خصوص اخذ سند رسمی و سند تک برگ اقدام نمایند، چراکه طبق قانون ثبت ماده ۲۲و ۴۶-۴۷ ،م حاکم و دادگاه ها تنها دارنده سند رسمی را مالک می شناسند و در امور قضایی در صورتی که سند رسمی اخذ نشده باشد دچار مشکل خواهند شد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اردبیل نیز بیان کرد: این رودخانه ها که سند صادر شد رودخانه قوری چای سیاب و رودخانه آلوارس مجموعا به طول ۳ کیلومتر و با سطح ۸۰ هزار متر می باشد.

عباس جنگی مرنی گفت: برای اولین بار در سطح استان، برای بستر دو رودخانه در استان اردبیل سند مالکیت به نام دولت جمهوری اسلامی و به نمایندگی شرکت آب منطقه‌ای اردبیل صادر گردید.

او افزود: این دو سند برای قوری چای سیاب در شهرستان اردبیل و آلوارس چایی در محدوده شهرستان سرعین صادر شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل طول دو رودخانه مورد اشاره را سه هزار و ۱۰۰ متر و مساحت بستر این دو رودخانه را حدود ۸۲ هزار مترمربع عنوان کرد.

جنگی مرنی افزود: صدور مالکیت برای بستر رودخانه‌های استان مطابق با مفاد تفاهم نامه امضا شده در چند ماه گذشته بین شرکت آب منطقه‌ای اردبیل و اداره کل ثبت اسناد و املاک انجام گرفته است.

او تصریح کرد: طبق برنامه ریزی انجام گرفته مقرر شده، اداره کل ثبت، اسناد و املاک استان نسبت به بقیه حدود بستر رودخانه‌های استان نیز بتدریج سند مالکیت صادر نمایند. در این راستا نقشه بستر وحریم قریب به ۲۰۰۰کیلومتر از رودخانه‌های استان توسط شرکت اب منطقه‌ای تهیه و در سامانه حدنگاری سازمان ثبت، اسناد واملاک استان جانمایی گردیده است و آماده تثبیت و صدور سند مالکیت بنام دولت جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل از همت و تلاش مدیریت دفتر مهندسی رودخانه‌ها و دفتر حقوقی شرکت و همچنین همکاری اداره کل ثبت اسناد و املاک قدردانی کرد.

اشتراک این خبر :

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است