شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ - ساعت : ۰۷:۲۸
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ :: ۰:۳۰

مروری کوتاه بر اخبار استان اردبیل

چند خبر از استان اردبیل – ۱ مهرماه ۹۹

مروری کوتاه بر اخبار استان اردبیل

مروری کوتاه بر اخبار استان اردبیل

چند خبر از استان اردبیل - ۱ مهرماه ۹۹

 

🔹دکتر شهرام حبیب زاده، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل اعلام کرد: پیک بعدی شیوع کرونا در این استان در اواسط آبان ماه خواهد بود و باید از هم‌اکنون تمهیدات لازم برای مدیریت آن اتخاذ شود.

🔹شهرستان های خلخال، اردبیل، مشگین‌شهر و گرمی در وضعیت قرمز شیوع کرونا، و شهرستان‎‌های بیله‌سوار، پارس‌آباد، نمین، نیر و سرعین نیز در وضعیت زرد و کوثر و اصلاندوز در وضعیت سفید قرار دارند.

🔹محمد اهلی، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل از اختصاص ۱۰۰ هکتار زمین برای ایجاد شهرک صنعتی مشترک ایران و جمهوری آذربایجان خبرداد و افزود: شهرک صنعتی مشترک در نقطه صفر مرزی میان ۲ کشور و در منطقه تازه کند شهرستان پارس آباد احداث خواهد شد.

🔹 آیت‌الله سیدابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه در جریان هفدهمین سفر استانی خود روز پنجشنبه هفته جاری در راس یک هیات عالیرتبه قضایی وارد اردبیل شده و پس از چند دیدار، در جلسه شورای قضایی استان شرکت می‌کند.

🔹نمایشگاه رزمی و فرهنگی دفاع مقدس استان اردبیل با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با حضور مسؤولان و مردم افتتاح شد. این نمایشگاه به مدت یک هفته در موزه دفاع مقدس استان اردبیل در مجاورت دریاچه شورابیل برگزار خواهد شد.

🔹مراسم تجلیل و تکریم از پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت همزمان با سراسر کشور در اردبیل نیز برگزارشد.

🔹ارژنگ عزیزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: با موافقت معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور، ناحیه صنعتی در بخش شاهرود خلخال ایجاد می شود.

🔹سند تک برگی دو رودخانه (قوری چای سیاب و رودخانه آلوارس) برای دومین بار درکشور در اردبیل صادر شد.

🔹محبوب حیدری، مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل از تزریق ۵۷۰ میلیارد ریال اعتبار جدید برای ادامه عملیات اجرایی پروژه راه اصلی خلخال، کلور، درام به منجیل خبر داد.

🔹محمدعلی هادی، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان پارس‌آباد از غرق شدن یک مرد ۵۵ ساله در کانال آب منتهی به دریاچه شهرک آیت‌الله غفاری پارس‌آباد خبر داد.

🔹رضا شیرین زاده، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: در شش ماه اول امسال جابجایی مسافر در استان ۴۱ درصد کاهش یافته است.

🔹رییس دانشگاه آزاد اسلامی کشور برای افتتاح چند طرح عمرانی و علمی به اردبیل سفر کرد.

🔹جهانگیر شهبازی، رییس اداره میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی کوثر گفت: جشنواره هیوا (میوه به) با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت مجازی در این شهرستان برگزار می‌ شود.

🔹فرزاد قلندری، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: زیرساخت های لازم برای ایجاد بازارچه عرضه محصولات تولیدی عشایر در محدوده آلوارس فراهم می شود.

 

اشتراک این خبر :
برچسب ها :

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است