شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ - ساعت : ۲۱:۵۶
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ :: ۱۳:۲۰

از وعده نیکزاد تا شفافیت در انتقال آب قزل اوزن

نمایندگان استان اردبیل این هفته اظهارات مختلفی پیرامون مسائل و موضوعات دیگر داشتند که مطالب بخشی مهمی از این سخنرانی می باشد.

از وعده نیکزاد تا شفافیت در انتقال آب قزل اوزن

نمایندگان استان اردبیل این هفته اظهارات مختلفی پیرامون مسائل و موضوعات دیگر داشتند که مطالب بخشی مهمی از این سخنرانی می باشد.

مجلس


تنها ۲ درصد منطقه ارشق تحت پوشش آبیاری است

محمود عباس‌زاده نماینده مشگین شهر می گوید: دشت ارشق که در کنار منابع آبی واقع شده، غنی‌ترین خاک را داشته و میزان حفظ و ماندگاری رطوبت بالایی دارد ولی تنها ۲ درصد آن تحت پوشش آبیاری قرار دارد.نماینده مشگین ‌شهر در ادامه، بیش از ۹۰ درصد مراجعات مردم مشگین ‌شهر به منتخب خود در مجلس را مربوط به درخواست شغل و رفع بیکاری ذکر کرد و خواستار توجه بیشتر به طرح‌های پایه‌ای و زیربنایی از جمله پروژه‌های منابع آب و کشاورزی در افزایش میزان اشتغال در منطقه و استان شد.

سیب‌زمینی‌کاران محصول خود را برداشت نمی کنند

حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین در جلسه شورای اداری شهر هیر اظهار داشت: متاسفانه کشاورزان اردبیل به دلیل قیمت پایین محصول سیب‌زمینی محصولات خود را برداشت نمی‌کنند و به نوعی به خاطر بی‌انگیزه بودن و ضرر و زیان زیاد اراضی سیب‌زمینی خود را رها کرده‌اند. وی با اشاره به هزینه بالای تولید محصول سیب‌زمینی گفت: قیمت دو هزار و ۵۰۰ تومان هم برای سیب‌زمینی کفاف هزینه‌های تولید را نمی‌دهد در حالی که سیب‌زمینی کشاورزان اردبیل پایین‌تر از یک هزار و ۸۰۰ تومان است.

ارس آلوده نیست

عباس جهانگیرزاده  با اشاره به موضوع هدایت و ورود پساب‌های صنعتی کشور ارمنستان به ارس گفت: دستگاه‌ها و متولیان مربوطه بر اساس نتایج نمونه‌برداری انجام شده در خصوص آب رود ارس، اعلام می‌کنند که آب این رودخانه آلودگی ندارد. نماینده مردم شهرستان‌های پارس‌آباد، اصلاندوز و بیله‌سوار  اضافه کرد: با پیگیری انجام شده، اخیراً نمونه‌های آزمایشی از آب ارس برداشت شده که برای روشن شدن موضوع، منتظر جواب این آزمایش‌ها هستیم.

می‌رسد.

ورزشگاه علی دایی تجهیز می شود

علی نیکزاد گفت: مجموعه ورزشی علی دایی اردبیل که طبق گفته رئیس هیئت فوتبال اردبیل به یک متروکه‌ تبدیل شده بود بازسازی می‌شود. نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین با اشاره به این که درصدد رفع نواقص زمین چمن این ورزشگاه هستیم بیان کرد:  استخر این مجموعه ورزشی را نیز با به راه انداختن ردیف اعتباری آغاز می کنیم. وی گفت: در این زمینه با تخصیص اعتبارات توسط وزارت مسکن و شهرسازی این مشکل در آینده‌ای نزدیک برطرف می‌شود.

شفافیت انتقال آب از قزل اوزن به اردبیل اعلام شود

صدیف بدری گفت: مسئولین حوزه آب انتقال آب از قزل اوزن به اردبیل را شفاف و روشن پیگیری کرده و اعلام کند.ن ماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین اظهار کرد: باید رسانه‌ها از استاندار اردبیل با شفافیت بخواهند که دیدگاه خود و مدیریت آب منطقه‌ای را در انتقال آب قزل اوزن و ارس به اردبیل اعلام کند تا بیش از این ظلمی در حق استان اردبیل روا داشته نشود. وی با بیان اینکه استان‌های همجوار سهم خوبی را از قزل اوزن و ارس گرفته‌اند و این ما هستیم که به دلایل مختلف از این قافله عقب ماندیم.

سردترین روستاهای خلخال گاز ندارند

نماینده خلخال و کوثر گفت: گازرسانی به روستاهای محروم در راستای عدالت اجتماعی یک ضرورت است. برخی روستاهای هزار نفری شهرستان خلخال به عنوان سردترین شهر کشور از گاز طبیعی بی‌بهره هستند. بهانه‌هایی همچون هزینه‌های اضافی هم قابل قبول نیست.  سید غنی نظری با اشاره به موضوع سلف نفتی گفت: آیا این موضوع به نفع مردم است؟ باید در این باره نمایندگان را قانع کنید تا برای حل مشکلات کشور کمک کنند نه اینکه به بهانه محرمانه بودن و بررسی در جلسه سران قوا تصمیم‌گیری کنید.

اشتراک این خبر :
برچسب ها :

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است