یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ساعت : ۰۵:۲۳
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ :: ۱۳:۰۸

قول رئیس قوه قضائیه به کارکنان سبلان پارچه

رئیس قوه قضائیه بعد از ورود به اردبیل از بخشهای مختلف کارخانه سبلان پارچه اردبیل بازدیدکرد.

قول رئیس قوه قضائیه به کارکنان سبلان پارچه

رئیس قوه قضائیه بعد از ورود به اردبیل از بخشهای مختلف کارخانه سبلان پارچه اردبیل بازدیدکرد.

آیت الله رئیسی با حضور در میان کارگران، کارکنان، مدیران وسرمایه گذاران این کارخانه عظیم نساجی وتولید پوشاک، از نزدیک به گفتگو با آنان پرداخت ودر جریان مسائل ومشکلات این کارخانه قرار گرفت.

مسئولان ارشد، اجرایی، قضایی و مالی استان اردبیل آقای رئیسی را در این بازدید همراهی می‌کردند.

رئیس قوه قضائیه به کارکنان این مجموعه بزرگ صنعتی قول داد تا مسائل و مشکلاتشان به دقت وسرعت بررسی شده وراه کار‌های حل این مشکلات ارائه واجرایی شود.

کارخانه عظیم سبلان پارچه اردبیل بعنوان یکی از بزرگترین کارخانجات نساجی وتولید پوشاک خاورمیانه در سال ۸۶ به بهره برداری رسید، اما به دلیل مشکلات مالی این کارخانه از سال ۹۰ به تملک بانک تجارت درآمد، از آن زمان تاکنون شرکت‌های مختلف بصورت اجاره‌ای این کارخانه را به یک سوم ظرفیت ویا حتی کمتر ازآن اداره می‌کنند.

رییسی با ابراز تأسف از گزارش مدیریت کارخانه نساجی سبلان که اعلام کرد این کارخانه در حال حاضر با ۶۰۰ نفر فعال است، متذکر شد: این که یک کارخانه بزرگ که می تواند صادرکننده پارچه باشد، فقط با ۱۰ درصد ظرفیت خود کار کند و هزاران چرخ خیاطی خاموش باشد، قابل پذیرش نیست.

رئیس قوه قضاییه بر همین اساس به استاندار و رئیس دادگستری استان اردبیل تأکید کرد که مدیریت این کارخانه را در رفع موانع و مشکلاتش یاری دهند تا همه بخش های این واحد عظیم صنعتی با تمام ظرفیت به چرخه تولید بازگشته و در کوتاه ترین زمان ممکن با جذب نیروی کار مورد نیاز خود، رونق دوباره پیدا کند.

گفتنی است؛ در پی نیمه تعطیل شدن کارخانه نساجی سبلان اردبیل به دلیل عدم پایبندی بانک به تعهداتش پس از تملیک کارخانه و طرح شکایت مدیران و کارگران این مجموعه عظیم تولیدی و صنعتی به دستگاه قضا، دادگستری استان خواستار اعمال ماده ۴۷۷ و بررسی مجدد پرونده ورشکستگی و تملک کارخانه شد که مورد موافقت رئیس قوه قضاییه قرار گرفت.

ظرفیت اشتغال این کارخانه ۶ هزار نفر است، اما اکنون فقط ۶۰۰ نفر در آن مشغول بکارند.

 

اشتراک این خبر :

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است