یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ساعت : ۰۵:۳۴
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ :: ۱۶:۰۲

خساست آسمان ایران طی ۱۰ روز آینده!

پیش بینی هوا در روزهای آینده

خساست آسمان ایران طی ۱۰ روز آینده!

خساست آسمان ایران طی ۱۰ روز آینده!

پیش بینی هوا در روزهای آینده

الگوهای تاثیرگذار بر هوای منطقه دچار دگرگونی گسترده شده اند و برخلاف انتظار پیش آگاهی های قبل تا نهم مهر از بارش در فلات ایران خبر چندانی نیست.

پیشروی پرارتفاع جوی مانع از شکل گیری شارشهای ناپایدار بر فراز غرب خزر و منطقهء قفقاز و برهم خوردن الگویی شده است که انتظار میرفت سبب بارشهای متناوب در کرانهء جنوبی خزر و شمالغرب ایران از ۵ مهر شود.

ولی جریانهای سرد و سنگین عرضهای شمالی که از بیابانهای آسیای مرکزی ؛ سیبریه و سرزمین هاب منتهی الیه شرق روسیه در امتداد شمالشرق به جنوب غرب روانه میشوند همچنان سبب ادامهء هوای خنک در یک دوم شمالی ایران و وقوع دماهای سرد در نقاط سردسیر آذربایجان ؛ اردبیل و بلندیهای گیلان میشود.

برآیند این الگو ادامهء هوای سرد و در بسیاری از ساعات ( عصرها ؛ شبها و سپیده دمان) ابری و مه آلود در دشت اردبیل و بلندیهای گیلان است. در بعضی شبها احتمال صاف شدن آسمان و رسیدن دمای کمینه به منفی ۵ درجه سلسیوس در دشت اردبیل و به خصوص ایستگاه فرودگاه این شهر هست.

پیرو پیش آگاهی قبل انتظار میرود با نفوذ یک ناوهء عمیق‌ اطلسی از حوالی ۹ مهر بارشهای فراگیر در شمالغرب آغاز و ‌به تدربج به غرب خزر کشیده شوند. اگر نقشه ها تغییر نیابند از ۱۲ مهر با تشدید و نفوذ توده هوای سیبریه‌ ؛ باران و برف آذربایجان ؛ اردبیل و‌ گیلان را در بر میگیرد.

مسعود وسیله

اشتراک این خبر :

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است