یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ساعت : ۰۵:۲۷
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ :: ۲۰:۰۷
آیت‌الله رئیسی:

هیئت داوری در مورد واگذاری کشت و صنعت نظر نهایی را اعلام می‌کند

رئیس قوه قضائیه گفت: هیئت داوری به اقتضای حق و عدالت نظر نهایی را در مورد واگذاری کشت و صنعت مغان اعلام خواهد کرد.

هیئت داوری در مورد واگذاری کشت و صنعت نظر نهایی را اعلام می‌کند
آیت‌الله رئیسی:

هیئت داوری در مورد واگذاری کشت و صنعت نظر نهایی را اعلام می‌کند

رئیس قوه قضائیه گفت: هیئت داوری به اقتضای حق و عدالت نظر نهایی را در مورد واگذاری کشت و صنعت مغان اعلام خواهد کرد.

حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی در سفر به اردبیل و در جلسه احیای حقوق عامه در حوزه خصوصی‌سازی کشت و صنعت مغان اظهار کرد: مردم باید بدانند که ما در سفر به اردبیل یکی از مهمترین دغدغه‌های آنها را مورد توجه قرار دادیم و مقرر شد با جمع‌بندی نظرات کارشناسی هیئت داوری در مورد واگذاری کشت و صنعت نظر نهایی را اعلام کند.

وی خاطرنشان کرد: مردم اشکالات کار را بسیار بهتر از ما می‌فهمند و سوال اینجاست که ما چگونه باید این اشکالات را با راه حل مناسب برطرف کنیم تا گره و دغدغه‌ای در ذهن مردم باقی نماند.

رئیس قوه قضائیه هدف از سفر به استان‌ها را پاسخ به دغدغه‌های مردم و گره‌گشایی از مشکلات آنها در حوزه‌های متعدد اعلام کرد و گفت: نسبت به اجرایی شدن اصل ۴۴ قانون اساسی هیچ تردیدی وجود ندارد و با تاکیدات مقام معظم رهبری خصوصی‌سازی باید در کشور به عنوان یک اصل اساسی مورد توجه قرار گیرد.

رئیسی افزود: دولت‌ها در تصدی‌گری مشکلاتی را دارند و بهتر است براساس اصل ۴۴ واگذاری‌ها انجام شده و شان دولت در حوزه نظارت مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان کرد: در واگذاری‌ها باید کننده کار مشخص شود و به هیچ وجه هدف از واگذاری رها کردن مجموعه‌های اقتصادی و تولیدی نیست بلکه هدف توانمندسازی بخش خصوصی در مدیریت چنین مجموعه‌هایی است.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: باید بخش خصوصی توانمند چنین مجموعه‌هایی را خوب مدیریت کند و در خطه زرخیز مغان نیز که نگین کشاورزی محسوب می‌شود، کشت و صنعت به عنوان یک بنگاه عظیم اقتصادی در سال‌های گذشته واگذار شده است.

رئیسی افزود: کاش در زمان واگذاری سازمان خصوصی‌سازی نظرات کارشناسی، دیدگاه‌های دستگاه‌های نظارتی به ویژه دیوان محاسبات و سازمان بازرسی و همچنین مسئولان محلی، قضائی و امنیتی را مورد توجه قرار می‌دادند تا با یک تضمین مناسب در توسعه کشت استراتژیک در منطقه و همچنین اشتغال این واگذاری انجام می‌شد.
وی اظهار کرد: عده‌ای بر قیمت‌گذاری این مجموعه و نحوه مزایده و واگذاری آن ابهام وارد می‌کنند که در آن مقطع باید این مسایل بیشتر مورد توجه قرار می‌گرفت و در این شرایط بهتر است هیئت داوری تمام جوانب امر را در نظر گرفته و نظر نهایی را در این واگذاری اعلام کند.

رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: در واگذاری کشت و صنعت دو دیدگاه وجود دارد که دیدگاه اول حمایت از تولید و اشتغال در این واگذاری‌ها و دیدگاه دوم نیز غفلت و بی‌توجهی به قیمت‌گذاری واقعی است که قطعا هیئت داوری در بررسی‌های خود همه این دیدگاه‌ها را به صورت کارشناسی مورد توجه قرار خواهد داد.

رئیسی تصریح کرد: با پیگیری که انجام شده در هیئت مستشاری دیوان محاسبات موضوع مطرح است و از طرفی نمایندگان مجلس نیز بحث تحقیق و تفحص را در اولویت قرار داده‌اند که در تصمیم‌گیری نهایی نظر این دو مرجع را نیز می‌توان مورد توجه قرار داد.

وی افزود: پیوست جهاد کشاورزی، امنیتی و اقتصادی برای بررسی این موضوع بسیار حیاتی به نظر می‌رسد تا اشکالات قرارداد به صورت کارشناسی، شفاف و دقیق مورد توجه قرار گرفته و با جمع‌بندی نظرات هیئت داوری نظر نهایی را در این زمینه اعلام کند.

رئیس قوه قضائیه از هیئت داوری خواست؛ به دور از فشار و تهدیدهای احتمالی به معنای واقعی و در جایگاه داوری قضاوت خود را انجام داده و منطبق بر مدارک و مستندات گزارش‌های نهادها و دستگاه‌های مختلف نظر جامع، پخته و عالمانه را ارائه تا برای همیشه پرونده کشت و صنعت مغان بسته شود.

رئیسی در پایان گفت: هیئت داوری باید به اقتضای حق و عدالت تصمیم‌گیری کرده و در این زمینه نظر واقعی را اعلام و پرونده را مختومه اعلام کند.

خبرنگار: شهرام جباری

اشتراک این خبر :

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است