شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ - ساعت : ۰۶:۵۵
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ :: ۲۲:۵۴

دفاع امام جمعه اردبیل از باز پس گیری قره باغ

 آیت الله عاملی در خصوص درگیری های اخیر بین آذربایجان و ارمنستان بیانیه ای صادر کرد.

دفاع امام جمعه اردبیل از باز پس گیری قره باغ

دفاع امام جمعه اردبیل از باز پس گیری قره باغ

 آیت الله عاملی در خصوص درگیری های اخیر بین آذربایجان و ارمنستان بیانیه ای صادر کرد.

 

متن این بیانیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

الَّذِینَ إِذا أَصابَهُمُ الْبَغْیُ هُمْ یَنْتَصِرُونَ (شوری۳۹) وَ لَمَنِ انْتَصَرَ بَعْدَ ظُلْمِهِ فَأُولئِکَ ما عَلَیْهِمْ مِنْ سَبِیلٍ (شوری ۴۱)

(و کسانى که چون ستم بر ایشان رسد، یارى مى‌جویند [و به انتقام بر مى‌خیزند]. و هر که پس از ستم [دیدن‌] خود، یارى جوید [و انتقام گیرد] راه [نکوهشى‌] بر ایشان نیست)

اقدام دولت آذربایجان در باز پس گیری اراضی غصب شده اقدامی کاملا شرعی و قانونی است و طبق مواثیق بین المللی هر دولتی در اراضی خود حق دفاع از خود و استنصار از سایر دول را دارد.

ما در ایران اسلامی بر اساس فلسفه انقلاب اسلامی دفاع از مظلوم و مبارزه با ظالم را وظیفه دینی، انسانی و اسلامی خود می دانیم.

ایران اسلامی و انقلابی به موجب کریمه ” رَبِّ بِما أَنْعَمْتَ عَلَیَّ فَلَنْ أَکُونَ ظَهِیراً لِلْمُجْرِمِینَ “( پروردگارا به پاس نعمتى که بر من ارزانى داشتى هرگز پشتیبان مجرمان نخواهم بود/قصص۱۷) و کریمه “وَلَا تَرْکَنُوا إِلَى الَّذِینَ ظَلَمُوا فَتَمَسَّکُمُ النَّارُ” (به کسانى که ستم کرده‌اند متمایل مشوید که آتش [دوزخ‌] به شما مى‌رسد/هود۱۱۳) هیچ وقت در کنار ظالم نخواهد ایستاد.

بدینوسیله پیروزی های اخیر را به ملت بزرگ آذربایجان تبریک می گوییم و آزادی کل قره باغ را از خداوند متعال مسألت داریم.

در ذاکره ملت آذربایجان ثبت است که ایران اسلامی بالاتر از هر کشوری در ایام عسرت آذربایجان و مخصوصا در اوایل اشغال قره باغ در کنار آذربایجان بوده است و هجمه‌های روانی، تهمت های ناجوانمردانه و تصویر سازی های کذب و دروغ، دو ملت را از هم جدا نخواهد ساخت.

این تهمت ها، تسویل ها و مکر اللیل و النهارها قطعا بخاطر ترس از پیوندهای عمیق دو ملت و برای رسیدن به رؤیاهای غیرقابل تاویل است.

بدون تردید”مساعدت‌های بدون تمنا به آذربایجان” مخصوص ایران است و مخصوص ایران خواهد بود.

ملت آذربایجان حقاملت متفهم و متفطن است و بر نکته مذکور از همه بهتر و بیشتر وقوف دارد.

از خداوند متعال برای یک میلیون مسلمان آواره قره باغ بازگشت عاجل به اوطان و برای مدافعان حق درجبهه قره باغ، صحت و سلامتی و فتح و ظفر و برای شهدای این دفاع ارزشمند علو درجات مسالت دارم.

سید حسن عاملی

۷ مهرماه سال ۹۹

اردبیل المحروسه المحمیه

اشتراک این خبر :

یک دیدگاه

  • ارد وغا ن و پو تین برا ی نفت با کو نقشه ریخته اند و کا نا ل بی بی سی با ا خبا ر جعلی آ تش به معر که می آ ورد و سا یت ضد آ ذری آ فتا ب و عصر ایرا ن تبعیض قو می که نقشه شا هنشا هی نژاد پر ستی بود دا من می زنند و مر دم عا دی اسیر احسا س در خیا با نها و جبهه ها به جا ن هم می ا فتند و بحث عقلا نی و عا دلا نه هم نمی شود و بر دا شت غلط از تا ریخ و تا ریخ تحریف شده شا ه با زی و نژا دپر ستی ما نده ا ز زما ن پهلوی هنو ز به مغز مر دم تزریق می شود و ژ یو پو لیتیک منطقه به خا طر چا ه ها ی نفت پیچیده تر شده است و مر دم عا دی اسیر در ک پا یین و دا نشگا هی ها ی کم عقل / خلا صه جهل د شمن اصلی است همدیگر را می زنند