یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ساعت : ۲۳:۳۷
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ :: ۱۳:۵۳

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از ارتقای سه پله ای شاخص دسترسی به اینترنت در استان خبر داد و گفت: با افزایش مقدار شاخص دسترسی مردم به اینترنت در استان نسبت به سال گذشته، رتبه استان اردبیل در این شاخص از ۱۷ به ۱۴ رسیده است.

بهروز رزمی

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل توسعه زیرساخت های ارتباطی، اجرای پروژه های USO و افزایش ظرفیت پهنای باند را از عوامل موثر رشد شاخص دسترسی به اینترنت در استان اردبیل دانست و افزود: نمره شاخص دسترسی از دسترسی مشترکین پهن باند ثابت و سیار و دسترسی خانوارها به اینترنت محاسبه می شود.

ارتقای سه پله ای شاخص دسترسی به اینترنت در استان اردبیل

بهروز رزمی در پایان اضافه کرد: امیدواریم با تکمیل پروژه های جاری و کاهش شکاف دیجیتال، شاهد بهبود روزافزون رتبه استان در شاخص دسترسی مردم به اینترنت باشیم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از بهبود وضعیت رومینگ مرزی در شهرستان گرمی خبر داد و گفت: با تبدیل سیگنال‌های ضعیف اپراتورهای تلفن همراه به سیگنال‌های متوسط و قوی، بهبود ۳۰ درصدی رومینگ مرزی شهرستان گرمی را شاهد هستیم.

بروز رزمی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان از بهبود وضعیت رومینگ مرزی در شهرستان گرمی خبر داد و گفت: با برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات انجام شده، وضعیت سیگنال‌های ضعیف اپراتورهای همراه اول و ایرانسل نسبت به مدت مشابه در سال قبل، به ترتیب از ۷ و ۶ درصد به ۵ و ۴ درصد کاهش یافته که منجر به بهبود ۳۰ درصدی رومینگ مرزی شهرستان گرمی شده است.

رزمی در خصوص وضعیت رومینگ مرزی این شهرستان گفت: وضعیت سیگنال‌های قوی اپراتورهای همراه اول و ایرانسل نسبت به مدت مشابه سال قبل، به ترتیب از ۸۲ و ۸۰ درصد به ۸۵ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: با پیگیری‌های این اداره کل و با همکاری اداره کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه آذر، تبدیل سیگنال‌های ضعیف و متوسط به سیگنال قوی در سایر مناطق باقی‌مانده شهرستان گرمی برای بهبود کیفیت سیگنال‌ها و کاهش سیگنال‌های مزاحم، از برنامه‌های آتی این اداره کل در سال جاری است.

فناوری سایبر اینترنت

اشتراک این خبر :

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است