پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ساعت : ۱۳:۲۴
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ :: ۱۶:۰۱
توزیع فرآورده‌های نفتی بصورت الکترونیکی انجام می شود

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل گفت: مصرف انواع فرآورده‌های نفتی در این استان امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل کاهش یافته است.

حجت مدنی افزود: امسال ۱۷۲ میلیون لیتر بنزین در استان مصرف شده که نست به میزان مصرف بنزین ۶ ماه نخست سال گذشته ۲۷ درصد کاهش نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه امسال ۱۶۵ میلیون لیتر نفت گاز در این استان مصرف شده است، اظهارداشت: میزان مصرف سوخت نفت گاز نیز در مقایسه با میزان مصرف این فرآورده نفتی در نیمه نخست سال گذشته سه درصد کاهش یافته است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل با بیان اینکه اجرای طرح‌های گاز رسانی روستایی در استان موجب کاهش قابل ملاحظه مصرف سوخت نفت سفید در این استان شده است، گفت: امسال پنج میلیون لیتر نفت سفید در استان مصرف شده که در مقایسه با زمان مشابه سال قبل ۳۷ درصد کاهش نشان می‌‍دهد.

وی تشریح کرد: در حال حاضر هیچ گونه مشکلی در تامین گاز مایع استان اردبیل وجود ندارد و در نیمه نخست امسال هشت هزار و ۵۰۰ تن گاز مایع توسط عاملین فروش این فرآورده گازی در مناطق مختلف این استان توزیع و مصرف شده که در مقایسه با میزان مصرف گاز مایع ۶ ماه اول سال گذشته ۶ درصد کاهش یافته است.

مدنی توزیع فرآورده‌های نفتی بصورت الکترونیکی و با ثبت‌نام در سامانه سدف و یا تجارت استان را از جمله راهکارهای موفق دولت در مبارزه با قاچاق فرآورده‌های سوختی در کشور اعلام کرد و افزود: تامین نفت سفید و گاز مایع خانوارهای روستایی فاقد گاز طبیعی تنها از طریق ثبت در سامانه و صدور کارت بانکی دریافت این گونه مواد سوختی صورت می‌گیرد.

او گفت: صدور حواله کاغذی از سیستم تامین سوخت غیر حمل نقلی استان حذف شده و از طریق ثبت در سامانه و با تایید جهاد کشاورزی برای دارندگان ماشین‌آلات کشاورزی از جمله تراکتور انجام و تعیین میزان مصرف بر خلاف روال گذشته که ثابت بود ، به نسبت اراضی زیرکشت محصولات کشاورزی قابل افزایش و یا کاهش است.

به گزارش ایرنا، مدنی با بیان اینکه طرح تامین سوخت ماشین‌آلات سنگین از ابتدای مهرماه امسال از طریق ثبت‌نام در سامانه در کشور اجرایی شده است، افزود: سوخت ماشین‌آلات سنگین بخش خصوصی از جمله لودر، بولدوزر ،گریدر و بیل مکانیکی نیز از طریق تایید اداره صنعت ،معدن و تجارت از ابتدای آبان ماه امسال تامین خواهد شد.

اشتراک این خبر :
برچسب ها :

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است