انتشار : یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۹

معاون غیرعمرانی استانداری اردبیل

امید بایرام زاده

امید بایرام زاده

ازانتصاب فرزاد قلندری بعنوان معاون امورعمرانی استانداری اردبیل ۱۰ ماه می گذارد اگر نگاهی به رزومه وی در بخش عمرانی داشته باشیم متوجه می شویم قلنداری هیچگونه سابقه تحصیلی و تجربه کاری در حوزه عمرانی ندارد و بیشتر به خاطر رفاقتش با استانداراردبیل به این پست کلیدی منصوب شده است.

معاونت‌عمرانی‌ دراستانداری‌ها ‌‌‌‌‌‌‌‌یکی ازتاثیرگذارترین معاونت ها برای توسعه زیر ساخت استان ها محسوب می شود که در کنار آن وظایف گسترده و حجیم دارد و این موضوع باعث شده است در این حوزه از افراد زبده و کارکشته استفاده شود.

هرساله زمان ثبت‌نام دانشگاه ها تبلیغات انبوهی برای جذب دانشجو در رشته های مختلف انجام می شود اما کسی از آینده این دانشجویان خبرندارد که آیا بعد از فارغ التحصیل شدن در رشته تحصیلی خود مشغول به کار شدند یا اینکه در مشاغل دیگر فعالیت می کنند.

آمار رسمی در سطح استان اردبیل وجود ندارد تا نشان دهد که هر ساله چندین نفر در رشته هایی عمرانی فارغ التحصیل می شود اما طبق آخرین آمار سازمان نظام مهندسی استان حدود ۱۲ هزار نفر عضو این تشکل صنفی هستند که همه آنها سالها در این حوزه تحصیل و فعالیت کرده اند.

اما بعد از انتصاب اکبر بهنامجو بعنوان استانداری اردبیل در آبان ۹۶ چندین بار معاونت عمرانی تغییر کرده و هر باره از افراد غیر عمرانی استفاده شده است که به سبب دوستی با استاندار به این پست منصوب شده اند که هیچ گونه تخصصی در این حوزه نداشته و بیشتر با رفاقت سالاری انتخاب شدند.

اگر قانون مدونی در انتخاب معاونان در حوزه مختلف وجود داشت با این نوع انتصاب های غیر تخصصی مواجه نمی شدیم تا در یک اداره از فردی که در آن بخش تخصص ندارد به عنوان مسئول انتخاب شود این نوع دیدگاه ها باعث شده است که در اکثر حوزه ها بخش دولتی با شکست یا ضرر روبرو شود.

فرزاد قلندری خود بهتر از هر کس دیگر از این موضوع خبر دارد که به برکت دوستی با اکبربهنامجو بعنوان معاون عمرانی انتخاب شده است معاونتی که در دولت اصلاحات بهنامجو سال ها در آن پست فعالیت کرده است و بهتر از هر کس دیگر به این حوزه اشرافیت دارد. شاید بهنامجو به خاطر این که خود تکمیل کننده طرح های عمرانی باشد و کسی در کار او دخالت نکند از افراد غیرمتخصص ، مطیع و ضعیف استفاده می کند.

اما بعد از انتخابات مجلس یازدهم در اسفندماه ۹۸ قاعد بازی به کلی تغییر کرد و انتخاب سیدکاظم موسوی، علی نیکزاد و صدیف بدری، فعالیت های آنها در چند ماه اخیر نشان داد که دیگر دوران ماه عسل معاون عمرانی به پایان رسیده است و باید وی پاسخگو منتخبین مردم باشد و هیچگونه کم کاری در حوزه مورد قبول نمایندگان نیست.

پیش از این علی نیکزاد گفته بود: برخی از مدیران استان اردبیل اراده لازم برای پیگیری امور و مصوبات به سفرهای مسئولان ملی نشان نمی دهد. قرارگاه سازندگی خاتم الا نبیا (ص) اعتبار ویژه ای در حوزه عمرانی در نظر گرفته است که متاسفانه طرح های درخواستی از سوی مدیریت شهری اردبیل هنوز ارائه نشده است.

صحبت های این نماینده که خود عضو کمیسیون عمران هست نشان می دهد که او هم در این مدت کوتاه به ضعف معاون عمرانی استانداری پی برده است.

آیا کمک کاری و غیرتخصصی بودن معاونت عمرانی باعث عدم توسعه زیر ساخت های استانی خواهد شد و سفرهای وزرا و مسئولان کشوری به اردبیل به خاطر ضعف مدیریتی هیچگونه دست آوردی برای استان نخواهد داشت؟

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.