انتشار : دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۹

سکه ابطال به نام چه کسی ضرب می شود

نشریه “برای اردبیل” این هفته به موضوع کشت و صنعت مغان پرداخته و در ادامه آورده است: 

 

داستان منطقه آزاد را خوب خاطرمان هست، تا طرح آن تکانی میخورد نمایندگان مجلس با سرعت چشمگیری اقدام به انتشار خبر و تصاحب افتخار تصویب منطقه آزاد می کردند. هر کدام هم در انتشار خبر فوری دستی نداشت و یا چیزی از این تصویب عاید منطقه انتخابی اش نمی شد با افتخار اعلام میکرد در برابر این مصوبه خواهد ایستاد.

ماجرای کشت و صنعت نیز چنین است ، به محض برگزاری جلسه هیات داوری هر کدام از نمایندگان به سبقت از یکدیگر در انتشار خبر پرداختند تا سهمی از این افتخار پوپولیستی را صاحب شوند.

مرده و قولش  شرمنده مردم نشدیم ، کشت و صنعت به آغوش مردم بازگشت ، نگین زرین کشاورزی در آغوش عدالت و از این دست تیترها با تصویری از نمایندگان مجلس فضای رسانه ای استان را پر کرد.

برخی از این نمایندگان اساسا فاقد وزن و برش در سطوح بالا هستند و عملا نمی توانستند نقشی در ماجرای ابطال داشته باشند، پس با آماده باش کامل منتظر نتیجه هیات داوری بودند تا با پیش دستی در انتشار خبر ابطال خودی نشان دهند و رزومه ای برای خود دست و پا کنند.

برخی دیگر از نمایندگان عمر نمایندگی شان چنان کوتاه است که زمان جمع آوری و دسته بندی اطلاعات مربوط به کشت و صنعت را نداشتند و فقط شنیده بودند چنین پرونده ای در جریان است و بوی خوش قهرمانی مفت و مجانی را استشمام کرده بودند.

اما کمی باهوش تر هایشان می دانستند که امروز را فردایی نیز هست ، گرچه با سبقت از دیگران خبرهای دست اولی منتشر می کردند اما دست به عصا تر حرکت کردند و به فکر آینده این اتفاق و عواقب آن هم بودند که چند صباحی دیگر چگونه از زیر بار مسئولیت ابطال شانه خالی کنند.

نکته جالب سرور نمایندگان تبریز از این ابطال بود، ساده لوحانه خواهد بود اگر رابطه بین خریدار تبریزی کشت و صنعت و نمایندگان آذربایجان غربی را بی تاثیر پنداریم . برای مثال چرا نمایندگان اصفهان و یا خوزستان به جشن و پایکوبی نپرداختند؟

حال که نمایندگان اردبیل در حال اجرای بازی صندلی هستند تا برنده نهایی سکه ابطال کشت و صنعت را به نام خود ضرب کند جا دارد به یک سوال اساسی پاسخ دهند ، کشت و صنعت مغان چه خواهد شد؟

سرمایه گذاری در این شرکت با کدام بودجه و توسط چه منبعی انجام خواهد پذیرفت؟ حقوق کارگران کشت و صنعت را که میلیاردها تومان در ماه هزینه دارد را از جیب خالی کدام منبع پرداخت خواهد شد؟ آیا سرمایه گذاری در کل دنیا پیدا خواهد شد که با توجه به برخورد بیرحمانه با سرمایه گذار قبلی مجددا به بحث سرمایه گذاری در کشت و صنعت مبادرت کند؟ تکلیف زمین عشایر که سالهای مدیریت دولتی این مجموعه خاک میخورد و چیزی نمانده بود به نتیجه برسد چه خواهد شد ؟ چه کسی جلوی ریخت و پاش ها و دله دزدی های احتمالی را خواهد گرفت؟

سوالاتی که هیچ کدام از نمایندگان سینه سپر ابطال کشت و صنعت به پاسخ آنها اشاره ای هم نکردند، چرا؟ چون پاسخی ندارند . شاید برخی از نمایندگان چنین سوالاتی به ذهنشان هم خطور نکرده باشد ، فقط چون فضای خوبی برای خودنمایی بود و فرصت کم نظیری برای اظهارات عوامانه درنگ نکردند و خودی نشان دادند.

عواقب ابطال را هم از هم اکنون میتوان حدس زد که چگونه مدیریت خواهند کرد: همه مسئولیت ها با دولت است و هر اتفاقی خواهد افتاد مسئولیتش را به دولت حواله خواهند کرد، به همین سادگی.

فردای روزگار اگر کشت و صنعت به حال نزار و فلاکت افتاد که زیاد هم دور از انتظار نیست ، حال این نمایندگان سبقت گیر تماشایی خواهد بود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.