شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ساعت : ۱۰:۵۸
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ :: ۲۳:۴۶

موزه های معروف در آنتالیا

گنجینه تاریخی کشور ترکیه را در موزه های مختلف متنوع و متفاوت شهر آنتالیا زنده نگه داشته اند.

موزه های معروف در آنتالیا

موزه های معروف در آنتالیا

گنجینه تاریخی کشور ترکیه را در موزه های مختلف متنوع و متفاوت شهر آنتالیا زنده نگه داشته اند.

هر کشوری همواره گذشته ای دارد که از آن به عنوان تاریخ آن کشور اسم می برند و افراد بسیاری در زمان گذشته زندگی کرده اند که فرهنگ آن ها با زمان حال ما تفاوت بسیار زیادی دارد، که همه ی این ها تاریخ و فرهنگ های متفاوتی را سبب می شود. شهر آنتالیا نیز گنجینه تاریخی کشور ترکیه را در غالب موزه های مختلف متنوع و متفاوت زنده نگه داشته اند و اکنون می خواهیم در این مقاله شما را با این موزه ها و جاذبه های تاریخی موجود در آن ها آشنا کنیم.

موزه آتاتورک

موزه آتاتورک یکی ازموزه های تاریخی موجود در آنتالیا ترکیه می باشد که این موزه توسط مصطفی کمال آتاتورک ساخته شده است و از این رو نام آتاتورک را به همراه دارد. این شخص یکی از مهم ترین و بارز ترین چهره های تاریخ ترکیه است که تمام مردم این کشور برایش ارزش و احترام ویژه ای قائل هستند. موزه آتاتورک در یک خانه دو طبقه که از روی ساختمان اصلی طراحی شده، واقع شده است. در حقیقت این خانه، خانه ای بوده که مصطفی آتا تورک در آن اقامت داشته است و این خانه متعلق به فرمانداری استان بوده ااست. این خانه که اشیای متعلق به آتا تورک در آن نگهداری می شود که در سال ۱۹۸۴ به موزه تبدیل شد . نا گفته نماند که این خانه به دلیل پروژه های خیابان سازی تخریب شد و بعدها در سال ۱۹۸۶ به کمک شرکت نیروی برق باز سازی شد.

فضای داخلی و طراحی و معماری این موزه به این صورت است که در طبقه اول این ساختمان دارای اتاق ها و حمام، آشپزخانه و وسایل شخصی آتاتورک قرار دارند. همچنین در طبقه دوم نیز سالن نشیمن واقع شده است و چیدمان وسایل و مبل ها نمایانگر سنت های محلی است. اگر شما هم به تاریخ آتاتورک و شخص ایشان علاقه مند هستید می توانید با بازدید از این موزه نسبت به سبک زندگی او آگاهی بیشتری پیدا کنید.

موزه اسباب بازی

از دیگر موزه های معروف آنتالیا، موزه ی اسباب بازی می باشد که این موزه همواره در میان گردشگران داخلی و گردشگران خارجی بسیار مورد توجه قرار می گیرد و بیشتر گردشگران به همراه کودکان خود برای بازدید از این موزه مراجعه می کنند. موزه ی اسباب بازی که در شهر قدیمی آنتالیا، در محوطه ساحل تفریحی کالیچی واقع شده است و برای تمامی اقشار در سنین مختلف، لذت بخش و منحصر به فرد است.
همانطور که از نام این موزه مشخص است (موزه ی اسباب بازی) تمام چیزهایی که در این موزه به نمایش گذاشته شده اند اسباب بازی هستند و این موزه ۳۰۰۰ اسباب بازی در خود جای داده که توسط شهرداری آنتالیا جمع آوری شده است. البته این اسباب بازی ها قدیمی و عتیقه هستند و برخی از آنها از مزایده های عتیقه خریداری شده اند که قدمت برخی از آن ها بالای ۱۵۰ سال نیز می باشد.

موزه باستان شناسی

موزه باستان شناسی آنتالیا به عنوان یکی از بزرگ ترین موزه های تاریخی کشور ترکیه معرفی می شود و شامل کلکسیونی با ارزش از آثار تاریخی دوران های مختلف است. سال ساخت این موزه ۱۹۹۲ میلادی می باشد که سازنده آن نیز سلیمان فریک بوده است.

این موزه باستان شناسی با هفت هزار متر مربع مساحت، دارای ۱۳ تالار نمایش و یک گالری روباز است البته که بیش از پنج هزار اثر هنری و ۲۵تا ۳۵هزار آثار تاریخی دیگر در این موزه به نمایش گذاشته شده است.بازدید کنندگان از ساعت ۹ صبح الی ۶ عصر می توانند از این موزه دیدن کنند.

موزه مینی سیتی

از دیگر موزه های خارق العاده و معروف آنتالیا موزه مینی سیتی می باشد که با زمینی به وسعت ۵۰هزار متر مربع است که در فضای باز و در نزدیکی ساحل کنیالتی ساخته شده است در سراسر جهان به عنوان یکی از خاص ترین و منحصر به فرد ترین موزه های آنتالیا معرفی شده است.
در این موزه ماکت هایی از اماکن گردشگری و مهم ترکیه به نمای شگذاشته شده اند که با اندازه های ۲۵ برابر کوچکتر ساخته شده اند. در حقیقت این موزه نمایشگر نسخه مینیاتوری از بناهای تاریخی ترکیه است. ساعت بازدید از موزه مینی سینی ساعت ۹ صبح تا ۷ عصر است.

موزه سونا و اینان کیراچ کالیچی

از دیگر موزه های جذاب شهر آنتالیا می توان به آن اشاره کرد. موزه سونا و اینان کیراچ کالیچی

در حقیقت موزه سونا و اینان کیراچ کالیچی از محبوب ترین موزه های آنتالیا می باشد که جهت آشنایی افراد و توریست های خارجی فرهنگ کشور ترکیه بنا شده است.

از چیزهایی که در این موزه به نمایش گذاشته شده است می توان به تمامی لباس های محلی و چیزهایی به فرهنگ و آداب و رسوم پیشینیان ترکیه اشاره کرد. این موزه در یک بنای ۲ طبقه واقع شده است و ساعات بازدید از آن ۹ صبح تا ۶ عصر می باشد.

شما می توانید جهت ثبت شرکت در ترکیه به سایت شرکت مهاجرتی شایان مراجعه کنید.

 

اشتراک این خبر :
برچسب ها :

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است