انتشار : پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۴

۱۲۰ میلیارد ریال حقوق پرسنل شهرداری به تاخیر افتاده است 

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل با بیان اینکه شهرداری‌ها این استان با مشکل مالی مواجه هستند، گفت: برای ارائه خدمات مناسب به شهروندان نیاز به حمایت از شهرداری‌ها است.

شهرداری

فرزاد قلندری در همایش شهرداران استان اردبیل افزود: ۱۲۰ میلیارد ریال حقوق پرسنل شهرداری‌ها به خاطر کمبود امکانات مالی به تاخیر افتاده و نیاز است به شهرداری‌ها کمک و مساعدت شود تا حقوق پرسنل بیش از این به تاخیر نیفتد.

وی بیان‌کرد: بودجه مصوب کل شهرداری‌های استان اردبیل در سال ۹۷ به میزان ۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال بود که ۶۲ درصد آن تحقق یافت و ۹۸۰ میلیارد ریال هم از سوی سازمان شهردرای‌ها و خزانه به شهرداری‌ها کمک شده است.

قلندری ادامه‌داد: در سال ۹۸ هم بودجه مصوب کل شهرداری‌های استان اردبیل ۶ هزار و ۶۰ میلیارد ریال بود که پنج هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال آن معادل ۸۲ درصد تحقق یافت و هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال هم از سوی سازمان همیاری شهرداری‌ها و خزانه به شهرداری‌ها کمک شد.

وی گفت: در سال ۹۹ هم تاکنون هشت هزار و ۲۰ میلیارد ریال بودجه در شهرداری‌های استان به تصویب رسیده که ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال آن معادل ۳۲ درصد تحقق یافته و از سوی دولت هم ۵۳۰ میلیارد ریال اعتبار  به شهرداری‌ها اختصاص داده شده است.

معاون عمرانی استاندار اردبیل با بیان اینکه حمایت دولت از شهرداری‌ها ضروری است، افزود: در بحث فضای سبز ، حمل و نقل عمومی و آتش‌نشانی شهرداری‌های استان نیازمند تامین امکانات مالی هستند که تلاش می‌شود با تامین اعتبارات لازم مشکلات موجود در شهرداری‌ها برطرف شود.

جذب نیرو برای شهرداری مقدور نیست

حمید لطف‌اللهیان ، شهردار اردبیل هم در این همایش حمایت دولت از شهرداری‌ها را خواستار شد و گفت: شهرداری اردبیل در بحث ساماندهی نیروهای شرکتی با مشکل مواجه شده بطوری‌که امکان تعدیل وضعیت و جذب جدید نیرو برای شهرداری مقدور نیست که باید در این موارد هم تدابیری اندیشیده شود.

وی افزود: در حمل و نقل عمومی هم شهرداری اردبیل با مشکل مواجه شده و ناوگان فرسوده شهرداری نیازمند نوسازی است.

شهردار اردبیل تصویب لایحه مدیریت درآمد پایدار را ضروری دانست و گفت: در صورت تصویب نهایی این لایحه بسیاری از مشکلات شهرداری‌ها برطرف می‌شود.

به گزارش ایرنا، در این همایش مشکلات شهرداری‌ها استان اردبیل مورد بررسی قرار گرفت.

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.