سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ - ساعت : ۱۲:۲۹
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ :: ۰:۳۰

امیدوارم روزی برسد که کرونا این درک را پیدا کند وقتی همه ازش بدشان می‌آید خودش بگذارد برود.

طب کرونا

شاید باورتان نشود ولی همین دو روز پیش کرونا یک ساله شد. یعنی از آن روزی که اولین نفر در ووهان فهمید کرونا دارد و ما فکر کردیم ووهان چقدر از ما دور است، ۳۶۵ روز گذشت. دیدید تا چشم بر هم زدیم و ماسک‌مان را گذاشتیم و برداشتیم این مهمان کوچولو یک ساله شد؟

کوچولو که می‌گویم در این حد که دانشمندان اعلام کرده‌اند کل ویروس‌های کرونایی را که تو این یک سال تکثیر شده‌اند اگر روی هم بگذارید اندازه یک قاشق غذاخوری می‌شود. پس فکر نکنید یک قاشق غذاخوری چیز کمی است و وقتی رژیم دارید بگویید حالا همین یک قاشق را هم بخورم. می‌بینید یک قاشق از چیزی می‌تواند جهانی را بر هم بزند. البته حالا که گفتم تولد یک سالگی کروناست امیدوارم عده‌ای از هموطنان به این مناسبت برای کووید۱۹ جشن تولد نگیرند. چرا که اگر جشن تولد بگیریم باید به عنوان کادو هم چند نفرمان جان‌مان را به کرونا اهدا کنیم و شمع تولد را هم بگذاریم سر مزار خودمان.

اگر امروز ویروس کرونا آمد ازتان پرسید: «من چه جوری به دنیا آمدم؟» می‌توانید بهش بگویید: «عزیزم تو رو خفاش‌ها آوردن واسه‌مون». البته خودتان هم می‌دانید که این همه حقیقت نیست. عده‌ای می‌گویند از حیوانات دیگر یا حتی از پانگولین نشئت گرفته. اما من همان خفاش را به رسمیت می‌شناسم. طفلی خفاش رفته بود توی غار تنهایی‌ زندگی‌اش را می‌کرد. این ما انسان‌ها بودیم که سوپ همه چیز را درست کردیم گفتیم حالا یک سوپ خفاشی هم بخوریم. سوپ به خفاش نیاز ندارد، به یک جو نیاز دارد. یک جو همت برای به رسمیت شناختن سوپ به عنوان غذا. این جمله آخر از مامانم بود وگرنه من همچنان معتقدم سوپ غذا نیست.

اگر دقت کرده باشید کرونا آن اوایلش چون از غار بیرون آمده بود هیچی حالیش نبود. نه می‌گفت الان ساعت ۱۲ شب است، ۶ صبح است یا سرظهر. درحالی‌که به‌تدریج در کنار ما انسان‌ها با شرایط زندگی شهری وفق پیدا کرد. الان حالتی شده که برنامه دقیق دارد؛ تا ۶ بعدازظهر استراحت می‌کند، از ۶ بعدازظهر می‌آید توی خیابان که کافی است ما توی همان ساعت توی خیابان نباشیم. از ساعت ۹ شب هم اصلا خودرو بیرون نبریم چون از ۹ شب به بعد کرونا سوار بر موتورسیکلت دنبال خودروها راه می‌افتد و خودش را می‌اندازد داخل. امیدوارم روزی برسد که کرونا این درک را پیدا کند وقتی همه ازش بدشان می‌آید خودش بگذارد برود.

محمدعلی محمدپور 

اشتراک این خبر :
برچسب ها :

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است