سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ - ساعت : ۱۲:۴۳
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ :: ۱۴:۱۴
تولیدکنندگان اردبیل با کمبود منابع ارزی مواجه هستند

 رئیس صمت استان اردبیل مشکل واحدهای تولیدی را تأمین نشدن منابع ارزی مورد نیاز اعلام کرد و گفت: برای این سرمایه‌گذار قرار است تسهیلات بانکی به صورت ملی در نظر گرفته شود که بعد از گذشت چند ماه این کار با تأخیر و تعلل روبه‌رو شده است..

رامین صادقی در جلسه بررسی طرح‌های جهش تولید در استانداری اردبیل اظهار کرد: در بخش صنعت ۲۸ طرح پیشران در سال جهش تولید داریم که با تاکید استاندار اردبیل و همراهی بانک‌های عامل اجرای این طرح‌ها با قوت و قدرت در دستور کار قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: ما از محل تبصره ۱۸، ۷۸ درصد بیشتر از سهم تخصیص یافته به استان منابع دریافت کردیم که امیدواریم تا پایان امسال این تخصیص‌ها همچنان ادامه پیدا کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: ما در بخش صنعت و فعال کردن واحدهای تولیدی و همچنین حمایت از سرمایه‌گذاران با دو مشکل اساسی روبه‌رو هستیم که اولین مشکل مربوط به پرداخت نشدن تسهیلات با رقم بالاست که متأسفانه بانک‌های کشور نسبت به بررسی پرونده‌ها و ابلاغ و ارسال آن به استان کوتاهی و قصور داشتند.

صادقی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: انتظار می‌رود در سال جهش تولید در اسرع وقت پرونده‌های ارسالی به تهران مورد بررسی و تأیید قرار گرفته تا پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی را برای افزایش تولید و توان اشتغالزایی شاهد باشیم.

وی نمونه چنین واحدی را تولید شیشه و کریستال در منطقه ویژه اقتصادی نمین اعلام کرد و ادامه داد:‌ برای این سرمایه‌گذار قرار است تسهیلات بانکی به صورت ملی در نظر گرفته شود که بعد از گذشت چند ماه این کار با تأخیر و تعلل روبه‌رو شده است.

کارخانه صنعتی

صادقی دومین مشکل واحدهای تولیدی را در سال جهش تولید، تأمین نشدن منابع ارزی مورد نیاز اعلام کرد و گفت: باید در این پروسه نیز سرعت عمل بیشتری به خرج دهیم تا واحدهای تولیدی بتوانند ارز مورد نیاز خود را برای واردات تجهیزات و ماشین‌آلات استفاده کنند.

وی خاطر نشان کرد:‌ اثربخشی این کار قطعا در روند تولید و افزایش ملموس کارها بیش از گذشته نمود پیدا خواهد کرد و امیدواریم در کمترین زمان بیشترین بهره‌برداری را از طرح‌ها و برنامه‌های توسعه‌ای در این بخش شاهد باشیم.

صادقی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: ما به صورت روزانه روند اجرای ۲۸ طرح پیشران را در حوزه اقتصادی و صنعتی پیگیر هستیم و تلاشمان بر این است تا آخر امسال عمده این پروژه‌ها به بهره‌برداری برسد.

وی بیان کرد: ۱۵۰ واحد در سال جهش تولید باید پروانه بهره‌برداری بگیرند که تاکنون برای ۱۲۴ واحد پروانه بهره‌برداری صادر شده و مابقی نیز در چهار ماه باقی مانده سال پروانه فعالیت و بهره‌برداری خود را دریافت خواهند کرد.

کارخانه خودرو اتوبوس

صادقی با ابراز خرسندی از بازدید دو روزه مسئولان نهاد ریاست جمهوری از طرح‌های جهش تولید در بخش اقتصادی و صنعتی اظهار کرد: رضایت کاملی را از روند اجرایی این طرح‌ها در گزارش مسئولان نهاد ریاست جمهوری شاهد هستیم که به معنای واقعی از نزدیک روند اجرایی این پروژه‌ها را ملموس و به عینه مشاهده کردند.

وی در ادامه تصریح کرد: در بخش صنعت کارها با یک تسهیل و تسریع کامل در حال انجام است و تمام تلاش مسئولان استانی بر این است تا موانع و مشکلات احتمالی رفع شود.

به گزارش ایسنا، صادقی خاطر نشان کرد: ما در هشت ماهه امسال نه تنها ریزش نیروی کارگری و یا تعطیلی واحدها را شاهد نبودیم بلکه در این شرایط سخت اقتصادی بسیاری از واحدهای تولیدی استان ۳۰ تا ۱۰۰ درصد افزایش تولید را داشتند.

اشتراک این خبر :

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است