انتشار : یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۲

اشتغال‌زایی برای ۶۰ هزار نفر در ۱۵۰ واحد تولیدی اردبیل

رئیس سازمان صنعت استان اردبیل گفت: ۲۹۹ واحد راکد تا پایان امسال به چرخه فعالیت بازمی‌گردد که در این زمینه تمهیدات و هماهنگی‌های لازم به عمل آمده است.

رامین صادقی اظهار داشت: در راستای توسعه صنایع استان اردبیل برنامه‌ریزی‌های خوبی بین سازمان صمت و قوه قضائیه استان انجام یافته است و در این زمینه تاکنون شاهد دستیابی به اهداف مورد نظر در این زمینه هستیم.

وی با اشاره به این که ایجاد فرصت اشتغال‌زایی برای زندانیان یکی از برنامه‌های اساسی برای ما است گفت: درصدد هستیم با توسعه و حمایت از تولید زمینه تسریع در روند بهره‌برداری از واحدهای در حال ایجاد را فراهم کرده و شاهد تسریع در روند بهره‌برداری از واحدهای در حال توسعه باشیم.

رئیس سازمان صمت استان اردبیل ادامه داد: اشتغال‌زایی برای ۶۰ هزار نفر در ۱۵۰ واحد تولیدی هدفگذاری شده و به همین منظوردر راستای بهره‌برداری از طرح‌های نیمه‌تمام تمام تلاش و اهتمام خود را به‌کار گرفته‌ایم تا بتوانیم زمینه توسعه اقتصاد و اشتغال منطقه را محقق کنیم.

اشتغال در کارخانه

صادقی اظهار کرد: صدور پروانه بهره‌برداری برای ۱۳۲ واحد در حال حاضر محقق شده و در این زمینه درصدد هستیم تا پایان سال افتتاح از طرح‌های مربوطه را محقق کرده و از ظرفیت‌های موجود نهایت استفاده را ببریم و طرح‌های مورد نظر را در اسرع وقت به افتتاح برسانیم.

وی تصریح کرد: استفاده از ظرفیت خالی واحدهای تولیدی استان به عنوان محور توسعه صنایع استان محسوب می‌شود که در این زمینه به دنبال استفاده از ظرفیت خالی واحدهای تولیدی و نیز افزایش ظرفیت این واحدها برای استفاده ۳۰ تا ۸۰ درصدی ظرفیت ۳۸ واحد تولیدی استان هستیم.

رئیس سازمان صمت استان اردبیل ادامه داد: فعا‌سازی واحدهای راکد و نیمه‌فعال از برنامه‌های اساسی و اولویت‌دار این مجموعه است و در این زمینه شناسایی وضعیت یک هزار و ۹۱ واحد تولیدی دارای پروانه محقق شده و بنابراین شناسایی ۲۹۹ واحد غیرفعال را شناسایی کردیم.

به گزارش تسنیم، وی با قدردانی از تلاش بی‌شائبه دستگاه قضائی در راستای حمایت از واحدهای تولیدی استان نیز اظهار کرد: برنامه‌ریزی در راستای توسعه واحدهای تولیدی در استان زمینه تحقق شعار سال و نیز توسعه برنامه‌ها را محقق می‌کند که این موضوع برای ما اولویت اساسی است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.