انتشار : سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱:۳۶

افزایش ازدواج و کاهش طلاق بعد از کرونا

کرونا چه تأثیری بر آمار ازدواج و طلاق گذاشته است؟

در این روزهای کرونایی که ایران درگیر بحران بیماری و مرگ‌ومیر است، به‌نظر می‌رسد مردم حوصله و انگیزه انجام بسیاری از کارها و دنبال‌کردن اهداف و آرزوهایشان را نداشته باشند اما گاهی رخدادها فارغ از پیش‌بینی‌ها اتفاق می‌افتند. یکی از این رخدادها مربوط به ازدواج و طلاق‌های ثبت‌شده بعد از کروناست که انتظار می‌رفت با رکود، تورم، از دست‌رفتن فرصت‌های شغلی و کوچک‌شدن اقتصاد خانوارها و در شرایط بحران بیماری و فشار روانی ناشی از آن آمار و اعداد بسیار متفاوت به نسبت قبل از کرونا باشد.

اما طبق آمارهای ارائه‌شده از سوی مسئولان ثبت احوال، ازدواج در کل کشور افزایش و طلاق کاهش یافته است.

جزئیات آمار ازدواج و طلاق امسال هنوز از سوی ثبت احوال کشور منتشر نشده است و تنها دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت ثبت احوال اقدام به انتشار میزان‌های نقطه‌ای ۱۲ماهه کرده است.

ازدواج زناشویی

میزان نقطه‌ای ازدواج و طلاق در کل کشور

میزان عمومی ازدواج رخ‌داده در یک سال منتهی به فروردین ۹۹ در کل کشور ۶٫۲ در هزار، منتهی به اردیبهشت ۶٫۱ در هزار، منتهی به خرداد ۶٫۳ در هزار، منتهی به تیر ۶٫۴ در هزار و منتهی به مرداد ۶٫۶ در هزار را نشان می‌دهد. میزان عمومی طلاق رخ‌داده در یک سال منتهی به فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر و مرداد در کل کشور نیز ۲٫۱ در هزار است.

آمار ازدواج و طلاق در استان اردبیل

در استان اردبیل میزان عمومی ازدواج رخ داده در یک سال منتهی به فروردین ۹۹ در استان ۷٫۷ در هزار، منتهی به اردیبهشت ۷٫۶ در هزار، منتهی به خرداد ۸٫۰ در هزار، منتهی به تیر ۸٫۱ در هزار و منتهی به مرداد ۸٫۴ در هزار را نشان می‌دهد. میزان عمومی طلاق رخ‌داده در یک سال منتهی به فروردین ۲٫۴، اردیبهشت ۲٫۴، خرداد ۲٫۴، تیر ۲٫۵و مرداد ۲٫۵ در هزار است.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

yashar یکشنبه , ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۵

و قتی بلا می آ ید -قو دو ر ما ق – او لا د بشر کم می شود و کمی به
طبیعت بشر و ا خلا قیت احترا م می گذا رد مثل خا نوا ده