انتشار : شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۷

فروشگاه های اتکا با تجهیزات نظافتی

فروشگاه های اتکا با تجهیزات نظافتی (اسکرابر برقی و اسکرابر باطری دار) تجهیز شد.

مدیر فروشگاه های اتکا از مجهز شدن این فروشگاه ها به انواع اسکرابر خبر داد.

وی گفت: فروشگاه های زنجیره ای یکی از مکان های بسیار پرتردد هستند که برای نظافت آن ها باید از دستگاه های نظافتی استفاده کرد. وی در مورد لزوم استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی گفت: کف زمین آلودگی بسیار زیادی نسبت به بقیه قسمت های محیط دارد و شامل انواع میکروب ها، ویروس‌ ها و زباله ها می باشد و استفاده از روش های سنتی شستشو برای نظافت آن منسوخ شده و امروزه استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی جایگزین روش های سنتی قدیمی شده است.

وی در مورد این سوال که دستگاه کف شوی یا زمین شوی صنعتی (اسکرابر) چیست و چگونه کار می کند نیز به خبرنگاران توضیحاتی داد و گفت: اسکرابر یا کف شوی صنعتی به ماشین های شستشوی نظافتی می گویند که کار شستن و تمیز کردن سطح را به طور همزمان و به صورت حرفه ای انجام می دهند. دستگاه کف شوی یا زمین شوی صنعتی با استفاده از برس هایی که دارد آب و مواد شوینده را روی زمین پاشش می کند و تی موجود در دستگاه  باعث خشک شدن سطح زمین می شود.

محمد قهرمانی از مدیران با تجربه فروش دستگاه های اسکرابر و کف شوی (زمین شوی صنعتی) در ادامه توضیحات ایشان افزود:  کف شوی صنعتی یا اسکرابر انواع مختلفی دارد، از جمله می توان به اسکرابر برقی و اسکرابر باطری دار اشاره کرد. اسکرابر برقی برای مکان های سربسته و اسکرابر شارژی یا باطری دار برای محیط های بیرونی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. از نظر هدایت نیز اسکرابر ها به دو دسته اسکرابر سرنشین دار و اسکرابر کاربر از پشت تقسیم می شوند. اسکرابر سرنشین دار به وسیله هدایت فرمان با کاربری که روی صندلی دستگاه می نشیند هدایت می شود و برای مکان هایی که دارای مساحت زیادی هستند مورد استفاده قرار می گیرد، مزیت این دستگاه این است که هم خستگی و فرسودگی بدنی را برای افراد ندارد و هم کار را با سرعت و دقت بسیاری انجام می دهد. کف شوی کاربر از پشت نیز به وسیله کاربری که پشت دستگاه قرار می گیرد هدایت می شود.

او در مورد انواع دستگاه های کف شوی صنعتی  نیز به خبرنگاران توضیحاتی داد و گفت: احتمالا در مکان هایی مانند فروشگاه ها و اماکن صنعتی  دیگر این دستگاه ها را دیده اید که به وسیله کاربر هدایت می شوند و کار نظافت و شستشوی سطح را  انجام می دهند. دستگاه های زمین شوی صنعتی یا کف شوی انواع مختلفی دارند. برندهای زیادی نیز از این دستگاه های زمین شوی صنعتی وجود دارد. این برندها شامل برندهای خارجی و ایرانی می باشند که باید با توجه به بودجه، امکانات و سایر مولفه‌هایی که برای استفاده در محیط مهم است، آن ها را انتخاب کرد. اما با توجه به بعضی از مولفه ها می توان انواع زمین شوی صنعتی یا کف شوی را به کف شوی دستی (مدل برقی و باطری دار) و کف شوی سرنشین دار تقسیم بندی کرد. در مکان هایی که موانع زیادی در آن برای عبور و مرور دستگاه وجود ندارد و همچنین ازدحام جمعیت باعث مشکل آفرینی برای دستگاه نمی شود بهتر است از دستگاه کف شوی برقی استفاده کرد. کف شوی باطری دار نیز قدرت مانوور بالایی برای مکان های با مساحت بالا دارد و در فضاهای رو باز نیز بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.  طرز کار دستگاه کف شوی اینگونه است: برس هایی در دستگاه تعبیه شده است که با چرخیدن پد، این برس ها باعث تمیزی سطح می شوند، این پدها دارای قدرت متفاوتی هستند که برای تمیزی و ساییدن سطح مناسب‌اند، همچنین می توان از مواد شوینده  و ضدعفونی کننده نیز در این سطوح استفاده کرد، همزمان با آن با تی موجود در دستگاه باعث می شود سطح زمین خشک گردد و با استفاده از قدرت مکندگی که دارد اگر آلودگی یا ماده ای روی زمین باقی مانده باشد آن را جمع آوری می کند.

محمد قهرمانی همچنین گفت: دستگاه های اسکرابر و کف شوی دارای انواع کم صدا نیز می باشند تا برای افرادی که در محیط هستند مزاحمت ایجاد نشود.

مدیر اتکا ضمن تقدیر و تشکر از همکاری های صورت گرفته برای تجهیز این فروشگاه ها با انواع دستگاه های نظافتی گفت: به افراد و سازمان ها توصیه می کنم، اگر هنوز سیستم نظافت صنعتی را جایگزین روش های سنتی نکرده اند هرچه زودتر این کار را انجام دهند. زیرا با توجه به بزرگ تر شدن مکان هایی نظیر فروشگاه و کارخانجات و دیگر مکان ها، لزوم در نظر گرفتن سیستمی حرفه ای برای شستشو و نظافت امری ضروری می باشد. استفاده از این سیستم موجب می شود خستگی ناشی از نیروی کار به طور کلی حذف شود و به تعداد کمتری نیروی انسانی نیاز داشته باشیم و همین امر موجب صرفه جویی در وقت و زمان بیشتری می شود. وی گفت به جای استفاده از نیروی انسانی زیاد در سیستم نظافتی می توان این کار را با دستگاه ها انجام داده و افراد فقط کار اپراتوری را انجام دهند، کمتر در معرض آلودگی قرار بگیرند و هیچ گونه تماسی با ویروس و یا باکتری های موجود در سطح نداشته باشند.

وی گفت: زمین شوی صنعتی با راننده که باید باطری دار باشد در این مکان ها کار را بسیار ساده تر از قبل کرده است. او همچنین با اشاره به اینکه با یک بار خرید زمین شوی صنعتی می توان تا سالیان زیادی از آن استفاده کرد گفت: با خرید یک بار زمین شوی صنعتی که جز اموال  شرکت و یا فروشگاه نیز به حساب می آید تا مدت ها می توان از خرید وسایل شستشویی مانند تی نظافت و یا دیگر اقلام مصرفی بی نیاز بود.

وی همچنین توصیه کرد افراد و شرکت های مختلف قبل از خرید زمین شوی صنعتی با مشاورین خبره صحبت کرده و از کارایی نوع دستگاه نظافتی انتخاب شده اطمینان حاصل کنند. وی ادامه داد: هنگام خرید دستگاه های نظافتی به این که شرکت ها خدمات پس از فروش اراده می دهند یا خیر نیز توجه داشته باشند، زیرا بسیاری از شرکت ها  این دستگاه ها را بدون خدمات پس از فروش ارائه می دهند که همین امر موجب می شود پس از آن هزینه های زیادی به افراد و شرکت ها تحمیل شود.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.